Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів

07.03.22 Новини 13 хв читання

24 лютого 2022 року життя кожного українця перевернулося з ніг на голову. Ми зіткнулися з пеклом війни, про яке абсолютна більшість із нас знала лише з книг та фільмів. Щоб допомогти українцям пережити ці страшні дні та віднайти втрачені опори, психологи та психотерапевти безкоштовно надають консультаційну допомогу. Ми зібрали всі пропозиції в один список і оновлюємо його.


«Платформа допомоги врятованим»


Ми недаремно розпочали список саме з цієї комплексної платформи, адже вона поєднує дуже багато варіантів допомоги усім, хто її потребує в цей надскладний час. На платформі зібрали служби, які надають психологічну, юридичну та соціальну допомогу постраждалим під час війни. Крім того, на сайті є буклети й інформаційні матеріали, щоб допомогти тим, хто пережив насильство.

Онлайн-майданчик створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA в Україні. Усі сервіси, розміщені на платформі, є перевіреними, конфіденційними та безоплатними.

Як отримати допомогу: перейдіть за посиланням та знайдіть на сайті потрібну вам службу чи інформацію.


⌨ Куди писати


Психологічна допомога за американськими стандартами

Безкоштовну допомогу усім, хто її потребує, готові надавати сертифіковані психологи Центру психологічного консультування і травмотерапії Open Doors («Відкриті двері»), які мають досвід роботи з учасниками збройних конфліктів та навчені за американським стандартом.

Як отримати допомогу: зайдіть в чат-бот та залиште свою заявку та контактну інформацію. Або заповніть форму за посиланням.


Платформа krisenchat Ukrainian

Заснована в Німеччині платформа krisenchat Ukrainian пропонує консультації з психологом у
форматі онлайн-чату. Консультації проходять українською або російською, абсолютно безкоштовно, анонімно та конфіденційно. Найпоширеніші теми кризової консультації: панічні атаки, тривожність, стрес, відчуття провини, зміни в поведінці дитини, адаптація до нової реальності чи то закордоном, чи вдома в Україні, або просте бажання поділитися пережитим досвідом та виговоритися.

Як отримати допомогу: розпочніть спілкування у форматі онлайн-чату з одним із багатьох психологів платформи у Telegram (@krisenchatUA_bot), WhatsApp або SMS за номером (+49)1573599312.


Служба психічного здоров’я UA Mental Help

Команда кваліфікованих психологів-волонтерів пропонує безкоштовну терапію для тих, чиє життя зазнало руйнувань внаслідок війни. Зокрема, спеціалісти допомагають людям, які стикнулися з панічними атаками, втратою близької людини, відчувають складнощі адаптації на новому місці, розпач та апатію.

Як отримати допомогу: заповніть заявку за посиланням.


Онлайн-платформа Meclee

Досвідчені психологи та психотерапевти, кожен з яких має за плечима щонайменше 300 годин особистої терапії, пропонують безкоштовні консультації українцям, які постраждали від агресії рф.

Як отримати допомогу: оберіть психолога із бази за посиланням та натисніть «Записатися на прийом».


Чатбот першої психологічної допомоги «Друг»

Чатбот розроблений за науково доведеними протоколами за підтримки клініки Charite (Берлін, Німеччина) та GIZ в рамках гуманітарного проєкту «Соломія». А також за підтримки UNICEF. Рекомендації бота рецензувала група експертів з міжнародного консорціуму «Цифрова психологічна допомога для України». Бот обіцяє допомогти розібратися у своїх почуттях і відчуттях та дати декілька лайфхаків для стресових ситуацій.

Як отримати допомогу: перейдіть за посиланням та натисніть Start.


Кризова порадня

На базі Українського Католицького Університету працює Кризова Порадня. Психологічна допомога надається безкоштовно та онлайн — через дзвінки та повідомлення в телеграмі.

Як отримати допомогу: пишіть в телеграмі @poradnya1


Хаб стійкості

Команда психологів і психотерапевтів готові безкоштовно консультувати українців, щоб допомогти їм звести до мінімуму наслідки стресу, отриманого в умовах війни. Консультації надаються в режимі відеоконференції.

Як отримати допомогу: перейдіть на сайт за посиланням, оберіть спеціаліста та зручний день і час у календарі.


Онлайн-платформа «Розкажи мені»

Безкоштовна інтернет-платформа «Розкажи мені» цілодобово надає українцям безкоштовну психологічну допомогу. Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі — вас проконсультують провідні спеціалісти Інституту когнітивного моделювання, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, сертифіковані психологи, психотерапевти та коучі. Команда платформи працює здебільшого за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами.

Як отримати допомогу: залиште заявку на сайті та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше за допомогою смс, текстового повідомлення в месенджері або дзвінка для узгодження дати й часу консультації. Якщо ви не відповідаєте протягом 2 діб, звернення анулюється.


Служба психологічної допомоги «Перемога»

Кваліфіковані й досвідчені психологи та психотерапевти зі всієї України об’єднались, щоб надати безкоштовну психологічну допомогу та підтримку українцям в умовах війни. Консультації надають з 8 до 22.00 через відеозв’язок, в текстових чатах, а за відсутності інтернету — телефоном.

Як отримати допомогу:

◾ Скористатись одним із чат-ботів в телеграмі або вайбері.
◾ Приєднатись до груп в телеграмі або вайбері.


Чат-бот «Слова допомагають»

Команда факультету інформатики CyberFI спільно з командою Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА залучили понад 40 психологів-професіоналів та створили телеграм-бот психологічної підтримки для всіх, хто її потребує. Допомога повністю анонімна та цілодобова. Наприклад, у боті можна отримати слова підтримки у вигляді аудіоповідомлення в ситуації, коли вам сумно, ви погане спите або перед очима страшні картинки.

Як отримати допомогу: перейдіть за посиланням та натисніть Start.


Платформа pleso: психологічна допомога українським біженцям в Польщі

Внаслідок повномасштабної війни багато українців були змушені шукати притулку в інших країнах, де зіткнулися з різними труднощами. Люди знаходяться у стані постійної невизначеності та стресу, пов’язаного з культурними розбіжностями та адаптацією до нових умов життя. Саме для вирішення цієї проблеми Платформа pleso створила проєкт психологічної допомоги українським біженцям в Польщі.

Як отримати допомогу: звернутися до служби турботи у Telegram зі своїм запитом, написавши «Безкоштовна психологічна допомога українським біженцям в Польщі». Детально описати, що саме вас турбує. Команда платформи передасть запит своєму провідному психотерапевту, який перегляне його та підбере для вас найбільш слушного психотерапевта. Далі служба турботи надасть вам інструкцію щодо подальших дій.


Психологічна допомога дітям

Окремо психологічну допомогу пропонують маленьким українцям, які стали свідками бойових дій та отримали сильну психоемоційну травму. Фонд «Маша», який заснувала телеведуча Маша Єфросиніна спільно з центром нейропсихології «Рівновага», готовий надавати таким діткам безплатні онлайн-консультації фахівців.

Як отримати допомогу: мамам, які помітили зміни в поведінці дітей, потрібно заповнити електронну форму.


Сайт Help24

Психологи на сайті Help24 безкоштовно консультують усіх охочих в онлайн-чаті. Онлайн-консультація триває до 30 хвилин, якщо виникне потреба у додатковій онлайн-консультації медичного спеціаліста, адміністратор перенаправить вас до нього і підкаже, що робити далі.

Як отримати допомогу: перейдіть на сайт за посиланням та сформулюйте свій запит у чаті адміністратору. Він зарезервує за вами час консультації. У визначений час поверніться на ресурс. Психолог чекатиме на вас у чаті. Для отримання онлайн-консультації реєстрація не потрібна.


Онлайн-платформа Mindly

На цій платформі з надання психологічної допомоги можна безкоштовно отримати не лише одноразову консультацію, а повноцінну довгострокову терапію. Дипломовані психологи та психотерапевти на індивідуальних сесіях допоможуть подолати посттравматичні стресові розлади, пережити втрату близької людини та адаптуватися після вимушеної зміни місця проживання.

Як отримати допомогу: для запису на консультацію переходьте за посиланням.


Платформа «ЇЇ підтримка» для жінок та ЛГБТ-спільноти

Видання Wonderzine Україна запустило платформу психологічної підтримки, аби допомогти жінкам та ЛГБТ-спільноті з різними запитами — від подолання тривожності до пошуку нових сенсів життя. Кожен учасник може отримати до 3 сесій з психологом безкоштовно або, за бажанням, за донат. Тривалість сесії — 40-50 хвилин.

Як отримати допомогу: заповнити гугл-форму, де вказати свої контактні дані та описати запит на консультацію.


📲 Куди дзвонити


Кол-центр «Варто жити»

Команда психологів всеукраїнського кол-центру ВАРТО ЖИТИ надає безкоштовні консультації цивільним українцям, які не можуть самостійно впоратися з переживаннями під час війни, а також військовим і їхнім близьким.  

Як отримати допомогу: телефонуйте за номером 5522 (дзвінки безкоштовні)
Графік роботи лінії: 11:00-19:00 з понеділка по п’ятницю.


Національна гаряча лінія для дітей та молоді

Роботу безкоштовної та анонімної гарячої лінії забезпечує Громадська Організація  «Ла Страда-Україна» (@lastradaukraine). Діти, підлітки, студентська молодь та усі дорослі, запит яких стосується питань захисту прав дітей, мають можливість отримати підтримку та консультацію в будь-яких складних життєвих ситуаціях. Звернутися можна в будь-який зручний час, адже лінія працює цілодобово.

Як отримати допомогу: телефонуйте за номерами 116111; 0-800-500-225.

Також можна писати в соціальні мережі:
Instagram: @childhotline_ua
Telegram: @CHL116111
Facebook: @childhotline.ukraine


Гаряча лінія «Стоп, паніка»

Висококваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи у сфері психічного здоров’я безкоштовно та анонімно нададуть консультації людям, які переживають психологічну нестабільність, панічні настрої, невпевненість у завтрашньому дні.

Як отримати допомогу: телефонуйте за номером 0-800-300-124.
Лінія працює щоденно з 9.00 до 19.00


Психологічна допомога від студії DONT-PANIC

Телефонувати на «гарячу лінію» пропонують також і фахівці студії DONT-PANIC.COM.UA. Допомога надається безкоштовно та анонімно. Як інформують у студії, найчастіше до них зараз звертаються люди з такими проблемами: панічні атаки, страх за своє життя та життя близьких, апатія і безнадія, передчуття чогось поганого. Психологи обіцяють надати механізми самодопомоги собі й близьким, допомогти віднайти опору в собі та стати такою опорою для інших.

Як отримати допомогу: телефонуйте за номером +38 (050) 211-06-62


Гаряча лінія від Національної психологічної асоціації

НПА за підтримки партнерів запустила безкоштовну лінію психологічної допомоги для всіх, хто постраждав від військових дій і прямо, і опосередковано. Психологи лінії — це досвідчені спеціалісти, члени асоціації, які пройшли спеціальне навчання і працюють за міжнародними стандартами. Вони зможуть надавати консультації у форматі аудіо- та відеосесій тривалістю до 50 хвилин.

Як отримати допомогу: зателефонувати за номером 0-800-100-102 (працює з 10:00 до 20:00 години без вихідних), якщо ви знаходитеся в Україні. Якщо ви зараз в іншій країні — зверніться за телефонами, вказаними тут.


Цілодобова допомога для киян

Мешканці столиці можуть у цілодобовому режимі звертатися за консультацією до штатних спеціалістів комунальних клінік — психологів, психотерапевтів та психіатрів.

Як отримати допомогу: телефонуйте за номером 080-050-12-12 – цілодобово, безкоштовно з мобільного.


Лінія психологічної підтримки для дітей та батьків

Благодійний фонд «Голоси дітей» надає безкоштовну психологічну допомогу для батьків та дітей під час війни. Команда з понад 20 психологів щодня з 09:00 до 20:00 допомагає українцям подолати страх, шок, біль розлуки і втраченого дому.

Як отримати допомогу: зателефонувати на номер 0-800-210-106 (дзвінки безкоштовні в межах України), залишити заявку в Telegram за номером: +38 099 198 57 95, у телеграм-боті або у вайбер-боті.


📄 Інші ресурси


Матеріали самодопомоги в додатку «Світло»

В україномовному додатку для медитацій Svitlo доступна безкоштовно частина матеріалів психологічної самодопомоги: аудіовправи для зниження стресу, тривоги, майндфулнес-медитацій тощо.


Матеріали для дієвої психологічної самодопомоги

В цьому телеграм-каналі можна знайти багато практичних вправ, які допоможуть швидко заспокоїтися, вийти зі стану паніки та тривоги, позбутися відчуття виснаження і втоми, підтримати дитину в укритті.


Група емоційної підтримки

Щосереди з 17.00 до 18.00 всі охочі можуть долучитися до конференції Zoom, де спеціалісти ВГО «Арттерапевтична асоціація» модеруватимуть групу емоційної підтримки.
Ідентифікатор конференції: 894 1279 2225. Код доступу: 1551.
Деталі можна переглянути у фейсбук-групі асоціації. 


Додаток для медитації BetterMe

Команда застосунку для навчання медитації BetterMe: Mental Health зробила його повністю безкоштовним для українців. В застосунку ви знайдете дихальні практики, медитації, афірмації та курси для підтримки ментального здоров’я. Завантажити додаток можна у Google Play та AppStore.


Додаток «Емоційний інтелект. EQ»

Наразі користування цим додатком повністю безкоштовне для українців. За допомогою інформаційних матеріалів, інтерактивних шкал, трекерів та вправ програми можна знижувати рівень тривоги та стресу, визначати свої емоції та почуття, змінювати свої психічні стани, покращувати свій емоційний фон. Завантажити застосунок можна в Google Play та AppStore.

Ми будемо доповнювати цей список і надалі. Тримайтеся і підтримуйте рідних, вірте в ЗСУ і нашу перемогу!

Читайте також

Як вгамувати тривогу? Практичні техніки від психолога

Читати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: