Генеративний штучний інтелект за останні декілька років став частиною роботи та повсякдення людей в усьому світі. І тепер користувачі можуть легко обирати з-поміж нових сервісів найбільш зручні, креативні та корисні саме для їхніх завдань. Наприклад, Gemini від Google, якого називають конкурентом відомого ChatGPT від OpenAI.
У цій статті розбираємося, в чому особливості цього інструменту, що вміє та як користуватися Gemini для кар’єри, бізнесу, навчання і не тільки.
Що таке Gemini
Gemini — це чат-бот зі штучним інтелектом від Google, раніше також відомий як Google Bard. Він розроблений на базі LaMDA — великої мовної моделі від Google AI. Нейронна мережа, яка лежить в її основі, здатна генерувати тексти, перекладати, створювати творчий контент та інформативно відповідати на питання користувача.
Чат-бот Gemini вийшов на початку 2024 року (Bard запустили у березні 2023). Засновники Google відчули загрозу від усе більшої популярності ChatGPT, до якого користувачі зверталися, аби знайти інформацію (замість іти до відомої пошукової системи). Тож Google Bard, тепер відомий як Gemini, був створений як відповідь на це.
На сьогодні додаток Gemini, який використовує спеціалізовану версію моделі 1.0 Pro від Google, доступний більше ніж 40 мовами та в майже 230 країнах та регіонах, у тому числі в Україні.
ШІ від гугл Gemini існує у безплатній версії з базовими функціями, а розширена підписка Gemini Advanced доступна за 909,99 грн на місяць.
Чим Gemini відрізняється від ChatGPT
Технології, на яких заснований чат-бот Gemini, дозволяють йому краще зрозуміти контекст і тон тексту, генерувати більш витончені відповіді та посилатися на найбільш перевірені джерела. ChatGPT, своєю чергою, використовує для відповідей свою велику базу даних, але часом може давати менш точні або недостатньо змістовні відповіді — через обмеження в аналізі контексту і визначенні тону.
Крім того, Gemini може працювати у ширшому діапазоні сфер, включаючи створення, дослідження і визначення змісту, тоді як ChatGPT придатний переважно для бесіди та генерування коротких текстів.
Інші переваги Gemini перед ChatGPT:
- збирає інформацію з мережі та пропонує користувачу переглянути схожі запити в Google;
- може надавати не лише текстові, а й голосові відповіді;
- може міняти тон і стиль відповідей на прохання користувача (п’ять опцій: проста, довга, коротка, професійна або звичайна);
- відповіді можна слухати, а не лише читати;
- здатний аналізувати зображення, додане до запиту користувача;
- згенеровані відповіді можна експортувати у Gmail і Google Docs, а код Python — у Replit (на додачу до Google Colab);
- можна переглянути історію діалогу або поділитися нею з друзями.
Для українців перевага Gemini перед ChatGPT — у тому, що чат-бот від Google краще володіє українською мовою та пише більш грамотно, а також краще знається на подіях у світі, зокрема має дані про війну росії проти України.
Втім, Gemini має й свої недоліки. Наприклад, поки не так добре пише тексти та, як відповідає сам, «гірше розуміє людські емоції».
Які існують функції Gemini від Google
Як і будь-який генеративний ШІ, Gemini (поки що) не здатний створити щось принципово нове. Але спираючись на вже наявні здобутки, може бути корисний у багатьох опціях, таких як:
- Відповіді на запитання: Gemini шукає інформацію в інтернеті та дає лаконічні й зрозумілі відповіді.
- Генерація тексту: Gemini може писати тексти різної складності — від коротких повідомлень до есе, віршів, сценаріїв, музичних творів, електронних листів тощо.
- Генерація зображень: отримавши відповідний запит, ШІ від Google може його візуалізувати.
- Обробка аудіо: оновлена версія Gemini 1.5 Pro може «слухати» завантажені файли — наприклад, записи дзвінків або звукові доріжки з відео, та виводити з них інформацію.
- Переклад: підтримуючи понад 100 мов, Gemini може перекладати тексти з однієї на іншу.
- Виконання завдань: Gemini може виконувати прості завдання, такі як установка будильника, створення списку справ, пошук інформації тощо.
- Творчість: Gemini може допомогти з креативними проєктами — наприклад, генеруючи ідеї та пропонуючи нові перспективи для вже готових.
Однак функції та можливості Gemini можуть відрізнятися — для приватних користувачів, власників корпоративних та освітніх облікових записів Google Workspace.
Кому будуть корисні інструменти Gemini
Потенційні можливості для використання Gemini — величезні, і можуть стати у пригоді для багатьох користувачів.
- Шукачам роботи: Gemini може розповісти про ситуацію на ринку праці, знайти компанії, які можуть бути цікаві кандидату, та допомогти створити резюме.
- Підприємцям: ШІ від гугл можна використовувати для аналізу ринку, генерування реклами, описів продуктів товарів або для створення звітів. Крім того, Gemini можна інтегрувати в інструменти з відкритим кодом — для створення поштових розсилок, повідомлень в соціальних мережах або програмування чат-ботів.
- Викладачам: Gemini буде корисний для створення навчальних матеріалів, тестових питань, перевірки робіт студентів.
- Студентам: Gemini може допомогти з пошуком та аналізом наукової літератури, написанням есе, рефератів, дипломних робіт та підготовкою до іспитів.
- Авторам текстів: блогери, журналісти та письменники можуть використовувати Gemini для пошуку інформації, виявлення трендів, перевірки фактів, генерації ідей та написання і редагування статей або навіть віршів.
- Людям з вадами зору: запит до Gemini можна надиктувати, а потім прослухати голосову відповідь.
- Людям, які вивчають мови: Gemini допоможе перекладати тексти, практикувати розмовну мову й отримувати інформацію про різні культури.
Іншими словами, Gemini може бути корисний будь-кому, хто хоче збільшити свою продуктивність, креативність та навчитись чогось нового.
Як користуватися Gemini
Штучний інтелект від Google доступний вебкористувачам, а також власникам пристроїв на Android та iOS. Щоб запустити сервіс:
- Завантажте додаток Gemini або перейдіть на сторінку gemini.google.com.
- Увійдіть в обліковий запис Google. Якщо у вас обліковий запис навчального закладу або компанії, доступ до Gemini має дозволити ваш адміністратор Workspace.
- Введіть свій запит у текстове поле або надиктуйте. Також до запиту можна додати зображення.
Розробники рекомендують спілкуватися з Gemini своєю природною мовою, як з реальною людиною. Наприклад: «Gemini, скажи мені, де краще працювати в Україні у 2024 році?»
Також наголошують, що Gemini може помилятися та надавати неправдиву інформацію. Знаючи це, краще у своїй роботі не покладатися на ШІ цілком та перевіряти інформацію. А помітивши неточності — повідомляти про них, надіславши відгук.
Крута робота вже чекає!
Знайдіть вакансію до душі — у нас є з чого обрати 😉
ВакансіїЧитайте також
Від креативних індустрій до розробки — дев’ять експертів про вплив ШІ на їхні професії
На що здатен штучний інтелект? Тренди 2023 року та прогнози на майбутнє
Як штучний інтелект вплине на майбутнє професій? Колонка Дениса Суділковського
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Українців запрошують пройти Національний тест з медіаграмотності
Pink Office Day: роботодавців закликають долучитися до «рожевого» руху
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке піраміда Франкліна та як її використовувати у роботі та житті
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією