Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 поширених помилок випускників при пошуку роботи

29.03.21 Пошук роботи 5 хв читання

Круто, якщо пошук ідеальної роботи після випуску буде швидким, і ви за одну-дві співбесіди знайдете компанію мрії. Але відсутність або мінімальна кількість досвіду у вас та велика конкуренція на ринку можуть уповільнити цей процес. Щоб його прискорити, намагайтесь уникати типових помилок у пошуку роботи. Яких — розпитали у Ярослави Герасимової, рекрутерки міжнародної продуктової IT-компанії Jooble

А тут ми розповідаємо, як працюється в Jooble IT-компанії з крутим офісом і командою, де можна почати роботу навіть без досвіду!

Jooble

1. Ви неправильно оформили резюме


Як би банально це не звучало, але правильно оформлене резюме дійсно важливе. Ярослава радить використовувати для його створення онлайн-конструктори, наприклад CV maker. Резюме повинно мати чітку структуру, бажано зберігати його у форматі PDF. 

Оскільки ви ще студент або випускник, ваше резюме не має бути величезним — достатньо однієї сторінки. 

Про що писати в резюме

  • Ціль: на яку посаду ви претендуєте і чому.
  • Контактна інформація і якісне фото: достатньо вказати дату народження, телефон і соціальні мережі, якщо цього вимагає вакансія. Не потрібно вказувати номер квартири чи ваш зріст, рекрутерів це не цікавить 🙂 
  • Освіта: навчальний заклад, спеціалізація, рік закінчення. Обов’язково додайте інформацію про пройдені курси чи інше додаткове навчання.
  • Hard Skills: вказуйте рівень володіння програмами чи мовами програмування.
  • Іноземні мови: не обов’язково мати сертифікат IELTS, проте не варто писати рівень Advanced, якщо це не так — будьте чесними з потенційним роботодавцем. 
  • Досвід участі у цікавих проєктах: програмах обміну, хакатонах, конференціях, волонтерстві. 
  • Хобі або особисті якості: вся така інформація має вміститись в один рядок. 

У нас є онлайн-книга, яка допоможе вам скласти ідеальне резюме.

Завантажити


2. Ви перекладаєте відповідальність на роботодавця 


Дуже часто рекрутери чують від кандидатів: «Я готовий навчатись» чи «Я шукаю компанію, яка буде розвивати мене як професіонала», а на питання, чи роблять вони щось для свого розвитку самостійно, більшість відповідає, що нічого. 

Так, деякі компанії дійсно готові брати студентів та випускників без практичного досвіду роботи і навчати їх. Але важливо розуміти, що таких кандидатів багато, і перевагу в працевлаштуванні отримає той, хто й самостійно докладає зусилля для свого професійного становлення. Це можуть бути курси, вебінари, лекції, читання спеціалізованої літератури, саппорт у вирішенні кейсів якихось компаній, навіть просто перегляд якісного і релевантного контенту на YouTube. Тому розкажіть на співбесіді, що ви вже зробили та над чим працюєте, щоб отримати роботу мрії.


3. Ви робите акцент на заробітній платі 


Звісно, оплата праці та можливість професійного зростання важливі, але коли на цьому зосереджена вся увага кандидата, це ставить під сумнів його готовність до роботи на вхідній позиції. 

Якщо людина працює лише заради монетизації своїх умінь — це не завжди означає, що вона працює добре. Компанії хочуть бачити спеціаліста, насамперед зацікавленого у своїй справі. Як результат, така зацікавленість буде добре оплачуватись. 

Тому перш ніж вказувати бажаний рівень зарплати в резюме, варто зробити аналіз ринку та зібрати інформацію про оплату праці, яку пропонують компанії на обраних вами позиціях. Зважайте також і на той факт, що в більшості компаній передбачено перегляд заробітної плати відповідно до ваших показників. 


4. Ви розсилаєте резюме наосліп 


Ваше резюме може бути неймовірним, але якщо ви відправили його на невідповідну позицію, його не розглядатимуть. Щоб цього уникнути, зробіть кілька резюме та мотиваційних листів на різні позиції, що вас цікавлять. 

Щоб подати резюме на релевантну для вас посаду, проаналізуйте цікаві вам сфери чи позиції й дайте відповідь на запитання:

  • які навички потрібні для тих посад, на які ви подаєтесь, і як ви можете самостійно їх опанувати;
  • який кар’єрний розвиток може чекати вас на таких посадах;
  • яка середня ринкова заробітна плата на цих позиціях.

За потреби зверніться за консультацією. Тут все простіше, ніж здається — знайдіть через LinkedIn рекрутера чи людину, яка працює в обраній сфері, та напишіть із проханням про консультацію (наприклад, допомогти з оформленням резюме чи порадити, з чого варто почати, щоб отримати першу роботу). Не бійтесь цього робити — завжди знайдеться той, хто вам допоможе. 


5. Ви не нагадуєте про себе

Коли в компанії відкривається вакансія, на яку готові взяти студента, рекрутери отримують сотні резюме. Якщо ви не отримали жодної відповіді, лаконічно нагадайте про себе та попросіть, щоб вас зорієнтували щодо наступних етапів відбору кандидатів. Якщо вам подобається позиція, але ви не впевнені, чи достатньо у вас знань або навичок, попросіть тестове завдання. 

Звісно, це не гарантує вам працевлаштування, але принаймні ви зможете отримати зворотний зв’язок, щоб пропрацювати деякі свої компетенції та мати змогу претендувати на таку роботу у майбутньому.

Шукаєте першу роботу?

У нас на сайті є багато вакансій для фахівців із мінімальним досвідом роботи 👉

Вакансії

Читайте також

Як не облажатися з резюме, супровідним листом і співбесідою

Викресліть це негайно! Що не варто писати у резюме?

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.