Наші най-най-най статті 2019 року

30.12.19 Кар'єра 12 хв читання

Привіт, я Настя — редакторка Happy Monday. Готуючи цьогорічний дайджест, я чесно намагалася порахувати, скільки матеріалів ми випустили у 2019-му, але після півтисячі збилася з рахунку. Єдиний критерій для відбору підсумкових статей обрати не вдалося, тому ми з командою просто згадали усе, що особисто нам запам’яталося і сподобалося. Сподіваємося, що ви це або вже читали, або прочитаєте найближчим часом 🙂

Найпопулярніша стаття

Що говорити на співбесіді: відповіді на типові запитання

Ну добре, не все обиралося суб’єктивно 🙂 

Google Analytics вважає, що саме ця стаття набрала найбільшу кількість переглядів за рік. Ну що ж, досить передбачувано для кар’єрного порталу — 12 відповідей (ще й з прикладами!) на типові питання на інтерв’ю та помилки, яких варто уникати. Ultimate guide співбесідою, так би мовити.

НайНЕпопулярніша стаття

Як створити новорічний настрій в офісі?

А от у цієї статті переглядів найменше. І не зрозуміло — бо вона нещодавно опублікована, бо вам у передсвяткових клопотах не до того, чи це ви так тонко натякаєте, що нам краще не писати нічого розважального? 🙂

Найсоціальніша стаття

Як жінкам реагувати на непрофесійну поведінку під час співбесіди

Нам би дуже хотілося прокинутись 1 січня у світі, де знайти роботу після 50 — простіше простого, де компанії чесно комунікують про умови праці, а у жінок на співбесідах не питають, коли вони збираються заміж. Ми, на жаль, не змінимо світ одним помахом, але трошки доклалися до вирішення однієї з найбільших, на мій погляд, проблем українського ринку праці — дискримінації і сексизму по відношенню до жінок при працевлаштуванні.  

Найцікавіший спецпроєкт

Hack your career: що таке хакатон і навіщо брати в ньому участь

Цього року ми створили кілька дуже різнопланових спецпроєктів — від дослідження необхідності англійської мови для кар’єри до розвінчання міфів про роботу в агросекторі. Але найцікавішим став, напевно, матеріал про хакатони — через нашу повну необізнаність у темі до початку роботи і неймовірну атмосферу, що створюють понад 100 людей, які за обмежений час намагаються вирішити якусь проблему 🙂

Найдивніша новина

Фінська креативна агенція створила парфуми з поту співробітників

Коли ми запускали у кар’єрному медіа новинну стрічку, то думали, що будемо писати про рейтинги роботодавців, зарплати чи гучні кейси працевлаштування. А довелося писати про те, як у фінській агенції вирішили створити аромат креативності на основі поту своїх співробітників.

Найбільш надихаюча ЖИТТЄВА історія

Як це — піднятися на Еверест? Історія альпіністки Оксани Літинської

Дуже тішуся можливості поставити питання третій українці в історії, яка піднялася на Еверест, і її чудовим відповідям. Виявилося, що успішну кар’єру можна поєднувати із чим завгодно — навіть зі сходженнями на гірські вершини.

Найбільш надихаюча КАР’ЄРНА історія

4 історії про дівчат-програмісток

Досі думаєте, що ІТ — виключно чоловіча сфера? Героїні цього матеріалу доводять протилежне, хоч і не віриться, що це взагалі потребує доведення у 2019-му році. Дівчата теж можуть кодити і верстати (навіть з дитиною на руках) і роблять це круто.

Найдовша серія матеріалів

На що дивляться і не дивляться у резюме українські підприємці

Максимально практична серія статей — розпитали реальних роботодавців, що вони шукають у резюме кандидатів, а на що взагалі не звертають увагу. Своїм підходом до пошуку співробітників поділилися Ольга Роєнко, Олександр Томілін, Анна Мазур, Катерина Вольська і Валерія Іонан.

Найулюбленіші статті

Усією командою поділилися статтями, які персонально зачепили цього року.

Анна Мазур, засновниця і СЕО 

Стаття: 6 порад, як читати більше 

Чому: «Пам’ятаю, як одного вечора мені написала Настя (редакторка Happy Monday — прим. ред.) і так обережно поцікавилась, чи варто писати статтю людині, яка прочитала 52 книжки за рік — чи це достатня експертиза, щоб давати поради. Я одразу відповіла: «Звісно, давай робити». І от за тиждень виходить стаття з порадами самої Насті, як читати більше, щоб прочитати за рік 52 книжки. Я була вражена. Сама стаття неймовірно корисна, з купою практичних порад і неочевидних лайфхаків. Вона справді допомогла особисто мені читати більше, і я радила її знайомим і друзям. Але окрема сторона моїх вражень — це усвідомлення, поруч з якими неймовірними людьми я працюю, який глибокий і цікавий світ часом приховують у собі люди, яких ти бачиш щодня. Тому частіше відкривайте світи своїх колег і знайомих! І читайте більше 🙂 »


Оксана Рудика, проєктна менеджерка

Стаття: Чому ми приймаємо неправильні рішення та як цього уникнути?

Чому: «При прочитанні цієї статті я зробила для себе кілька відкриттів щодо проблем, з якими стикаюсь майже щодня. По-перше, мені властиво досить часто і занадто довго рефлексувати стосовно рішень, прийнятих мною у минулому. Я — ідеальний приклад для кейсів типу «А якби я вчинила не так, то все було б по-іншому». У статті я прочитала про когнітивні спотворення, які підсвідомо використовую, приймаючи рішення, через що часто шкодую. А ще там можна знайти посилання на широкий перелік усіх упереджень, щоб виявити властиві собі і озброїтись на майбутнє 🙂 По-друге, там є практичні поради, які допомагають приймати правильні рішення. Одне слово — маст рід для усіх любителів рефлексії 🙂 »


Анна Гріньова, копірайтерка та SMM-ниця

Стаття: Як «продати» себе на співбесіді? Лайфхаки для успішної самопрезентації

Чому: «Ця стаття була опублікована у березні 2019 року — саме у той час, коли я ще працювала у smm-агенції, але вже чітко усвідомила, що хочу змінити роботу. Спойлер: менше ніж за місяць я опинилася у Happy Monday 🙂 На той момент я вже мала досвід подачі заявок на вакансії, які закінчувалися однаково: на резюме відповідали, тестове подобалося, але після співбесіди я отримувала відмову. Ця та інші статті, присвячені темі співбесід, дуже мені допомогли».


Анна Островська, дизайнерка

Стаття: За що нам платять роботодавці та як отримувати більше?

Чому: «Мені сподобалась ця стаття, бо вона дійсно корисна людям, які шукають роботу чи планують підвищення. Автор розповідає, на що звертає увагу роботодавець при виборі кандидатури, які якості найцінніші для керівника та чого очікують від його роботи. Ці скіли потрібно брати на озброєння, щоб згодом можна було сміливо претендувати на підвищення зарплати чи кращу посаду».


Дар’я Васьковська, happiness-менеджерка

Стаття: 3 лайфхаки з управління часом від Анни Мазур

Чому: «Я працюю віддалено, і у мене завжди купа справ, які потрібно встигнути зробити — і робота, і домашні клопоти, і з донькою погуляти. Тому для мене завжди дуже корисні поради, як спланувати свій час так, щоб встигати все. Поки що виходить поганенько, проте я намагаюся 🙂 А такі поради дуже допомагають».


Марина Бродовська, маркетологиня

Стаття: Что такое mindfulness и как научиться жить осознанно?

Чому: «Зараз, коли ми живемо у перманентному інформаційному потоці, дуже легко загубити свої власні емоції, почуття, думки. Вважаю цю статтю корисною — деякі прості інструменти для концентрації уваги мені дуже допомагають».


Настя Пасенко, редакторка

Стаття: Я змінила 5 робіт за рік. І ось чого це мене навчило

Чому: «Маю дві причини. По-перше, я дуже тішуся зі статей, які уможливлюють тривалий пошук себе і зміну кар’єрних траєкторій, бо це реальність, у якій ми живемо і нам комфортно. І таких історій має бути більше, щоб ніхто не боявся йти з роботи, яка не підходить, тому що “ще недостатньо відпрацював”. По-друге, ця стаття написана на основі першого публічного виступу моєї колежанки Оксани, тож було вдвічі приємніше розповідати історію досить близької мені людини».


Катерина Жученя, адміністраторка

Стаття: Як навчатись, працювати і вижити: 3 історії та 7 лайфхаків

Чому: «Саме після цієї статті я точно вирішила, що, незважаючи на 3 роки фрілансу, хочу спробувати попрацювати в офісі під час навчання. Спробувала full time, але не пішло, бо як людині з синдромом відмінниці, мені було морально складно за 2 місяці з’явитися на парах лише один раз. Вирішила змінити сферу роботи, стала частиною команди Happy Monday на part time, завдяки чому мені вдалося закрити залікову сесію на відмінно, паралельно працюючи за спеціальністю. Тому підтверджую — герої статті праві: поєднувати навчання, роботу та особисте життя і залишатися при цьому в адекваті — можливо. Головне — розставити пріоритети, продумати тайм-менеджмент й знати, що ви не одні такі, кому хочеться встигнути всюди 🙂 »

Стаття-відкриття року

Як будувати кар’єру з пристрастю? Поради читачів Happy Monday

Готуючись до конференції ProForum, яка цього року була присвячена пристрасті до роботи, я вирішила спитати у вас, читачів, поради — як же зберігати любов до своєї справи і не зненавидіти її. Я вперше зверталася до вас за допомогою в написанні статті і дуже боялася побачити пусту табличку з відповідями. Натомість ви поділилися чудовими лайфхаками і вкотре довели, що ми маємо найкращих читачів ❤️

Дякуємо вам за цей рік, було круто! Сподіваємось і надалі бути вам корисними і дивувати вас у 2020 році 🙂

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: