Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 порад для пошуку себе з книги «Ніколи-небудь» Олени Рєзанової

22.11.19 Розвиток 4 хв читання

30 листопада у Києві на конференції ProForum виступила кар’єрна стратегиня та авторка книги «Ніколи-небудь» Олена Рєзанова. Напередодні знайомства з Оленою ми прочитали її книгу і законспектували дієві поради, як знайти себе і почати рухатись до кар’єри своєї мрії.  

Хочете свідомо керувати своїм кар’єрним розвитком?

ProForum уже пройшов, але ви можете придбати відеозапис усіх виступів з конференції!

ProForum уже пройшов, але ви можете придбати відеозапис усіх виступів з конференції!

Запис


1. Шукайте те, що вам цікаво

«Я серйозний професіонал, я не хобі обираю, а справу життя. Чому мені обов’язково має бути цікаво? Я не маю на меті себе розважити, у мене більш масштабна задача».  

Дуже Серйозний Професіонал


Що ж таке «цікаво» і чи насправді інтерес до роботи має велике значення? Олена у книзі називає цікавістю стан енергообміну зі своєю роботою — коли ви викладаєтесь на повну, а у відповідь ще й отримуєте заряд енергії. 

Головна причина, чому вам має бути цікаво, у тому, що інтерес, за словами Олени, — це професійний каталізатор. Якщо ви захоплені якоюсь темою, то готові «варитися» у ній безлімітно без збитків для своєї продуктивності, ще й із задоволенням. Ті ж 10 тисяч годин, які потрібні, щоб стати експертом у будь-чому, пролетять набагато швидше, якщо ви зацікавлені у роботі. Крім того, непідробний інтерес не дозволить вам кинути справу у кризовий період. 


2. Не поспішайте спалювати мости


Як кар’єрна стратегиня, Олена часто стикається із запитами на пошук покликання і відзначає, что люди зазвичай шукають себе якомога далі від того місця, де себе втратили. Це можна зрозуміти: якщо вам усе набридло, ви хочете опинитися подалі від того, що вам набридло. 

Але Олена переконана, що й там, де все, здавалося б, перегоріло, ще можна знайти щось, що викликає цікавість. Тому не варто кардинально відмовлятися від того, що ви робите зараз — краще спробуйте подивитися на свою роботу під іншим кутом.

Крок №1. Дослідіть звичну для вас тему так, ніби ви у ній новачок: що зараз відбувається у сфері — які події, тренди, хто в ній лідери думок тощо. Можливо, ви виявите для себе нову нішу, яку раніше просто не помічали.  

Крок №2. Спробуйте застосувати свої навички та знання сфери поза робочим контекстом та у новому форматі: проведіть тренінг, запустіть власний проєкт, допоможіть комусь. Може виявитись, що вам набридла не сама робота, а її рутинний формат.


3. Не плануйте надовго 


На думку Олени, класичний план — детальний, з переліком кроків від «знайти себе» до «стати суперпрофесіоналом у новій сфері» — це один із найімовірніших способів… не зробити у результаті взагалі нічого.

Такі дерев’яні, як називає їх Олена, плани ризикують не пройти перевірку реальністю — з перших же кроків ви почнете отримувати інформацію, якою не володіли у момент планування, тому все піде не так і вам захочеться здатися.  

Для першого етапу не підходять довгострокові цілі. Тут потрібно якомога скоріше почати діяти — пробувати, змінювати напрямок і знову пробувати. У випадку пошуку себе вам потрібен відкритий план — на найближчі 1-2 місяці максимум і при цьому достатньо гнучкий, щоб ви могли його коригувати за потреби. 


4. Зарядіть свою батарейку


У практиці Олени траплялося багато випадків, коли людина ніби й напрямок обрала правильно, і план має, і можливості під рукою — а діло не йде. Іноді у нас просто немає сил, щоб рухатись — хай і до чогось нового й прекрасного. Коли ви у режимі сівшої батарейки, вам може не вистачити ресурсу навіть на перший крок.

У книзі Олена пропонує простий спосіб визначити, чи дійсно ви виснажені, чи вам просто лінь. Зверніть увагу, як ви проводите вихідні. Якщо у цей період ви ніби «прокидаєтесь» і активно проводите час — отже, справа не у батарейці, вона заряджена.Але якщо ви і на вихідних не можете змусити себе зробити хоч щось — вам потрібно терміново відновити ресурси.  


4 безпрограшних варіанти підзарядки від Олени Рєзанової: 

  • подорожі у нові місця;
  • активність і рух у будь-якій формі;
  • паузи протягом дня;
  • інформаційний детокс (відключення від засобів зв’язку зі світом).


5. Де знайти гроші на пошук себе?


У ситуації зміни кар’єрної траєкторії питання грошей майже завжди стоїть дуже гостро. Під час перехідного періоду — коли ви залишили попередню роботу, але ще не закріпилися у новій сфері — ви навряд чи будете заробляти, як раніше. І до цього варто бути готовим. 

Але й тут є варіанти. Олена пропонує два шляхи фінансування для тих, хто змінює кар’єру і відправляється на пошуки себе. 

Злітна смуга. Це коли у вас є заощадження, на які ви й живете, поки не досягнете успіху у новій професії / посаді. Це варіант для тих, хто потурбувався про фінансову подушку безпеки і може дозволити собі одразу ж з головою зануритись у нову сферу. 

Недолік такого варіанту — злітна смуга рано чи пізно закінчується. Щоб «відірватись від землі», вам потрібно або почати достатньо заробляти на новій посаді, або тимчасово повернутися до старої — необов’язково буквально, можна просто запропонувати комусь свої послуги на фрилансі або для якогось проєкту, щоб підзаробити.    

Рекомендуємо івент

Варіант Ейнштейна, або Інкубатор. Впродовж 7 років, поки Ейнштейн публікував свої наукові роботи, що стали згодом революційними, він щодня ходив на звичайну 8-годинну офісну роботу у патентному бюро. Отже, виявляється, можна не кидати усе і при цьому працювати у новому для себе напрямку. 

Для цього вам потрібно влаштуватися на роботу «для грошей». Що це таке — це не робота вашої мрії, але за неї нормально платять і вона лишає вам достатньо часу та енергії для пошуків себе або перших кроків у новій професії. Цей варіант допоможе уникнути стресу — ви не будете постійно переживати, що ще не почали заробляти, а відкладені гроші вже закінчуються. Ну і раптом щось піде не так — це не вплине на вашу стабільність.       

Загалом книга Олени Рєзанової «Ніколи-небудь» — про те, як перестати відкладати своє життя і самореалізацію на потім та почати діяти прямо зараз. Тому що все насправді не так вже й важко, як здавалося на перший погляд. Головне — зробити перший крок. 

Почути, як Олена Рєзанова розповідає про кар’єрні стратегії та переконує не боятися змін, можна на відеозаписі кар’єрної конференції ProForum. Придбати тут: https://proforum.in.ua/

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: