fbpx

4 поради, як написати хороший супровідний лист

Редакція Вт., 02/07 Must Read

Знайшли круту вакансію і збираєтесь відправити резюме? Щоб підвищити свої шанси на співбесіду, доповніть його супровідним листом. Розповідаємо, як показати себе роботодавцю з вигідного боку та уникнути штампів. 

Супровідний лист — важливе доповнення до резюме. Сьогодні більшість компаній вимагають cover letter при подачі на вакансію. А якщо і не вимагають, то будуть приємно здивовані вашою ініціативою. Супровідний лист допомагає вирізнитися серед інших кандидатів і зацікавити рекрутера. А це запорука того, що ваше резюме відкриють і прочитають. Тому ось вам 4 поради, як писати супровідний лист. 

1. Не ставте себе у позицію «шукаю роботу»

Пишіть із позиції «пропоную свої послуги». Знайдіть свої сильні сторони і «продайте» себе як професіонала. Навіть якщо ви студент без досвіду, у вас є те, чим ви відрізняєтеся від інших, — мотивація, навички, особливості характеру. Використайте усе, щоб показати свою цінність для роботодавця.


2. Не дублюйте резюме

Інформація у резюме й супровідному листі має узгоджуватися, проте повністю повторюватися не варто. Сover letter має детальніше розкривати ваш професіоналізм. Наприклад, якщо ви написали про свої досягнення в резюме, у листі розкажіть, як саме цей досвід стане вам у нагоді на новій роботі.


3. Не пишіть багато

Не варто розписувати свою біографію чи робити ліричні відступи. Пам’ятайте, що мотиваційний лист — це у першу чергу діловий документ, який має відповідати на 2 найголовніші питання: «Що ви вмієте робити?» та «Як ваші вміння згодяться компанії-роботодавцю?».  


4. Уникайте штампованих фраз

Для цього писати cover letter обов’язково потрібно самостійно. Не користуйтеся готовими листами з інтернету. Ви можете списати з них потрібну структуру, але копіювати їх повністю — жахливий несмак.

Сюди ж правило: одна вакансія = один супровідний лист. Компаніям важлива конкретика — чому ви хочете працювати саме у них і що можете запропонувати. Кожна фраза має бути написана вами і про вас. Це дуже просто перевірити. Перечитайте готовий лист. Якщо вам хоч на 1% здасться, що таке міг написати будь-який інший спеціаліст для будь-якої іншої вакансії — лист варто переписати.


Вам також буде цікаво

Как написать сопроводительное письмо?

Как правильно составить резюме: пошаговая инструкция

Нетворкинг и поиск работы в соцсетях: зачем, как и неужели работает?

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Asset 1logo_Hm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: