Якщо ви аналізуєте великі обсяги даних, зокрема інтерв’ю та опитувальники, ця стаття допоможе вам заощадити декілька годин часу. Ви отримаєте покрокову інструкцію та огляд ШІ-інструментів, що допоможуть швидше аналізувати будь-який тип інтерв’ю та підготувати відповідні висновки.
Мене звати Ліза Якнюнас, я менеджерка освітніх програм у компанії Gathers, що входить до екосистеми технологічної компанії Roosh. Ми демократизуємо штучний інтелект і робимо його доступним та зрозумілим для кожного. Зокрема навчаємо клієнтів оптимізувати бізнес-процеси за допомогою ШІ, щоб покращити ефективність і пришвидшити виконання рутинних завдань. А також самі постійно вчимося й тестуємо різноманітні інструменти.
У цій статті я поділюся власним досвідом тестування сервісів для аналізу інформації. Це буде корисно тим, хто проводить інтерв’ю, конспектує зустрічі та готує висновки й рекомендації на основі їх аналізу. Згадані в статті інструменти стануть у пригоді тренерам і навчальним спеціалістам, які збирають зворотний зв’язок, журналістам, HR-спеціалістам, кар’єрним консультантам, психологам, дослідникам, які проводять інтерв’ю з респондентами, бізнес-аналітикам, UX/UI дизайнерам, що вивчають користувацький досвід, тощо.
Як витратити пів години замість 4 годин
Уявіть: ви проводите інтерв’ю — з кандидатом на посаду, учасником навчального курсу тощо, — і вам треба проаналізувати 20-хвилинний аудіофайл та підготувати на його основі загальні висновки чи рекомендації.
Виконання цього завдання традиційним способом (вручну) може зайняти від 2,5 до 4 годин, залежно від умов і складності завдання. З двома помічниками на основі штучного інтелекту ви впораєтеся за пів години. І ні, якість роботи не постраждає.
Етап №1 — використовуємо Fireflies.ai
Fireflies.ai — це інструмент, що під’єднується на зустріч у Google Meet чи Zoom та автоматично її розшифровує. А також готує резюме та висновки зустрічі, знаходить конкретні моменти розмови за ключовими словами тощо.
Коли я відкрила для себе Fireflies.ai, він уже мав опцію роботи українською та якісно транскрибував до 60% тексту. Зараз це впевнені 95%. Також він розуміє англіцизми (перевірено на словах та абревіатурах на кшталт ChatGPT, AI/ML, Midjourney тощо). Звісно, з англійською мовою він справляється майже ідеально.
Додайте цей ШІ-інструмент до вашого Google-календаря, і він відвідуватиме ваші зустрічі як гість та транскрибуватиме їх. Якщо ваш співрозмовник проти зустрічі «втрьох», увімкніть запис, а вже потім завантажте його у Fireflies для розшифровки. Готовий транскрипт можна зберегти в кількох форматах, ввімкнути опцію позначення часових відміток і спікерів.
Fireflies перетворює 2 години роботи над розшифровкою 20-хвилинного запису на 15 хвилин. Тобто ми витрачаємо на завдання у 9 разів менше часу.
Рекомендація з використання: плануйте інтерв’ю так, щоб мати час на його аналіз і написання висновків одразу після завершення розмови. Це важливо, бо після інтерв’ю ви все ще перебуваєте в його контексті та краще пам’ятаєте деталі. Така практика в рази скорочує час на 1) перевірку транскрипту, зробленого ШІ-помічником, 2) валідацію результатів другого ШІ-інструмента — Claude2.
Етап №2 — використовуємо Claude2 або платну версію ChatGPT
Claude2 — це мовна модель, що допоможе вам проаналізувати документи й отримати з них необхідну інформацію. Це ніби віртуальний помічник, що навчився на величезній кількості книжок, статей, текстів з інтернету і тепер може розмовляти, відповідати на запитання чи писати тексти як людина.
Claude2 — це конкурент ChatGPT від компанії Anthropic. Особливістю цієї мовної моделі є значний обсяг пам’яті, що дозволяє працювати з великими обсягами даних — опрацьовувати до 50 сторінок А4 українського тексту та до 220 сторінок англійського. Якщо у вас є платна версія ChatGPT, сміливо використовуйте цей чатбот, адже наразі він опрацьовує ще більші обсяги даних. Якщо ж платити ви не готові, тоді саме Claude2 краще за інші безкоштовні інструменти впорається з завданням.
У середині жовтня 2023 року модель Claude2 стала доступна користувачам у 95 країнах, зокрема й в Україні. Є безплатна версія, але в ній обмежена кількість промптів (завдань, які ви даєте нейромережі, щоб отримати потрібну відповідь): 50 на день або 1500 на місяць. В іншому безплатна версія якісно виконує завдання на кшталт тих, що ми розглядаємо в цій статті.
Отже, у нас є файл із вичитаним транскриптом від Fireflies.ai. А також перелік запитань, на які нам потрібно отримати відповіді та проаналізувати їх. Щоб зробити це за допомогою Claude2, знадобиться кастомізований промпт для аналізу інформації, що підходить конкретно для виконання нашого завдання.
Я розробила й протестувала промпт для аналізу фідбеків учасників курсу/навчальної програми. За цим посиланням ви знайдете сам промпт, а також інструкцію з його використання й адаптації для будь-якого типу інтерв’ю. Промпт написаний англійською мовою, щоб використовувати менше пам’яті для зберігання й обробки тексту. Проте не хвилюйтеся: якщо ваш текст українською — нейромережа його зрозуміє та проаналізує.
Щоб скористатися промптом:
- скопіюйте його і вставте в діалогове вікно Claude2;
- замініть фрази, виділені червоним кольором, на запитання з вашого опитувальника;
- додайте документ із текстом інтерв’ю і відправте запит Claude2 (якщо ви забудете прикріпити файл, нейромережа попросить вас це зробити);
- виконайте всі інструкції та отримайте перші результати;
- оцініть, наскільки результати відповідають реальності, допрацюйте за потреби.
Весь процес займе до 15 хвилин часу замість 1,5 години, тобто ви проаналізуєте розмову у шість разів швидше.
Демовідео, як проаналізувати фідбек-інтервʼю й підготувати висновки за допомогою Claude2:
Етап №3 — готуємо загальний висновок
Після того, як Claude2 надасть вам інформацію, попросіть його підсумувати все проаналізоване вище й представити у зручному для вас вигляді. Для цього відправте нейромережі такий запит: “Now your task is to prepare a summary of the interview based on a careful analysis of the documents and the results of the previous task. Let’s work this out in a step-by-step way to be sure until you have the right answer.”
Отримайте результат, перевірте його та провалідуйте. Якщо ви не до кінця задоволені результатом, у довільній формі перепитайте мовну модель, чи вона якісно проаналізувала текст і чи її відповідь вичерпна. Інколи система може відповісти: «Ой, дійсно! Дякую, що підказали, ось ще кілька важливих моментів, про які варто згадати…».
Отже, за допомогою Fireflies.ai та Claude2 мені вдалося оптимізувати процес аналізу 20-хвилинного інтерв’ю та підготовки висновків на його основі. Замість традиційних 2,5-4 годин я витратила на завдання менше 30 хвилин. Тобто швидкість виконання зросла у 6-8 разів.
Використання цих ШІ-інструментів дозволило мені краще концентруватися на завданні й уникати численних відволікань, а також змінило мою робочу рутину й вивільнило час для творчості, нестандартних рішень і написання цього матеріалу!
У межах оптимізації робочих процесів інструменти на кшталт Claude та Fireflies відкривають широкі можливості не лише для аналізу інтерв’ю. Вони також є незамінними для прослуховування та конспектування лекцій, для підготовки статей, новин або публікацій, що базуються на аудіо- чи відеофайлах. Тож тестуйте їх для виконання власних завдань, а я бажаю вам легкої та захопливої ШІ-оптимізації робочих процесів.
Шукаєте роботу?
У нас на сайті багато вакансій на будь-який смак для фахівців різних професій 👉
ВакансіїЧитайте також
Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development
6 корисних ШІ-інструментів, які допоможуть знайти й отримати роботу мрії
7 кроків успішної автоматизації HR-процесів
Дякуємо!
Тепер редактори знають.