Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

11 питань про онлайн-навчання. Особистий досвід Маріам Найєм

06.08.18 Кар'єра 5 хв читання

Графічна дизайнерка Маріам Найєм відома креативним підходом, який вирізняє всі її проекти. А ще вона вміє та любить проходити онлайн-курси. Їх за плечима Маріам аж 36! І вона радо ділиться власним досвідом.

Маріам Найем завжди мала різнобічні інтереси. Вона працювала юристкою, займалася живописом і лекторською діяльністю. Зараз Маріам професійно розвивається у графічному дизайні. Власне навчання вона організовувала самостійно – за допомогою онлайн-ресурсів.

1. Ви дуже різнобічна особистість. Як вийшло, що у вас стільки інтересів і професій?

Я закінчила культурологію, і багато захоплень пов’язані саме з цим. У мене лишилось те, що я називаю «культурологією головного мозку». Але насправді професія у мене тільки одна – графічна дизайнерка. Адже професія – це те, за що отримуєш гроші. А все інше… Насправді не знаю, як так вийшло. Більше того, мене це почало хвилювати, і я вже закінчила лекторську діяльність. Лише закінчу свій онлайн-курс, і тоді досить. Так сталося з однієї причини – я гуманітарій, і мені треба було думати, як заробляти.

2. Як ви отримували знання, щоб працювати в цих сферах?

Майже все (крім часу, коли працювала юристкою) – онлайн. Більшість того, що в мене в голові, – це онлайн-курси та особисті поради деяких викладачів.

3. У чому перевага онлайн-навчання?

З нашою освітою онлайн-навчання – очевидний вихід з ситуації. Я не відчувала достатнього навантаження у своєму ВНЗ. Пам’ятаю, як одна з моїх подруг жалілася, що навчальний план не вкладає в голову систематичні знання. Тоді я зрозуміла, що це завдання студентів, а не вишів.

В школі в тебе втискають знання інколи без твоєї волі. В університеті все інакше. Ти маєш самостійно шукати знання, якщо тобі щось цікаво.

4. А які недоліки?

І недолік, і плюс один – це повністю твоя відповідальність. Тобі ніхто не поставить «галочку» за відвідування. Бажання вчитись залежить лише від тебе, і нема на кого скинути відповідальність.

5. 36 курсів – чому так багато? Це був пошук себе?

Я насправді не вважаю, що це багато. Я вчусь в онлайні з 2011 року. Це лише 5-6 курсів на рік. Я їх проходжу і веду конспекти. Зараз виходить трохи більше, бо немає навчання в університеті. Для мене онлайн-курси – це як читання книги. Мені дійсно цікаво.

6. Як знаходили час для навчання? Як поєднували з роботою, особистим життям?

Це як запитання: «Як вдається вставати рано?» Можна мати купу будильників, додатків на телефони, але якщо ти цього не хочеш – просто не встанеш, і все. Я не вважаю, що курси – це панацея і їх мають проходити всі. Просто комусь так легше вчитись, у когось немає вибору 🙂 Онлайн-ресурси можуть дати професію та альтернативу, це найважливіше. Мені от ніколи не подобалось навчатись в групі, тому для мене найкраще – це самостійний формат.

Якщо у вас не виходить вчитися онлайн, отже, це не ваш формат навчання і не треба себе змушувати 🙂

7. Що можете порадити людям, які хочуть самостійно вчитися онлайн?

Завжди питайте себе: «Навіщо я проходжу цей курс?» І пам’ятайте – краще одна лекція в два дні, ніж 5 лекцій в один день, а потім закинути.

8. Як зрозуміти, що саме тобі потрібно?

По-перше, треба визначитись: зараз вам потрібні знання для роботи чи просто для ерудиції. Я була і в тому, і в іншому становищі. Наприклад, зараз у мене 3 онлайн-курси для роботи та лише 1 для ерудиції. І на останній я заходжу рідко, бо у мене робота в пріоритеті. Тому раджу для початку визначитись з пріоритетом: що вам важливіше і чого хочеться більше. 

9. Чи можна отримати якісні знання безкоштовно? Коли і за що треба платити?

Мінус безкоштовних знань – ти сам будуєш собі систему навчання. Я гуглила програми найкращих вузів світу по своїй спеціальності, дивилась їхні курси та намагалась знайти подібні в інтернеті. Я самостійно будувала для себе навчальний план, але це займає багато часу. Якщо у вас його немає – краще заплатити.

Від себе додам: майже всього можна навчитись безкоштовно 🙂

10. Навчання онлайн може перетворитися на свого роду хобі, коли люди вчаться, але не застосовують у житті ці знання.

Це питання більше до людини, ніж до самого формату онлайн-навчання. Жодного разу у мене не було відчуття, що якісь знання я не використала.

11. Можете поділитися вашим особистим списком онлайн-ресурсів для навчання: що, для кого, що саме дає?

Зараз я найбільше використовую Udacity – хороший варіант, якщо хочете навчитись кодити. Але є й інші альтернативи. Наприклад, є ще Codecademy чи Stanford Engineering Everywhere.

З тих що я люблю ще edX, Khan Academy, MIT Video, Stanford Online.

Звісно, треба ще написати про Prometheus. Там є альтернатива для тих, хто не дуже володіє англійською мовою, а також наші курси, зроблені українцями.

Але нічого цього не було б у моєму житті, якби одного разу я не зайшла на свою улюблену Coursera.


Читайте також у рубриці «Практикум»«Розвивайся або прощавай! Юнона Лотоцька про сприйняття нового досвіду».

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: