THANKS
GOD
ITS MONDAY

THANKS
GOD
ITS MONDAY

#2
THANK
GOD IT'S

MONDAY
Стратегиня з розвитку спільнот та президентка громадської організації Garage Gang Ґараж Ґенґ
(з 2008 року), співзасновниця платформи соціальних інновацій Велика Ідея. Big Idea та консультантка по стратегії для програми міського розвитку Код Міста.



ІРИНА
СОЛОВЕЙ
Thank God It`s Monday — це зустрічі від команди Happy Monday для справжніх фанатів своєї справи. Час від часу по понеділках ми збираємось разом, щоб послухати запрошеного гостя (звісно, щасливого кар'єриста), налагодити нові зв'язки і поділитися власними рецептами продуктивності та креативності. А потім публікуємо для вас конспект виступу спікера.

На другій зустрічі Thank God It's Monday Ірина поділилася своїми думками про те, що зараз являє собою наше суспільство, куди воно рухається, і що варто зараз робити кожному з нас: пришвидшитись чи навпаки, уповільнитись, взяти на себе якнайбільше чи навчитися делегувати обов'язки.
Ірина Соловей займається тим, що впливає на розвиток українського суспільства. Все почалося у 2008 році та творчого союзу з Олександром Супрунцем, який, за словами Ірини, горів тими речами, а вона була сухими дровами.

Ми виходимо з профіцітної позиції що в світі
є все, що вам потрібно. Це наповнений бар, де є всі інгредієнти. Питання в тому, який ви бармен.

Те, що суспільству потрібне і відповідає духу часу, можна окреслити англомовним терміном resilience. У науці це здатність матеріалу відновлювати форму після удару.
Життя не є механізмом; життя є прекрасним візерунком, і цей візерунок складається з природою виплеканих патернів. Той, хто обмежується механістичним мисленням, втрачає дуже багато можливостей вчитися безпосередньо у життя.

На думку Ірини, потрібно включати в систему природу. Як тільки ми вийдемо з бермудського трикутника «люди-технології-міста» і включимо природу, а потім ще поставимо туди себе як людину, яка відповідальна за власну систему координат і може бути стюардом для себе та інших, тоді все і почне рухатися.

Є ідея, що ми зараз побудуємо креативне суспільство. Неможливо побудувати те, що вже існує. Ми вже є креативним суспільством на всіх рівнях.
"
"
Зараз у нас є можливості для створення номадичного суспільства — суспільства, де люди починають рухатися не туди, де є кращі можливості для життя, а туди, де є щось цікавіше для них вивчити, пізнати, інтегрувати як власний набір навичок та компетентностей. Вже потім це дає імпульс рухатись туди, де людина почне це втілювати.

Ми як постіндустріальне суспільство маємо дефіцит енергії. Але у даному випадку це є для нас благословенням: не наробити більше помилок, ніж ми в стані потім виправити.

Проблема не в тому, що ми не впливові.
Проблема в тому, що ми надто впливові.
"
"
Коли люди вчаться направляти свій вплив, вони надпотужні. Свобода починається тут. Ви гратулюєте свободу іншим людям тоді, коли дозволяєте їм не відповідати вашим уявленням про те, яким має бути світ.

Ви й самі не захочете, щоб світ відповідав вашим уявленням.

Якщо ви вже зорієнтувались, то зекономте іншим трохи часу та зорієнтуйте їх також. Якщо до них не доходить, то просто будьте наполегливими.

"
Ірина поділилася думками, у чому складність часу, в якому ми будемо продовжувати жити. Вона вважає, що прості проблеми суспільство навчилося вирішувати, але зараз ми вчимося вирішувати комплексні виклики. Зокрема, екологічна безпека
є комплексним викликом.
ПРО
МАЙБУТНЄ
Хотіти все — це хороший орієнтир.

Після 10 років суцільних «Долучайся», «Фондуй», «Роби» Ірина наче пропонує кардинально інший підхід. Це високе мистецтво: пильнувати, де твій внесок потрібен, а де ти робиш цей внесок, щоб підтримати своє сприйняття себе.

З чого почати: почати з того, що закохати себе в себе. Ви маєте любити себе для того, щоб могти щось не робити. Іноді ми щось робимо лише тому, що недостатньо себе любимо, не поважаємо себе настільки глибоко, що не розуміємо, що нас не треба всюди. Але нам потрібно багато уваги, багато пильності, багато чуйності, щоб зрозуміти, де саме ми потрібні.

Якщо ми хочемо залишатись практичними ідеалістами і хочемо все, то треба розуміти що не все одразу.

"
Перш ніж форматувати партнерство, треба розуміти свої цілі і цілі партнерів. Якщо цілі розпливчасті, то й результати будуть відповідні. Тому що, що на
початку — те на виході.
ПРО
ПАРТНЕРСТВО
Чим сильніша людина, тим сильніша все решта. Те, що в ПЛАСТ вивчають як життєву зарадність.

В будь-якій сфері є чотири позиції: концептуальна (сенсотворча), навчальна, та, яка відпрацьовує моделі і та, яка аналізує. Якщо ви хочете зменшити навантаження на себе особисто, включіть людей в ту позицію, яку ви не бачите.

Вкладайте в те, щоб формувати продуктивні зв'язки.

Лідерство не полягає в тому, щоб бігти на амбразуру.
"
"
"
"
Больше
Feedback

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: