Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

5 найпоширеніших помилок при вивченні англійської мови

01.11.18 Розвиток 6 хв читання

Знання англійської часто можна зустріти серед вимог у різних вакансіях. Не дивно, адже це мова міжнародних конференцій, відряджень, роботи з закордонними клієнтами. Одне словом — must-have для успішної кар’єри. Але що робити тим, у кого стосунки з нею не складаються?

Розбираємося, що заважає у вивченні мови і як вчити англійську правильно, разом з Іриною Смещук, директоркою школи англійської мови Speaker English School.

Вивчення будь-якої іноземної мови — це забіг на довгу дистанцію: вивчити швидко не виходить, а вчити повільно не вистачає терпіння. Перемагають ті, хто дуже мотивований і продовжує бігти, незважаючи ні на що.

Вивчаючи мову, ви, безсумнівно, будете робити помилки, питання тільки в тому, як до них ставитися. Можна розчаруватись і кинути, а можна проаналізувати, що ж пішло не так, усунути проблему і рухатися далі. Я розповім про 5 найпоширеніших помилок, які, з мого досвіду, роблять студенти, та як їх виправити.


№1. Ви тільки вчите


Ви старанно вчите слова, граматичні правила й конструкції, але не використовуєте все це на практиці. Тренуєте читання і письмо, але не говорите.

Як виправити. Кожне вивчене слово, конструкцію або граматичну формулу потрібно використовувати на практиці і проговорювати якомога частіше. Тренуйтеся усіма відомими вам способами. Це можуть бути діалоги, створення (вигадування) різних ситуацій з використанням слів і конструкцій, опис або пояснення своїми словами чого завгодно, ігри на вгадай / доповни / скажи інакше.

Тут головне — говорити якомога частіше, більше і, звичайно ж, правильно (бажано під наглядом викладача).


№2. Ви використовуєте техніки, які для вас не працюють


Наприклад, ви аудіал і найлегше сприймаєте інформацію на слух, а натомість більше читаєте і пишете. Або навпаки — ви візуал, але замість того щоб дивитися і читати, слухаєте і переживаєте, що не запам’ятовуєте на слух.

Як виправити. Визначте ваш найефективніший канал сприйняття інформації і при навчанні робіть акцент на нього (але не всі 100%).

  • Візуалам слід більше читати, прописувати слова / вправи і використовувати наочні посібники.
  • Аудиалам — якомога більше слухати: радіо, навчальні записи, подкасти, пісні, аудіокниги. Вивчаючи нову лексику, як можна частіше промовляйте вголос слова й конструкції.
  • Кінестетикам допоможе рух і «виконання» того, що ви вчите (рухайтеся, переміщайтеся в просторі, можна навіть танцювати). Ще один спосіб — використовувати маркери або ручки різних кольорів для виділення слів, конструкцій, прикладів.
  • Дігіталам (які сприймають все на рівні логіки) допоможе докладний план, а також метод teach to learn: коли ви комусь пояснюєте вивчене і в результаті самі запам’ятовуєте та розбираєтеся краще.

Тут головне — протестувати всі ці методи і вибрати той, який буде результативним саме для вас.


№3. Ви займаєтеся нерегулярно


Ви починаєте вивчати мову, але у вас не виходить приділяти цьому час регулярно. В результаті ви вчитеся від випадку до випадку, кожен раз забуваєте попередній матеріал і поступово кидаєте навчання.

Як виправити. Виділіть собі хоча б 30 хвилин на день (ідеально — 1 годину) і регулярно займайтеся саме в цей час. Вчіться, дивіться фільми в оригіналі, читайте на іноземній мові, відвідуйте курси / займайтеся індивідуально в цей час.

Тут головне — не пропускати і не переносити заняття. Тільки так ви виробите звичку.

Бракує часу на англійську?

Розповідаємо, як вписати у свій графік різні формати навчання, якщо у добі досі 24 години, а у вас немає маховика часу.

Читати


№4. Ви не виконуєте домашнє завдання


Зараз існує безліч шкіл і методик, які пропонують за місяць навчити вас іноземної мови в ігровій формі без домашнього завдання. Це малоефективно, якщо ви хочете отримати довгостроковий результат. Виконання домашнього завдання покликане не відняти у вас час, якого й так не вистачає, а закріпити та систематизувати знання. Повторення — мати навчання, і тут це теж працює.

Як виправити. Завжди виконуйте домашнє завдання. А якщо його немає — просіть дати. А якщо не дають — самі тренуйте вивчене: складайте нові речення, питання, ситуації. І більше вчіть напам’ять (не зазубрюйте, а саме вчіть!) Це тренує пам’ять.

Тут головне — повертатися до вивченого матеріалу, повторювати його і закріплювати вправами.


№5. Ви боїтеся робити помилки


Звідси бере початок горезвісний мовний бар’єр. Ви вчите, пишете, читаєте, але боїтеся говорити, щоб не зробити помилку. Іноді люди замикаються так сильно, що на психологічному рівні буквально не можуть відкрити рот — мовляв, краще мовчати, ніж сказати неправильно.

Як виправити. Не бійтеся — без помилок ви нічого не навчитеся. Неможливо все робити на відмінно з першого разу. Повірте, ніхто не подумає про вас погано й не почне соромити за пропущений артикль або неправильний наголос. Коли слухаєте мову інших, відзначайте подумки їхні помилки (але, ясна річ, не вголос). А самі говоріть і не бійтеся, що можете помилитися.

Тут головне — продовжувати практикуватися, незважаючи ні на що.

Як вивчати англійську ефективно?

В EnglishDom ви займаєтесь з викладачем індивідуально й онлайн та за 6 місяців можете досягти рівня Upper-Intermediate.

Деталі

Читайте також

5 топових серіалів від Netflix, які допоможуть підтягнути англійську

11 фанових способів вивчати англійську мову

12 порад, як підтягнути англійську перед відпусткою за кордоном

Шукаєте роботу?

У нас багато вакансій зі знанням англійської та без. Обирайте!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: