Безкоштовні курси та інші освітні можливості для українців (оновлюється)

Редакція Вт., 22.03.22 Новини

Через війну багато українців втратили роботу або можливість її виконувати і змушені в короткі строки опановувати нові навички й знання. На щастя, багато освітніх проєктів надають безкоштовний доступ до своїх ресурсів. Зібрали для вас список онлайн-платформ, мобільних застосунків, вебінарів, курсів і практикумів на будь-який смак. Список постійно оновлюємо, тому додавайте матеріал собі у закладинки і час від часу заглядайте сюди. 


Платформи та додатки


Кампстер — інтерактивна платформа для навчання онлайн пропонує безкоштовний доступ до курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу тощо. 

Марафон Креативної Практики — онлайн-лекції та майстер-класи від української фахової спільноти: про дизайн, інтерфейси, саморозвиток, фриланс, комунікації, копірайтинг та волонтерство. На сайті вже доступні до перегляду понад двісті лекцій. Марафон триватиме до нашої перемоги.

«Культура і Креативність» — портал, створений для підтримки внеску культури в соціально-економічний розвиток шести країн Східного партнерства, зокрема й України. В розділі «Онлайн-навчання» є курси для менеджерів із культури з фандрайзингу, комунікацій, маркетингу, стратегічного планування, проєктного менеджменту та ін.

Projector Humanitarium — соціогуманітарний факультет Projector Institute відкриває доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу тощо до перемоги України та на місяць після неї.

Coursera — ресурс з курсами та лекціями від більш ніж 200 провідних світових університетів та компаній. Багато з них можна пройти безкоштовно англійською або російською мовою після реєстрації. Також ЗВО та студентам з України компанія пропонує безкоштовні курси в Coursera for Campus. Щоб отримати до них доступ працівникам університетів або коледжів потрібно зареєструватися за посиланням. 

Prometheus — ресурс з доступом до 40+ безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми: від інформаційної гігієни до управління фінансами. Багато курсів Prometheus створює у партнерстві з різними організаціями, наприклад, курс психологічної самодопомоги для ветеранів та ветеранок разом з Veteran Hub, курс про медіаграмотність разом з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр», курс «Як знайти роботу під час війни» разом з Центром зайнятості Вільних людей тощо.

EdX — англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів. 

Alison — платформа з понад 4 тисячами безкоштовних онлайн-курсів англійською мовою на різну тематику.

ВУМ online — освітня ініціатива, яка поширює ідеї й сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Пропонують різноманітні просвітницькі курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.

EdEra — українська студія онлайн-освіти з безкоштовними та платними курсами про освіту, культуру, підприємництво. Зокрема на сайті є курс «МовиТИ», який допоможе перейти на українську мову. 

Академія SendPulse пропонує курси, тренінги та вебінари з email-маркетингу, вебаналітики, створення чат-ботів, лендингів, налаштування контекстної реклами тощо.

Вінницька IT-академія надає безкоштовний доступ до онлайн-курсів з вивчення англійської, математики, вступу до програмування та безпеки життєдіяльності під час війни. Щоб отримати доступ до курсів, треба зареєструватися на платформі, заповнити дані профілю, приєднатися до групи в Telegram та надіслати туди адресу електронної пошти, на яку була здійснена реєстрація. Після цього вам відкриють доступ до навчання.

SkillsUp — навчально-консалтинговий центр з доступом до безкоштовних програм з опанування IT-професій. Можна обрати один з восьми курсів: «Основи SQL», «Основи проєктного менеджменту», «Експерт в керуванні проєктами», «Тестування ПЗ та забезпечення якості», «Керування персоналом», «Побудова та розвиток персонального бренду», «Бізнес-аналіз в IT» або «Аналітик даних». 

IdeaSoft Career Booster — платформа, яка надає можливість безкоштовного навчання технології блокчейн для розробників з подальшою можливістю проходження співбесід та отримання джоб-оферів від IT-компаній.

UkraineCreatives.Education — ресурс для тих, хто шукає освітні матеріали, статистичні дані та натхнення для розвитку підприємництва у секторі культури та креативних індустрій. На сайті є доступ до матеріалів навчальних програм Creative Enterprise Ukraine, Creative Spark, Digital Lab для менеджерів креативних хабів, Фінанси креативу, а також українська версія навчального посібника для менеджерів креативних хабів від Creative Hubs Academy.

Impactorium — платформа онлайн-освіти зі сталого розвитку з безкоштовними курсами з фінансової грамотності, нефінансової звітності, корпоративної соціальної відповідальності та побудови успішної кар’єри.

Дія Цифрова освіта — платформа від Міністерства цифрової трансформації України з освітніми серіалами на різноманітну тематику від створення IT-продуктів до підтримки психологічного здоров’я. Радимо звернути увагу на такі корисні для кожного серіали як  «Основи кібергігієни», «Базові принципи працевлаштування та фінансової грамотності», «Створення та розвиток IT-продуктів», «Психологічна підтримка себе та близьких для цивільних» тощо.

Ютуб-канал Happy Monday, на якому ми публікуємо записи лекцій, воркшопів та вебінарів, що проходять в межах наших проєктів. Там ви зможете знайти курс про працевлаштування й пошук роботи, серію вебінарів про управління часом під час війни, курс з SEO та лінкбілдингу та багато інших корисних матеріалів. 

Платформа IBM SkillsBuild пропонує українцям доступ до чотирьох своїх курсів: з опанування професійних навичок, з основ кібербезпеки, сучасних технологій та з підготовки до першого робочого місця.

Ukraine Global Faculty — проєкт, який має на меті надати українцям доступ до найкращих навчальних курсів і програм. Спікерами виступають відомі на весь світ експерти, які підтримують Україну та українців. Основні тематичні напрями лекцій: мистецтво та гуманітарні науки, суспільні науки, бізнес і право, природничо-математичні науки, інформаційно-комунікаційні технології, інженерія та інформатика.

 Консалтинго-тренінгова компанія E5 — команда професіоналів у сфері розробки програмного забезпечення, бізнес-аналізу, проєктного та продакт-менеджменту пропонує кілька безкоштовних онлайн-курсів: SAFe 5.0: інструкція по застосуванню, Business Analysis Essentials, Scrum Master Fundamentals, IT Manager’s Toolkit. Також спеціалісти компанії постійно проводять безкоштовні вебінари для продакт-менеджерів, проєктних менеджерів, бізнес-аналітиків, скрам-мастерів.

Google Digital Garage — ресурс з безкоштовними онлайн-курсами та вебінарами англійською мовою від компанії Google, різних університетів та освітніх платформ. Тематика курсів — диджитал-маркетинг, розвиток кар’єри і Data Science. 

Headway — додаток для саморозвитку, в якому зібрані самарі тисячі нонфікшн книжок англійською. Завантажити додаток на телефон можна в Google Play і AppStore.


Окремі курси, лекції, вебінари


Підприємництво

«Говорить Бізнес. Де і як комунікувати під час війни» — освітня програма від Дія.Бізнес, Офісу з розвитку підприємництва та експорту і школи комунікацій Bazilik. Програма допоможе розібратись у каналах комунікацій та інструментах для просування бізнесів в Україні. 

Записи зустрічей коучингової групи для українських підприємців від світових бізнес-експертів. Навчання має на меті допомогти власникам бізнесу підготуватися до роботи в умовах війни. 

Серія вебінарів  «Реальність без ілюзій»  від Бізнес-школи УКУ та Центру Лідерства УКУ про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.

Ukrainian Women Entrepreneurs Hub 2.0  — безкоштовна навчальна програма для жінок-підприємиць. Програма проходитиме онлайн у лютому та березні 2023 року. Упродовж шести тижнів учасниці відвідають 10 практичних онлайн-лекцій та додаткові воркшопи. Три переможниці отримають грант на суму 4000 доларів на оплату консультаційних та експертних послуг для посилення бізнесу. Щоб подати заявку на участь, треба зареєструватись за посиланням до 5 лютого включно.


IT / проєктний менеджмент / аналіз даних

Курс-знайомство з ІТ-професіями від IT-школи Beetroot Academy. Впродовж курсу студенти зможуть ознайомитися з п’ятьма ІТ-професіями: Project management, UI/UX дизайн, QA Manual і  Front-end та Python-розробка.

IT Basics Course від GlobalLogic Education — курс, на якому можна опанувати базові знання та навички, що необхідні для старту кар’єри в IT-індустрії. 

Основи вебдизайну — курс від вебдизайнерки з 8-річним досвідом Надії Акимової.

Курс «Основи проєктного менеджменту» від школи RedCamp — можливість освоїти професію проєктного менеджера з нуля.

Technical SEO Certification від Blue Array Academy — 7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу — англійська. 

Аналіз даних в Google Analytics — курс від Школи вебаналітики Андрія Осипова, де навчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.

Project Guru — комплексний безкоштовний інструмент, який допомагає опанувати основи проєктного менеджменту. Можна скористатися чат-ботом і з його підказками покроково розписати власний проєкт, а також переглянути навчальні відео та текстові матеріали про проєктний менеджмент.

IT Fundamentals Self-Paced Program від EPAM — курс, розроблений спеціально для українців, які бажають опанувати основи ІТ та отримати знання з розробки програмного забезпечення, незалежно від попереднього досвіду чи освіти.

SheCodes Pro — це 6-місячний IT-курс, який можна пройти безкоштовно завдяки SheCode Foundation. Тут можна вивчити все від HTML, CSS і JavaScript до React, адаптивної розробки та інструментів розробки. Подати заявку можуть жінки, які є біженками або зіткнулися з фінансовими труднощами, але мають комп’ютер з доступом до інтернету і бажання вчитися. Для участі у відборі треба подати заявку за посиланням.


Різне

«Лекції майбутнього» від Малої академії наук України та Посольства України в США. Це серія лекцій від 30 Нобелівських лауреатів з різних галузей про все на світі — від демократичних цінностей до колонізації Марсу. 

Курс про роботу на Upwork. Для тих, хто хоче стартувати на найбільшій біржі фрилансу, у спеціальному телеграм-каналі розкривають усі тонкощі платформи.

Курс із грантового менеджменту від Українського культурного фонду, ГО «Інша Освіта» та медіаплатформи «Накипіло». Складається з 10 відеолекцій про інструменти планування проєкту, розподіл ролей у команді, формування кошторису, управління ризиками, дотримання авторського права у проєктах, тонкощі фандрейзингу та краудфандингу тощо.

«Основи цивільного захисту для добровольців». Курс розповідає про правила безпеки та надання домедичної допомоги у випадку надзвичайних ситуацій. Створений для учасників добровільних формувань цивільного захисту, однак у сучасному світі стане у пригоді усім громадянам. Онлайн-курс розроблений фахівцями Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту ДСНС України.

Журналістика толерантності — курс від ГО «Media Development Foundation» про те, як створювати матеріали в медіа без сексизму, дискримінації і стереотипів.

Навчальний курс про подолання стресу від BetterMe та ВООЗ. У межах курсу користувачі навчаться базових правил самодопомоги під час стресу через інтерактивні тести, вправи та різноманітні візуалізації. Всі рекомендації ґрунтуються на методиках, які спеціально розробила ВООЗ. Курс безкоштовний для всіх українців. Доступ до нього можна отримати у мобільному застосунку BetterMe: Mental Health на iOS і Android.

We Speak Science — STEM-курс від науковців із Гарварда, Оксфорда й NASA. Наразі реєстрація відкрита на три теми: Cell Biology, Space Biology та Data Science. Курси проводитимуться англійською мовою за допомогою онлайн-платформи Insendi, яка надасть студентам можливість отримати доступ до матеріалу в будь-який час і з будь-якого місця. Подати заявку на навчання можна до 20 лютого за посиланням.


Вивчення мов


LingQ  —  онлайн-ресурс відкриває преміум-акаунт для українців (доступні 24 мови). Для активації потрібно написати в підтримку. 

uTalk — додаток з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов доступний для українців безкоштовно. 

EnglishDom відкривають безкоштовний доступ на рік до всіх своїх онлайн-курсів з вивчення англійської мови за промокодом #StandWithUkraine. Можна навчатися на вебплатформі або через мобільний додаток. Детальна інструкція, як отримати доступ — за посиланням. Також на всі онлайн-заняття з викладачем дарують знижку 15% за промокодом PrayForUkraine.

«Англомовний лікар» від освітньої платформи «Аксемедін» — базовий курс англійської мови для лікарів, на якому навчатимуть граматично правильно будувати фрази англійською й вести діалог. Після завершення базового етапу лікарі зможуть пройти спеціалізоване навчання із вивчення медичних термінів. Щоб пройти курс, потрібно зареєструватися на платформі та вступити в спільноту «Англомовний лікар».

Психологи стверджують, що навчання допомагає подолати стрес. Тому замість безперервного гортання стрічки новин радимо спрямувати енергію в продуктивне русло і зайнятися вивченням чогось нового. А наша підбірка допоможе в цьому.

Подобається Happy Monday?

Якщо вам цінно те, що ми робимо, — підтримайте нашу команду добровільним внеском, щоб ми й надалі могли допомагати українцям знаходити роботу та розвиватися навіть в найтемніші часи.

Читайте також

Де українцям шукати роботу під час війни: база ресурсів (оновлюється)

Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів

Можливості в ЄС для освітян і не тільки: куди можна подаватися

У зв’язку з війною втратили роботу й шукаєте нову?

Ми зібрали понад 600 вакансій для віддаленої роботи та локальної у європейських містах!

Вакансії
Підписуйтеся на щасливі понеділки!

Раз на тиждень по понеділках ми будемо ділитися найкрутішими вакансіями та історіями про кар’єру.


Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: