Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чи варто надсилати резюме на вихідних? Відповідають HR-спеціалісти

16.12.19 Пошук роботи 5 хв читання

Чи можна відправляти резюме у суботу або неділю та чи впливає це на рішення роботодавця? З’ясували, що насправді думають HR-менеджери і рекрутери, коли отримують заявки на вихідних.

Ірина Чубинська, Senior Talent Acquisition Specialist в Genesis


«Відправити резюме — це не квиток на літак придбати 🙂 Його можна надсилати будь-коли. І час відправки жодним чином не впливає на розгляд заявки. Тут важливіше, щоб резюме відповідало вакансії та відображало ваш реальний досвід і знання. Тому, зі свого боку, дуже раджу перед тим, як надсилати, ще раз вичитати резюме на наявність помилок та прибрати нерелевантну інформацію (сімейний стан, кількість дітей, домашній номер телефону тощо)».    

Читайте, як працюється у Genesis, як виглядає офіс компанії та які там відкриті вакансії.

Читайте, як працюється у Genesis, як виглядає офіс компанії та які там відкриті вакансії.

Про Genesis

Артур Федоренко, Head of Recruiting and HR


«Надсилати резюме на вихідних варто, але краще — у другій половині неділі. Чому саме у цей час: усі відгуки у базі рекрутера сортуються від найсвіжішого до найдавнішого. І рекрутер, як будь-який інший користувач пошти, відкриває листи зверху вниз. Коли ми пробиваємо у Google, де купити телефон, ми ж не переходимо спочатку на останню сторінку пошукової видачі? Так само й тут. Рекрутери часто взагалі не доходять до кінця списку, якщо по ходу вже знайшли кілька цікавих резюме. 

Ну а конкретний час відправки для рекрутера не має особливого значення. Він може звернути на нього увагу, коли кандидат надсилає тестове завдання. Наприклад, якщо його надіслали о 3-ій ночі — мабуть, кандидат реально зацікавлений отримати саме цю роботу».

Перший крок до омріяної роботи — якісне резюме

Онлайн-гайд від Happy Monday допоможе скласти резюме, яке точно сподобається роботодавцям 👉

До гайду

Катерина Глушеня, Human Resources Generalist (HR Generalist) у LABA


«День і час відправки резюме жодним чином не показують професіоналізм кандидата або його особисті якості. Ми обираємо кандидатів для знайомства у першу чергу — за міні-тестовим завданням, у другу — за резюме. Для деяких “скілових” вакансій (копірайтер, журналіст, дизайнер) приймаємо рішення тільки після тестового. Нам важливо те, як людина думає і яка у неї мотивація, а не те, о котрій вона мала змогу відправити свій відгук. Якщо терміни по вакансіям горять, ми з рекрутером можемо і на вихідних переглядати відгуки і домовлятися про зустріч у понеділок, щоб не втрачати час. Тому найкращий час для відправки резюме — коли побачив вакансію мрії 🙂 А якщо серйозно — тоді, коли є час зосередитись і подумати над нашими питаннями в анкеті, що написати якісні відповіді».

Олена Іванчикова, кар’єрна консультантка і авторка Telegram-каналу Enjoy In Career


«Щоб знайти відповідь на це питання, я опишу приблизний процес роботи рекрутерів.

Якщо HR-фахівець курує в компанії ще якісь процеси на додачу до рекрутингу (навчання, адаптацію, модерацію зборів), навряд чи він почне аналізувати відгуки зранку в понеділок. Велика ймовірність того, що спершу він вирішить питання, які накопичилися за вихідні, і лише потім перейде до підбору персоналу. А це означає, що на ваш суботній відгук зверху «впадуть» ще відгуки понеділка-вівторка, і до вас рекрутер дійде не відразу. І добре, якщо до знайомства з вашим CV він не зробить офер іншому кандидатові.

Така ж ситуація може бути і у тому випадку, коли рекрутер веде паралельно кілька вакансій — незрозуміло, з якої він почне і як швидко ознайомиться з вашим резюме. Ситуація тут може повториться, і дзвінок може надійти не раніше середи.

Зрозуміло, що коли ви активно шукайте роботу, ви присвячуєте пошукові весь вільний час, зокрема і вихідні дні. Втім, моя порада — не відгукуватися у суботу та неділю. Взагалі рекомендую робити це у середу-четвер. З великою ймовірністю відгуки вихідних днів будуть уже розібрані рекрутером, і ваше резюме скоріше прочитають і приділять йому більше уваги». 

Готові надсилати своє резюме на роботу мрії?

У нас якраз повно таких вакансій!

У нас якраз повно таких вакансій!

Усі вакансії


Читайте також

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

Як написати супровідний лист?

Нетворкинг и поиск работы в соцсетях: зачем, как и неужели работает?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: