Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Сам собі HR: 10 способів посилити свою мотивацію і залученість

03.12.18 Кар'єра 5 хв читання

У HR-практиці існує чимало методів, які допомагають підвищити мотивацію працівників. Ось 10 лайфхаків від HR-консультантки Катерини Білодуб, які допоможуть вам почуватися на роботі більш залученими та щасливими.

Катерина Білодуб,
HR-консультантка компанії «Бізнес-конструктор»

1. Переконайтеся, що вас все влаштовує


Місце розташування офісу, графік роботи, можливість віддаленої роботи, атмосфера в офісі — ці фактори здаються незначними на перший погляд, але вони можуть знижувати мотивацію і продуктивність. Тому перш ніж прийняти оффер, переконайтеся, що вас усі побутові моменти влаштовують.


2. Будьте причетні до місії та цінностей компанії


Щире відчуття того, що місія компанії вам резонує, а її цінності збігаються з вашими — один із найсильніших чинників внутрішньої мотивації. Це дає додаткове натхнення.

Намагайтеся прописати, які ваші власні цілі можна реалізувати в рамках цілей компанії.

3. Персоналізуйте свій робочий простір


Принесіть улюблену квітку, «щасливу» чашку або іншу приємну дрібницю. Так ви зможете створити позитивний якір, пов’язаний з роботою. Якорем може бути також певна кольорова гама, яка створює робочий настрій.


4. Обідайте поза офісом


Кілька разів на тиждень постарайтеся обідати поза офісом. Або протягом дня виходьте на каву. Навіть нетривала зміна оточення стимулює працездатність та розвиває вміння легко перемикатися між завданнями.


5. Вибудовуйте прозорі стосунки з колегами


Один із головних чинників демотивації — наявність недомовок у колективі. І як наслідок — поширення пліток. HR-у самостійно буває складно розв’язати цю проблему. Пропоную почати з себе та не поширювати неперевірену інформацію щодо компанії.

Цей принцип чесності та довіри буде корисним і в неробочому спілкуванні.


6. Приділяйте час своєму розвитку

Способів маса — від читання дописів у професійній спільноті до відвідування навчальних заходів. Спілкування у колі однодумців, вивчення тенденцій у вашій професії сприяє підвищенню залучення до роботи та створює «хвилю» в колективі. Більшість книг, прочитаних нашими співробітниками, — це рекомендації колег.

Саме за допомогою розвитку свого світогляду можна значно збільшити рівень мотивації.


7. Відзначайте свої перемоги


Неважливо, здали ви вчасно звіт чи підписали багатомільйонний контракт. Визнання власних досягнень — це важливий інструмент самомотивації. Тренери з особистісного зростання також рекомендують вести щоденник успіху. Щовечора фіксуйте в ньому все, що гідно похвали.


8. Відзначайте чужі перемоги


У нашій команді ми хвалимо одне одного за безліч різних речей. Успішна зустріч із клієнтом, стильно оформлена презентація чи виконане раніше терміну завдання — все це привід для слів схвалення. Почніть першим, і колеги наслідують ваш приклад. Навіть найзамкненіші співробітники поступово розкриваються у такій атмосфері.

Визнання незначних здавалося б речей покращує атмосферу у колективі.


9. Робочі завдання — у робочий час

Сплануйте навантаження так, щоб не забирати роботу на вихідні і не доробляти її вечорами вдома. Робота в режимі 24/7 стирає межу між зайнятістю та відпочинком. У цьому випадку ви постійно перебуваєте у напрузі, навіть якщо сидите у кафе з друзями. Якщо складно самостійно розподілити завдання та дедлайни правильно, зверніться до керівника або HR.


10. Ходіть у відпустку і не менше ніж на тиждень


Деяким людям незручно йти у відпустку. Вони навіть не можуть зізнатися клієнту під час телефонного дзвінка, що зараз перебувають на відпочинку. Найчастіше це говорить про те, що підсвідомо відпустка здається вам незаслуженою.

Згодом стан втоми накопичується, призводить до неврозів та демотивації.

Щоб у цьому переконатись, рекомендую почитати історії управлінців, які роками працювали без повноцінного відпочинку. У підсумку вони йшли в кращому випадку в сабатікал, а в гіршому — з улюбленої професії. Відпочинок — це незамінна складова продуктивної роботи.

Скористайтеся цими порадами та переконайтеся, що ваша залученість та задоволення від роботи — насамперед у ваших руках!

Крута робота вже чекає на вас!

Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉

Вакансії

Читайте також

«Я пішла у відпустку на 4 місяці». Історія одного сабатікалу

Як говорити «ні» та захищати свої кордони без шкоди для кар’єри

Працюю вдома, а втомлююсь більше. Що робити?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: