Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 ознак, що у вас вийде відкрити власну справу і стати підприємцем

27.02.20 Кар'єра 5 хв читання

Зізнайтеся, вам хоч раз у житті хотілося започаткувати власну справу замість працювати «на дядю»? Б’ємося об заклад, трохи хотілося 🙂 Але як зрозуміти, чи підходить вам підприємництво, чи є у вас навички, необхідні для того, щоб успішно вести бізнес?


Послухали про це вебінар Анни Петрової — підприємиці з десятирічним стажем і засновниці першого в Україні освітнього центру для підприємців Startup Ukraine — і законспектували найважливіше. 

До речі,

Анна Петрова була спікеркою нашої кар'єрної конференції ProForum і її виступ став одним із найбільш надихаючих. Придбати запис конференції можна тут →

Анна Петрова була спікеркою нашої кар’єрної конференції ProForum і її виступ став одним із найбільш надихаючих. Придбати запис конференції можна тут →

Запис


5 ознак, що у вас вийде стати підприємцем


1. У вас є мужність і віра. Може здатися, що найголовніше — це стартовий капітал чи професійні зв’язки, але насправді головне — це мужність і віра. Мужність — щоб розпочати, і віра — щоб продовжити, попри всі складнощі.

2. Ви знаєте відповідь на питання «Навіщо?» Саме ваша мотивація відіграє ключову роль у створенні власного бізнесу. Наприклад, свій перший бізнес Анна Петрова створила через прагнення реалізувати свій потенціал.

3. У вас є не лише ідея, а й план її реалізації. Ідея — це чудово, але це лише 2% всього успіху. Інші 98% — це її реалізація. Тому не варто занурюватись із головою у підприємницький вир, маючи у своєму активі виключно ідею і не подумавши про бюджет, цільову аудиторію тощо. Перше питання, на яке варто відповісти — яку проблему вирішує ваша ідея, хто ваші клієнти та в чому ваша цінність. Якщо ваша ідея не вирішує жодну проблему, вона нікому не потрібна.

4. Ви йдете у бізнес не тільки за грошима. Якщо вже наважуватися йти з роботи, де ви найманий працівник, то лише для того, щоб займатися тим, що вам подобається. Вас може надихати продукт, який ви виробляєте, цільова аудиторія — що завгодно, але ви маєте любите те, що робите.

5. Ви усвідомлюєте мету й масштаб майбутнього бізнесу. Мета бізнесу і ваша особиста мета — це різні речі. Одразу дайте собі відповідь на питання: ви прагнете відкрити, приміром, найкращу кав’ярню на районі, у місті чи всеукраїнську мережу?


Які навички потрібні підприємцеві


Майбутньому підприємцю знадобляться… ні, ми знову не про гроші. Навіть якщо у вас є заощадження, які ви готові вкласти у бізнес, з них не буде користі, якщо ви не маєте необхідних для підприємця навичок. А це у першу чергу:

  • дисципліна та особиста ефективність;
  • фокус на оточення;
  • швидкість дій; 
  • вміння планувати;
  • лідерство і комунікативні навички щоб залучати людей у ваш проєкт;
  • маркетингові компетенції, щоб розуміти, як краще презентувати свій продукт; 
  • базові навички менеджера: цілеспрямованість і здатність не лише розвиватися самому, але й розвивати команду (або ж вчасно визнати, що вам у команді потрібна людина, яка цим займатиметься).

Окрім цих навичок, грамотному підприємцю потрібні (і саме в такому порядку!):

  • вміння побудувати бізнес-модель;
  • знання своєї цільової аудиторії;
  • здатність провести аналіз ринку та конкурентів;
  • фінансова грамотність;
  • знання юридичних аспектів ринку.


Як змінюється життя з появою власної справи?


Стати самостійним підприємцем означає не лише бути керівником самому собі. От що на вас чекає 👇️️️️️️️️️️

Бізнес стане невід’ємною частиною вас самих. Дотримуватися work-life balance буде все важче, а не думати про бізнес ви зможете хіба що уві сні (і то не факт). 

Ви будете щодня боротися з власними страхами. І це буде навіть трохи весело.

Ви будете нести на своїх плечах велику відповідальність, розраховувати лише на себе і ризикувати щодня. А от підтримку в цій нелегкій справі краще шукати не в рідних і друзях, а у першу чергу в собі самому. 

Звучить загрозливо? Втім, не все так погано. Натомість ви отримаєте:

  • ідею, що надихатиме, і можливість вдосталь креативити;
  • свободу дій, а отже — можливість самореалізації та реалізації власних мрій;
  • можливість самостійно ухвалювати рішення;
  • заробіток і можливість не жити в очікуванні кінця місяця і повідомлення про зарахування зарплати.


То бути чи не бути?


Підприємництво — це справді шлях, який підходить не всім. Але якщо у вас є ідея, бачення її реалізації та необхідні скіли на чолі зі сміливістю — варто спробувати. Буде складно, але воно того варте.

Мрієте відкрити власну справу? 

На курсі START YOUR BUSINESS від Startup Ukraine ви можете пройти 5 кроків до створення свого бізнесу під наглядом досвідчених експертів.

Деталі

Читайте також

Карьера предпринимателя: кому она подходит и к чему нужно быть готовым?

3 истории о том, как зарабатывать и приносить пользу обществу

Как понять, подойдет ли вам роль начальника?

Ще не готові відкрити свою справу?

У нас є багато вакансій у крутих українських чи міжнародних компаніях.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: