fbpx

Скільки заробляють інтернет-маркетологи: дослідження Serpstat

Редакція Ср., 11.03.20 Новини

Гендерний розрив в оплаті праці, відмінність у зарплатах в Києві та регіонах та чи можуть інтернет-маркетологи розраховувати на зарплату у $1000 і вище — що показало опитування Serpstat.  


Команда багатофункціональної SEO-платформи Serpstat вже вчетверте провела дослідження зарплат у сфері інтернет-маркетингу. Анкету заповнили 9726 фахівців з України, Росії, Білорусі та Казахстану. Більшість, а саме 69% опитаних, складають саме спеціалісти з України. Публікуємо головні інсайти дослідження. 


Гендерний (дис)баланс


У сфері інтернет-маркетингу немає такого сильного гендерного дисбалансу, як у ІТ: серед опитаних 57% чоловіків та 43% жінок. Чоловіки частіше обирають SEO та PPC, а жінки — контент-маркетинг та SMM. А от у посадах Marketing & Sales — майже повний баланс сил.


Втім, навіть така активна присутність жінок у сфері не врятувала їх від розриву у оплаті праці. Чоловіки заробляють у середньому на $100 більше.


Вища освіта та знання англійської


Якщо вам здавалося, що SMM та інші сфери інтернет-маркетингу — це робота для студентів, то маємо що заперечити: серед опитаних 74% мають вищу освіту, 12% — незавершену вищу, а 7% можуть похватилися одразу двома дипломами. 

Так само з кожним роком зростають вимоги щодо знання англійської: у 2019 вже 39% респондентів володіють англійською на рівні Intermediate, у той час як у 2018 році таких було 27%. 


Хто заробляє найбільше? 


Найцікавіша частина дослідження — звісно, рівень зарплат за посадами, тож на ній і зупинимось детальніше.  

SEO-спеціалісти

Медіана зарплат SEO-спеціалістів складає $750. Початківець може розраховувати на зарплату у $400.


PPC-спеціалісти

Різниці у зарплатах SEO та PPC-спеціалістів майже немає, втім, досвідчені Head of PPC заробляють більше, ніж Head of SEO.  


SMM-спеціалісти

Порівняно з минулорічними дослідженнями, зарплата SMM-спеціалістів повільно, але зростає. Початківці можуть розраховувати на $400, у середньому SMM-ники заробляють близько $600, але на зарплату більше $1000 не варто розраховувати навіть дуже досвідченим спеціалістам. 


Marketing & Sales

Маркетинг та продаж — ті посади, на яких керівники відділів отримують до $1500. Медіана складає $800.


Столиця vs регіони


Більше, ніж зарплати чолоків і жінок, відрізняються зарплати у Києві та інших містах України — причому для всіх посад. Особливо разюча відмінність у зарплатах SEO, Marketing, Sales.

Ознайомитися з повною версією дослідження можна у блозі Serpstat.

Шукаєте роботу?

Маємо вакансії у сфері інтернет-маркетингу!

Вакансії


Читайте також

Скільки заробляють комунікаційники в Україні? Результати дослідження Happy Monday 

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Asset 1logo_Hm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: