Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

На що я дивлюсь і не дивлюсь у резюме? Колонка Олександра Томіліна

24.07.19 Пошук роботи 5 хв читання

Продовжуємо розпитувати підприємців, що вони дійсно хочуть побачити в резюме кандидатів, а на що взагалі не звертають увагу. Своїм підходом до відбору працівників і власним досвідом підготовки резюме ділиться Олександр Томілін, СЕО та співзасновник компанії з дизайну презентацій Reprezent.

Раніше я скептично ставився до твердження, що на перегляд резюме йде всього декілька секунд. А потім і сам переконався, що іноді трапляються резюме, на які дійсно не хочеться дивитися довше, бо вони або погано оформлені, або не несуть жодної корисної інформації.

Я вважаю, що єдина мета резюме — привести вас на співбесіду. Тож цьому документу варто приділити вдосталь уваги, щоб створити про себе правильне перше враження.

Вас не запрошують на співбесіди?

Можливо, прийшов час прокачати ваше резюме. В цьому допоможе наш онлайн-гайд з порадами від найкращих експертів-практиків 👉

До гайду


На що я дивлюсь і не дивлюсь у резюме


Якщо коротко, ось що підвищує шанси кандидата потрапити до нас на співбесіду.

  • Зрозуміла структура резюме (інформація структурована так, що текст можна швидко «просканувати» й зрозуміти основні моменти).
  • Досвід роботи з конкретними результатами.
  • Соціальна активність, участь у студентських організаціях під час навчання в університеті.
  • Список сучасних АІ чи no-code інструментів, якими ви вмієте користуватись (окрім тих, що необхідні для конкретної позиції). Наприклад, вміння використовувати ChatGPT, Gemini, Midjourney, DALL-E, Zapier тощо показує, що ви здатні адаптуватися до мінливого світу технологій та прагнете збільшувати свою продуктивність за рахунок нових інструментів. 
  • Коли кандидати адаптують резюме під компанію і описують мотивацію доєднатися саме до нашої команди, це дуже приємно. 

Окрім резюме, також має значення хороше портфоліо (якщо ми шукаємо дизайнера) і кілька речень про те, чому людина хоче потрапити до нас на роботу.

А ось що, навпаки, знижує шанси потрапити до нас на співбесіду:

  • резюме погано й незрозуміло оформлено;
  • пошукач часто змінював роботу за останні кілька років і ніяк це не пояснив;
  • у тексті резюме є помилки;
  • нам не сподобалось портфоліо.

Знижує шанси потрапити на співбесіду до нуля — проігноровані запитання, які компанія просить розкрити в мотиваційному листі, чи проігнороване тестове завдання. Краще, навпаки, викластися максимально. При цьому недостатньо закинути завдання в ChatGPT і надіслати необроблений вами результат як тестове.

А що взагалі ніяк не впливає на рішення, так це абстрактні фрази в резюме: «командний гравець», «орієнтований на результат», «досвідчений користувач ПК» тощо. 


Креативне резюме: робити чи ні? Мій власний досвід


Я знаю декілька цікавих історій про те, як люди робили креативні резюме й отримували чи роботу мрії. Мені особливо запам’яталось, як один хлопець зняв відео та створив сайт, щоб потрапити в Google. У підсумку роботу в Google він так і не отримав, але його історія завірусилася, йому зробили оффери інші компанії, і він прийняв один із них.

То все-таки: варто бути креативним чи краще не треба? Я вирішив поділитися власним вдалим і невдалим досвідом створення нестандартних резюме. Отже, ось три історії про те, як креативне резюме допомогло мені отримати роботу. Чи ні 🙂


Як я зробив своє перше резюме за допомогою Prezi 

У 2012 році я навчався на третьому курсі в КПІ й захотів попрацювати за фахом (мікро- та наноелектроніка). У мене з’явилася можливість потрапити на стажування до крутої компанії, але конкурс був великий, а в інших кандидатів було більше знань і досвіду, ніж у мене. Тоді я вирішив зробити ставку на креативність.

Якось я побачив виступ із презентацією, зробленою за допомогою інструмента Prezi, і вирішив, що це ідеальний інструмент для резюме, що виділить мене з-поміж інших. У 2012 році про Prezi в Україні майже ніхто не знав, тому такі презентації справляли враження. Що й трапилось, коли я подався на стажування. Не пам’ятаю чому, але я не зміг надіслати презентацію поштою, тому довелося їхати в офіс компанії з флешкою, щоб показати резюме. Але воно дуже сподобалося й мене запросили на співбесіду. Тоді я вперше зрозумів, що хороша презентація може на щось реально вплинути 🙂

Частина мого резюме в Prezi, прискорена в декілька разів


Як я розказав про себе за допомогою Android-застосунка 

Після стажування я зрозумів, що електроніка — це не моє. А ось робити презентації мені сподобалось 🙂 Тому я пройшов на амбасадорську програму в Prezi: представляв компанію у своєму університеті, проводив воркшопи зі створення презентацій, вів сторінку в соцмережах і всіма способами закликав студентів і викладачів користуватися Prezi. Наприкінці програми всі амбасадори готували звітні презентації з результатами роботи й у підсумку могли потрапити на стажування в офіс компанії у Сан-Франциско. Це і стало моєю головною метою.

Я знову вирішив спробувати виділитися серед 60+ інших амбасадорів і не просто зробив презентацію з результатами своєї роботи, а й вставив у неї намальовані символи. Скачавши спеціальний застосунок для Android і намалювавши на екрані ці символи, можна було дізнатися додаткові факти про мене. Тоді цей застосунок обійшовся мені у 800 грн, а зробили його двоє хлопців із мого гуртожитку.

Слайд із прикладом символа, який можна було намалювати в застосунку

У підсумку на стажування мене не взяли. Тільки зараз я подумав, що тоді в США в багатьох уже були iPhone, тож, можливо, люди, що переглядали моє резюме, так і не змогли завантажити застосунок, бо він був для Android 🙂

Зате вже тоді в мене закріпилася ідея створити компанію з дизайну презентацій в Україні. А її співзастовником став один із тих хлопців, що робили для мене застосунок.


Як я отримав роботу завдяки розділу хобі та… пінгвінам 

Після того, як провалився мій план потрапити на стажування в Prezi, я знайшов кілька крутих вакансій у Customer Support і відправив на них резюме, гарно зверстане в PDF. Одна з компаній запросила мене на співбесіду. Інтерв’юери пройшлися моїм попереднім досвідом роботи, розпитали про навчання й зупинилися на розділі з хобі.

Розділ з хобі в моєму резюме

Виявилося, що хлопець з HR-відділу теж захоплюється баскетболом, тож ми трохи поговорили про NBA. А інтерв’юерка (моя майбутня менеджерка) спитала, чому мені подобаються пінгвіни, і сказала, що я схожий на пінгвіна, намальованого в резюме. Ми з цього посміялися, і загалом у нас вийшло дуже миле спілкування. У той же день мені надіслали оффер, на який я погодився.

Я думаю, що розділ з хобі не варто обходити стороною, адже вам доведеться працювати з іншими людьми, з якими треба про щось спілкуватися. А так уже з резюме роботодавець складе перше враження про те, наскільки ви впишетесь чи не впишетесь у майбутній колектив. 


Що в підсумку


Зараз, уже з погляду роботодавця, я сказав би, що навіть суперкреативне резюме не зможе компенсувати відсутність кваліфікації. Але якщо ви ще навчаєтесь чи закінчуєте університет, то перед подачею на перші вакансії попрацюйте над оформленням резюме. Це не буде зайвим — за нестачі досвіду на початку кар’єрного шляху креативна ідея допоможе звернути на себе увагу роботодавця та підвищить шанси бути запрошеним на співбесіду. А вже на інтерв’ю вам треба показати себе з найкращого боку, щоб отримати роботу.

Готові надсилати резюме на вакансію мрії?

У нас таких — хоч греблю гати!

Вакансії

Читайте також

Як правильно написати резюме: покрокова інструкція з прикладами

У якому форматі краще надсилати резюме? Колонка Артура Федоренка

Як не облажатися з резюме, супровідним листом і співбесідою

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: