Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Не тільки код! Ким працювати в IT, якщо ти не програміст?

02.10.18 Кар'єра Увійти в ІТ 6 хв читання

Як знайти роботу в IT, якщо ви не програміст в душі та за професією? Разом з Анастасією Куцяк, HR-керівницею IT-компанії Live Animations, розбираємось, які нетехнічні професії є у цій сфері.


Професія програміста підходить далеко не всім. І справа не тільки в наявності або відсутності хисту, а й в характері самої роботи. У вас ніби й зі скілом все добре, і розбираєтесь швидко, але просто не можете просидіти нерухомо 8 годин, переписуючи один рядок коду чотири або більше разів.

Писати код — це теж мистецтво: як і художники, програмісти створюють шедеври. І хоча кінцевий результат їх роботи — програма, для цього теж потрібен певний хист.


Чи підходить вам програмування?


Перш ніж обрати цю професію, потрібно чітко зрозуміти, що на вас чекає. Чи хочете ви день у день писати сотні рядків коду, а потім переписувати їх, ретельно виправляючи баги? Чи готові бачити результат своєї роботи у вигляді мобільного додатку або вебсайту?

Якщо ви прагнете отримувати результат тут і зараз, ця професія точно не для вас.

Жодна більш-менш серйозна робота програміста не пишеться без помилок з першого разу. Тестування, налагодження, пошук багів — всього цього не уникнути в роботі над програмою. Мало хто це любить, але працювати інакше неможливо.

Щоб краще з цим розібратись, потрібно почитати або розпитати друзів про різні професії в IT. Причому в першу чергу звертайте увагу не на обов’язки, а на те, який результат ви будете отримувати. 

Якщо просто хочеться, щоб вас називали програмістом, але ви не отримуєте задоволення від ідеально зробленого сайту або мобільного додатка, швидше позбавляйтесь цих стереотипів і шукайте себе в іншій професії. 


7 переваг IT-сфери для непрограмістів


На співбесідах одне із запитань, які я ставлю кандидатам, звучить так: «Чому ви хочете працювати в IT-компанії?». 80% відповідає, що «ІТ — це майбутнє». І, напевно, у чомусь вони мають рацію. Але я б сказала, що головна перевага цієї сфери в тому, що вона швидко розвивається. IT-компанія повинна вчасно реагувати на зміни і адаптуватись до ринкових умов. Те саме стосується і кожного співробітника.

  1. Швидкість роботи в компанії. IT — це ринок, який розвивається дуже стрімко. І щоб втриматись на плаву, потрібно працювати швидко, думати швидко і так само діяти. А чим вищий темп в компанії, тим цікавішою буде ваша робота.
  2. Ви завжди в курсі всіх новин сфери, навіть якщо не працюєте програмістом. А це означає, що вам є про що поговорити з друзями.
  3. Вас оточують високоосвічені люди. Усі вони професіонали у своїй сфері, і це надихає вас також підвищувати рівень навичок і знань, чим би ви не займались.
  4. Робота з інноваційними проєктами. Кожен IT-продукт справді унікальний, а з новим і незвичним працювати цікавіше.
  5. Можливість віддаленої роботи. Часто в IT-компаніях співробітникам (як програмістам, так і представникам інших спеціальностей) дозволяють не приходити в офіс, і багато хто це цінує.
  6. Відрядження, релокейт, обмін досвідом та спілкування з партнерами й колегами іноземними мовами. Це лише частина перспектив у роботі з великими міжнародними IT-компаніями.
  7. Рівень доходу. Не всі IT-фірми, як заведено думати, готові платити співробітникам в іноземній валюті, але те, що зарплати в цій сфері вище середнього — факт.

Якщо ви обираєте нетехнічну спеціальність в IT, у самому коді розбиратись не потрібно. Але важливо мати загальне розуміння процесів в галузі. Наприклад, якщо ви аккаунт-менеджер, то без цих знань не зможете грамотно поставити задачу фахівцю. Або, навпаки, пояснити клієнту, що саме зробив спеціаліст. Тому важливо орієнтуватись в тому, який фахівець відповідає за ту чи іншу ділянку роботи. А також розібратись у продукті компанії, щоб розуміти, з чим ви працюєте і хто працює з вами.


9 популярних нетехнічних спеціальностей в IT-компаніях


1. IT-рекрутер і HR-менеджер

Обидва фахівці безпосередньо працюють з програмістами, але самі не кодять і, як правило, не оцінюють технічні навички кандидатів.

ІТ-рекрутер — це людина, яка відповідає за швидкий пошук, якісний підбір і закриття вакансії.

Що потрібно знати та вміти? Рекрутмент підходить тим, хто знає, як шукати фахівців під потреби компанії, вміє працювати з ресурсами (від Джоб-сайтів до тематичних заходів). Він може відшукати потрібних кандидатів і розуміє, чим зацікавити кожного з них. Також він повинен самостійно організовувати і проводити всі етапи співбесід. А в кінці, проаналізувавши за і проти, обрати ту саму людину.

Детальніше про професію IT-рекрутера читайте в статті →

Читати

HR-менеджер підключається на етапі адаптації нового співробітника. Він працює з робітниками компанії і розвиває корпоративну культуру. Перед ним стоїть завдання побудувати команду. Також він вигадує цікаві і мотивуючі заходи всередині компанії. HR знає, що персонал — це дуже важлива складова, яка часто визначає ефективність усіх інших факторів.

Що потрібно знати та вміти? Налагоджувати відносини з різними типами людей, вирішувати конфлікти, добре розбиратись в психології та конфліктології, а ще знати трудове законодавство. І дуже важлива частина — бути залученим самому і залучати інших співробітників.


2. Менеджер з продажу

Підходить тим, у кого талант переконувати і домовлятись.

Що потрібно знати та вміти? Дуже часто потрібна англійська на високому рівні, оскільки багато IT-компаній орієнтовані на закордонних клієнтів. Все інше залежить від продукту, який потрібно продавати.


3. Акаунт-менеджер

Це «людина-супергерой», яка вміє вирішувати конфлікти між клієнтом і проджект-менеджером або безпосередньо фахівцем. А ще акаунт знає все про клієнтів бізнесу і його конкурентів.

Підходить, у першу чергу, активним людям. Від них повинна йти енергія, яка буде заряджати і клієнта, і все навколо. Це має бути емоційна і в той же час раціональна людина.

Що потрібно знати і вміти? Необхідно швидко розібратись у продукті, мати розвинені комунікативні навички і здатність все організувати та розкласти по поличках.


4. Project Manager

Найкраще підходить людям, які цікавляться технологіями, але їх сильна сторона — організаційні здібності та soft skills. У них має бути прекрасне почуття часу, смаку і людей. А ще відмінне почуття гумору. Ідеальними project manager’ами стануть ті, хто любить працювати з людьми і цифрами, вміє точно рахувати й думає наперед.

Що потрібно знати та вміти? Проджект в компанії — це ключова позиція стосовно роботи з продуктом. Саме від нього залежить, чи вчасно робоча група закінчить проект, чи правильно прорахована вартість, чи не збитково працює команда і багато іншого. Він організовує всі процеси та робить їх злагодженими. 


5. Копірайтер

Підходить тим, хто не уявляє себе без пера, а точніше, без постійної кількості літер. Залежно від посади і при наявності хисту, копірайтером може стати як людина з мінімальним досвідом роботи чи студент, так і той, хто вже багато чого бачив і написав не один мільйон знаків.

Що потрібно знати та вміти? Грамотно і зрозуміло висловлювати свої думки, писати цікаві тексти, розуміти, що таке дедлайни, і мати почуття смаку. Ви можете готувати контент для соціальних мереж, описи продуктів, рекламні матеріали, тексти на сайти або для презентацій.

Також, залежно від спрямованості компанії, можуть бути задіяні специфічні фахівці нетехнічних напрямів.


6. Гейм-сценарист

Він практично нічим не відрізняється від звичайних сценаристів. Якщо гра з лінійним сюжетом, то все так само, як з фільмом або серіалом — сторілайн, діалоги та опис подій: де, як і що відбувається. Простими словами, він створює сценарій, за яким в майбутньому будуть розроблятись анімації, персонажі і локації. Тому навіть кіношні сценаристи можуть змінити сферу і піти працювати в IT-галузь.

Що потрібно знати та вміти? Звичайно ж, потрібен досвід написання сценаріїв. Почуття смаку. І оскільки головним нашим клієнтом виступають діти — наявність чарівництва в текстах, щоб додаток для дітей дійсно став справжньою казкою.


7. 3D-моделлер

Це фахівець, який створює персонажів і локації в 3D.

Що потрібно знати та вміти? Працювати з 3D-пакетами моделювання та скульптингу, знати анатомію, бажано також мати художню освіту.


8. Аніматор

Спеціаліст, який змушує предмети оживати. Аніматори вважаються одними з найбільш затребуваних майстрів в касті 3D Modeller. Але відрізняються від власне 3D-моделлерів, оскільки повинні дуже добре розбиратись в динаміці руху та діях.

Що потрібно знати та вміти? Хороший аніматор здатний вдихнути життя навіть в досить посередню 3D-модель. Водночас недосвідчений спеціаліст може зіпсувати й досконалу роботу моделлера. Багато хто бере уроки акторської майстерності, адже рухи об’єктів в анімації часто зовсім не схожі на реальні. Звичайно і аніматори, і 3D-моделлери повинні багато практикуватися, щоб підвищувати рівень майстерності. 


9. Артдиректор

Усі сценарії, моделі, сцени, персонажі, замальовки, скетчі, дизайни і ще тисячу речей без його участі та затвердження клієнтові не передадуть.

Що потрібно знати та вміти? Плюсом буде наявність художньої освіти. Це творча сфера діяльності, яка безпосередньо пов’язана з втіленням креативних ідей та з візуальним сприйняттям реальності. Також важливою вимогою є володіння програмами для створення малюнків і, звичайно ж, відмінне почуття смаку.


Як заявити про себе новачку і знайти стажування


Визначтеся, що вмієте робити і де хочете працювати. Це не обов’язково повинні бути IT-компанії з першої п’ятірки рейтингів DOU. У Києві є безліч фірм, що створюють цікаві продукти та беруть до себе стажистів з перспективою подальшого працевлаштування. Є два варіанти, як заявити про себе.

Варіант №1. Зателефонуйте або напишіть HR-менеджеру і прямо скажіть, що хочете працювати в їхній компанії. Чітко повідомте, чим ви можете бути корисні і які ваші навички стануть у пригоді компанії. Розмовляйте впевнено і люб’язно. Такий шлях відразу покаже вашу цілеспрямованість і справжню зацікавленість в роботі.

Варіант №2. Підпишіться на компанію своєї мрії в соцмережах або на інших ресурсах та стежте за оголошеннями. Дуже багато компаній приймають до себе на стажування новачків. Як тільки буде відповідна вакансія, не роздумуючи, подавайте своє резюме. 

Майже на будь-якій посаді в ІТ-компанії вам знадобиться англійська. Спеціалізований курс мови можна пройти онлайн в EnglishDom.

Деталі

Читайте також

Як потрапити на роботу в IT-компанію без досвіду в IT?

Як гуманітарію знайти роботу в IT? Історія і поради Оксани Куянцевої

Як стати iOS-розробником і ще 8 питань про професію

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: