#6
THANK
GOD IT'S
MONDAY
Підприємець, засновник українського інвестфонду First Investment Step Online (FISON), автор книги «Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена».

Ми поговорили з Дмитром про його книгу та про те, чому чи не кожен має і може зайнятися власною справою.



ДМИТРО
ТОМЧУК
Thank God It`s Monday — це зустрічі від команди Happy Monday для справжніх фанатів своєї справи. Час від часу по понеділках ми збираємось разом, щоб послухати запрошеного гостя (звісно, щасливого кар'єриста), налагодити нові зв'язки і поділитися власними рецептами продуктивності та креативності. А потім публікуємо для вас конспект виступу спікера.
Про книгу «Тут клює»


Дмитро Томчук — перший український автор, який написав книгу про власний бізнес і зробив це українською мовою. Книга-настанова для майбутніх бізнесменів «Тут клює» описує історію життя Дмитра Томчука: дитинство, становлення як бізнесмена і перший 21 рік його діяльності.

Дмитро Томчук написав цю книгу не для того, щоб просувати особистий бренд і стати популярним. Він хотів передати свій досвід і знання. Почалося все з блогу з лайфхаками з бізнесу і врешті вилилося у автобіографічну книгу, яка отримала шалений успіх — ті, хто її прочитали, дійсно починають відчувати в собі сили на те, щоб наважитися започаткувати власну справу.


Я подарував свою книгу лише один раз, своїй дочці. Вважаю, що книги потрібно тільки продавати.


Для Дмитра Томчука було принципово видати саме паперову книгу і заохочувати читання паперових книжок дорослими.



"
Про бізнес

Починати власну справу ніколи не рано і ніколи не пізно. Вже на 4 курсі інституту у Дмитра була власна компанія, яка давала пасивний дохід.
"
Я часто чую, що батьки не можуть змусити своїх дітей відкласти смартфон чи планшет і почитати книгу. Відкрию таємницю: дитина ніколи не почне так робити, поки ви самі не почнете.


Чи чекати на нові книги від Дмитра Томчука? Цілком можливо: колись він не планував писати жодної, але тепер у нього достатньо матеріалу, щоб видати не одну, а три книжки, тому зупинятися він не планує. Можливо, це будуть книги не тільки про бізнес, а й пригодницькі історії за мотивами подорожей.
"
Яку зарплату ви б не отримували, ви не станете дуже заможною людиною, поки не почнете власний бізнес.
Стартовий капітал першої компанії був мінус 100 тисяч доларів, оскільки це була збанкрутіла компанія з боргом перед банком.


Як шукати партнерів для бізнесу?

Партнер має доповнювати вас, перекривати скіли, які у вас відсутні, та риси характеру. Враховуючи, що сам Дмитро холерик, він не набирає інших холериків у команду. За словами Дмитра, єдина його корисна для бізнесу якість — це дисциплінованість та системність, які допомагають йому працювати з цифрами. У випадку Дмитра Томчука партнери — вони ж друзі, і випадки, коли партнер розчаровував, в житті майже не траплялися.

Куди і як правильно інвестувати?

Як каже Дмитро Томчук, потрібно пройти кілька фаз:
  1. Заробляти гроші.

  2. Відкладати 10% і їх не торкатися.

  3. Примножувати прибуток.
Я не дуже вірю в нові ідеї для бізнесу, але вірю в людей.
"
У інвестора має бути власний кодекс честі і певні критерії щодо того, у що інвестувати. Критерій Дмитра Томчука — він має без сорому пояснити своїй 6-річній дитині, на чому заробляє.
Проєкт як ідея ще нічого не вартий. Насправді цінні люди, які планують цю ідею реалізовувати. Приклад, який наводить Дмитро Томчук — соцмережа Facebook, яка є заслугою саме Цукерберга, тому що інші соцмережі існували і до нього, і після.
"
Не можна виходити з позиції «Грошей немає». У сучасному світі такої ситуації просто не існує. Грошей у світі чимало, і вони завжди на когось чекають.
Про важливість нетворкінгу: вміння комунікувати і будувати зв'язки важливі на будь-якому етапі ведення бізнесу, а особливо на початку. Три речі, з яких починається бізнес — це час, гроші та контакти. Якщо чогось з цих трьох складових бракує, потрібно це компенсувати іншими двома. Нестачу грошей можна компенсувати контактами.


Про гроші

Дмитро Томчук народився у Бердичеві у бідній сім'ї. І ще у дитинстві, коли з грошима була особлива скрута, він вирішив, що хоче бути багатим. У 17 років переїхав і почав самостійне життя. Зізнається, що страх бідноти його не покинув досі.



Моя мрія — щоб люди в Україні і навколо мене багатіли.
"
Рік тому у вересні успішний бізнесмен провів експеримент і знявся у передачі «Багач — бідняк». За умовами проєкту, учасника в одежі безхатька залишають у чужому місті, де потрібно знати собі їжу, роботу, місце для ночівлі. Каже, що це був корисний досвід, щоб зрозуміти, де ти ніколи не хочеш опинитися.

Дмитро Томчук не вважає, що для того, щоб бути багатим, потрібно мати спеціальний ген, чи що здатність примножувати прибуток — щось вроджене. На його думку, заможною людиною може стати будь-хто — і його книга тому доказ.

Не можна виходити з позиції «Грошей немає». У сучасному світі такої ситуації просто не існує. Грошей у світі чимало, і вони завжди на когось чекають.

Варто керуватися залізним правилом: з будь-якого заробітку відкладати 10% і не чіпати їх за жодних обставин. Втім, якщо у вас це поки погано виходить, знайте: навіть така дисциплінована людина, як Дмитро Томчук, порушувала це правило десятки разів 😉
Про книжки
Книги, які радить прочитати Дмитро Томчук:

Джордж Клейсон «Найбагатший чоловік у Вавилоні».
4000 років тому у Вавилоні теж було правило відкладати 10% з кожного заробітку. Ті люди, які змогли не порушувати це правило, постійно збільшували свої статки.

Генрі Форд «Моє життя та робота» — щоб перестати переживати, що роботи відберуть у нас роботу, адже про це переживали і 100 років тому.


Дмитро Томчук радить кожному бізнесмену написати книгу про власний досвід.




Переглянути весь виступ можна тут:
Больше
Feedback

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: