Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

7 помилок, які можуть коштувати вам кар’єри

11.07.19 Кар'єра 3 хв читання

Психолог і кар’єрний консультант Наталія Пірт написала для Forbes про сім «смертельних» помилок, які можуть знищити вашу кар’єру. А ми переклали статтю українською.

Ми всі помиляємось — і початківці, і досвідчені професіонали. Деякі помилки одразу впадають в око — на кшталт відправленого не за адресою листа чи проекта, який пішов не по плану. А деякі помилки не такі очевидні і їх важче виправити, але у результаті саме вони найбільше впливають на нашу кар’єру. 

Переконайтесь, що ви не припускаєтеся цих небезпечних кар’єрних помилок. Або виправте їх якомога скоріше. 


1. У вас немає кар’єрних цілей

Багато хто має роботу, але не має стратегічного бачення своєї кар’єри. Коли ми не знаємо, куди рухаємося, то навіть досягаючи цілей компанії, почуваємося, ніби наша роботи не має сенсу. 

У такому випадку варто зробити паузу і приділити час стратегії свого розвитку — проаналізувати власні навички, таланти і прагнення та розробити чіткий кар’єрний план.


2. Ви загрузли в робочій рутині

Якщо ви не маєте глобального бачення своєї кар’єри, то одного разу можете виявити, що працюєте на роботі, яка не є поганою, але не є і чудовою. Можливо, вас цілком влаштовує заробітна плата, але бракує колишньої залученості та енергії. Можливо, вам просто нудно, ви перестали любити понеділки, і якість вашої роботи від цього помітно страждає. Але ви не наважуєтесь на предметні зміни, бо набагато легше нічого не робити. 

Проте якщо ви не хочете, щоб це вплинуло на вашу кар’єру, то маєте з’ясувати, у чому причина вашого невдоволення, і продумати, що з нею робити: залишитись на поточній роботі і спробувати повернути любов до понеділків чи шукати щось нове.


3. Ви безсистемно змінюєте місця роботи 

Ще одна ознака, що вам бракує чіткого бачення кар’єрних перспектив, — ви постійно змінюєте місця роботи чи посади без будь-якої послідовності чи логіки. Хоча сьогодні працівники у середньому змінюють роботу кожні три-п’ять років (і це нормально), ви можете занапастити свою кар’єру, якщо постійно починатимете все спочатку без жодного розуміння, як це узгоджується з вашими довгостроковими цілями. Розвиток — це не просто пошук НОВИХ можливостей; перш за все, це пошук ПОТРІБНИХ можливостей.  


4. Ви не маєте команди, яка вас підтримає

Досвід і компетенції — це дуже важливо, але якщо ви прагнете підніматися кар’єрною драбиною, намагатися зробити усе самостійно — помилка. Усі ми потребуємо людей, яким довіряємо, і людей, які вже пройшли нашим шляхом. Якщо знайдете наставника, він забезпечить вас зворотним зв’язком, ресурсами й досвідом, потрібними для руху вперед, а також скерує вас у вірному напрямку, якщо ви припуститесь помилки.


5. Ви обмежуєте своє коло спілкування

Ми всі знаємо про важливість нетворкінгу, але все одно часто ним нехтуємо. Помилка — вважати, що формувати нові професійні контакти непотрібно, якщо ви вже знайшли роботу, і обмежуватися побудовою стосунків лише з колегами. Але найважливіші професійні контакти, які можуть суттєво вплинути на вашу кар’єру, ви, скоріше за все, зустрінете за межами вашої компанії. Нові контакти можуть бути надзвичайно корисними, особливо коли ви плануєте свій наступний кар’єрний крок, тож варто продовжувати розширювати свій нетворк.


6. Ви перестаєте інвестувати в себе

Ви працюєте на одному місці вже кілька років і вам комфортно. Це не обов’язково погано, але може стати проблемою, якщо ви вважаєте, що ваш успіх у минулому гарантує успішність майбутніх проектів; якщо ви стаєте зарозумілим і дозволяєте своїм навичкам застарівати. Коли ви припиняєте пушити себе, щоб продовжувати навчатись  і професійно зростати, ви ризикуєте втратити свою цінність як співробітника. 

Ви повинні завжди бути в курсі останніх подій у вашій галузі і відвідувати їх, відстежувати тренди й адаптуватися до змін. 


7. Ви спалюєте за собою мости

Ми живемо у тісному світі, де все і всі взаємопов’язане, тому ваша репутація — понад усе. Якщо ви незадоволені поточним станом речей і вирішили рухатися далі, переконайтеся, що рішення ви приймаєте, контролюючи власні емоції. Врахуйте, що шанси рано чи пізно зустріти тих же людей по роботі — достатньо високі, і переконайтеся, що припиняєте з ними стосунки у спосіб, який не завдасть довготривалої шкоди вашій кар’єрі. 

Якщо пам’ятати про головні кар’єрні помилки і знати, як їх виправити, можна впевненіше дивитися у своє майбутнє. Тож добре, що вам трапилася ця стаття 🙂


Джерело:
Forbes 


Вас також зацікавить

5 порад перед звільненням: піти, не спаливши мости

Как понять, что вы саботируете свою карьеру?

10 вещей, о которых нельзя забывать, когда вы строите карьеру

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: