Внаслідок війни в Україні та інших життєвих обставин значна частина українок перебуває в складному економічному становищі
1,5 млн жінок звільнили
34% не працюють
66% оцінили рівень достатку як нижчий середнього
Дані дослідження, проведеного ООН Жінки спільно з ГО «Український центр соціальних реформ» за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, а також за фінансової підтримки Уряду Швеції
Відкритий онлайн-курс
Менторська програма
Подкаст
Спільнота
Наразі ми ще працюємо над курсом, тому деталі будуть додані згодом :)
Наразі ми ще працюємо над подкастом, тому деталі будуть додані згодом :)
Марія Чжан
22-річна українка з Києва
Коли почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну, Марія Чжан була студенткою четвертого курсу Цзілінського університету, де навчалася дистанційно.
Марія Чжан, 22-річна українка з Києва, яка брала участь в ініціативі Women For The Future, щоб знайти свою першу роботу
Коли почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну, Марія Чжан була студенткою четвертого курсу Цзілінського університету, де навчалася дистанційно. Тоді ж Марія вирішила шукати свою першу роботу, хоча на той час вона не мала жодного професійного досвіду.
«Для мене було важливо працювати на позиції аналітикині даних в ІТ-сфері, оскільки, з одного боку, в цій галузі економіки жінки мало представлені, а для мене важливо розвивати суспільство на засадах гендерної рівності, а з іншого — бо маю пристрасть до науки та технологій. Отже, я вирішила подати заявку на участь в ініціативі Women For The Future. Про цю ініціативу я дізналася на платформі DOU, а її метою є боротьба з гендерною нерівністю на ринку праці та створення додаткових можливостей для покращення економічних спроможностей українок. І хоча раніше я не мала досвіду пошуку роботи, вирішила одночасно з участю в ініціативі шукати роботу в ІТ-сфері. Там на мене чекала висока конкуренція, тому я розуміла, що без додаткових знань і підтримки не обійтися, — ділиться Марія. — До того ж я вірила, що ініціатива допоможе розширити мережу контактів.
Я долучилася до курсу із самопрезентації та ведення успішних перемовин з роботодавцями та менторської програми, завдяки яким отримала нові знання щодо своїх можливостей та талантів, створила резюме та відеовізитівку, зрозуміла, де та як шукати омріяну роботу. А також знайшла підтримку інших учасниць, з однією з яких побудувала дружні відносини. Ми організували спільне навчання, адже обидві хотіли знайти роботу в ІТ-сфері як аналітикині та мали схожі цінності».
Марія знайшла свою першу омріяну роботу у сфері аналітики ще до завершення ініціативи.
«Можу запевнити, що завдяки ініціативі я стала впевненішою і в повсякденному житті. Використовувала всі поради, які отримала від спікерок, а моя менторка Ольга Лугинець допомогла мені вдосконалити навички самопрезентації. Дуже ціную всі знання, які отримала, і планую продовжувати вдосконалювати й використовувати набуті вміння».
Під час участі в ініціативі Марія отримала пропозицію роботи аналітикинею в одній з найбільших компаній України — «Нова Пошта». Це не ІТ-сфера, куди прагнула потрапити Марія, проте це був важливий та цінний старт кар’єри одразу з бажаної позиції.
«Я дуже вдячна за цю можливість, бо враховуючи складну ситуацію з працевлаштуванням, відсутність попереднього досвіду, змогла отримати бажану роботу, ще й досить швидко», — підсумовує свою участь у проєкті Марія.
Проте на цьому досягненні Марія не зупинилася. Вона пройшла відбір на навчання в Genesis IT School від однієї з найбільших українських ІТ-компаній Genesis. Марія продовжила самостійно розвиватися у професії, а також співпрацювати з ментором ініціативи Women For The Future, досвідченим аналітиком, Романом Повзиком. Згодом Марія звільнилася з «Нової Пошти», аби приділяти більше часу роботі над фінальним навчальним проєктом, результати якого впливали на можливість працювати в екосистемі Genesis. Команда Марії перемогла в конкурсі, а вона отримала пропозицію роботи в ролі продуктової аналітикині в компанії її мрії Headway, що створює продукти з мікронавчання, де працює й досі.
Публікацію підготовлено в межах ініціативи Women For The Future, що реалізується громадською організацією «Професіонали майбутнього» (Happy Monday) за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та у співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Олександра Ротарь
26-річна українка з Києва
Олександра Ротарь ще у шкільні роки почала будувати спортивну кар’єру, й за 10 років діяльності отримала звання «Майстер спорту України з плавання» та титули чемпіонки України та Європи з плавання. Проте, через проблеми зі здоров’ям була змушена припинити спортивну кар’єру й шукати інше покликання.
Олександра Ротарь, 26-річна українка з Києва, яка брала участь в ініціативі Women For The Future, аби знайти роботу в новій для себе сфері діяльності
Олександра Ротарь ще у шкільні роки почала будувати спортивну кар’єру, й за 10 років діяльності отримала звання «Майстер спорту України з плавання» та титули чемпіонки України та Європи з плавання. Проте, через проблеми зі здоров’ям була змушена припинити спортивну кар’єру й шукати інше покликання. Так, Олександра поєднувала навчання в університеті та роботу в компанії Carlsberg Ukraine. За три роки роботи вона пройшла шлях у В2В продажах від мерчендайзерки до торгової представниці. У 2020 році вона пішла у відпустку по догляду за дитиною, а професійна діяльність тимчасово стала на паузу. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну, Олександра не мала жодного заробітку чи доходу. Щоб відчувати фінансову стабільність та позбавитися внутрішніх переживань, а головне — бути корисною для держави, Олександра почала шукати різні способи заробітку. Зокрема, вона допомагала бригаді майстрів у сфері будівництва розвивати їхній бізнес — розширювати команду, працювати з документацією та проводити перемовини з потенційними постачальниками будматеріалів. Паралельно з цим на волонтерських засадах брала участь у створенні українського благодійного фонду, якому досі надає повний супровід документації. І водночас Олександра планувала повернення до постійної зайнятості, оскільки відпустка по догляду за дитиною закінчувалася.
«Після закінчення декрету, коли вже розпочала активний пошук роботи, я усвідомила, що хочу професійно розвиватися у сфері HR, адже мені імпонує робота з людьми. Проте я була не впевнена в собі як у спеціалістці, дуже хвилювалася на співбесідах, не знала, як правильно себе презентувати роботодавцям. Коли я дізналася про ініціативу Women For The Future, то зрозуміла, що це саме те, що мені було потрібно для досягнення професійної мети. У 2023 році фокус ініціативи був на покращенні навичок самопрезентації, веденні перемовин з роботодавцями задля успішного працевлаштування, тому подала заявку на участь.
Під час моєї участі в ініціативі я активно долучалася до обговорень у нашій спільноті або ж сама їх ініціювала, підтримувала інших учасниць, проглядала всі лекції на курсі з самопрезентації та ведення перемовин з роботодавцями, відвідувала всі зустрічі з менторкою Анною Джуринською під час індивідуального менторства. А коли вже мала якісне резюме, заповнений профіль в LinkedIn, відеовізитівку, підготовлену коротку самопрезентацію та була готовою до співбесід, виступила на онлайн-ярмарку кандидаток перед роботодавцями. І невдовзі після цього отримала пропозицію роботи».
Зараз Олександра працює фахівчинею відділу підбору та адаптації персоналу в компанії VENTS, що вважається світовим лідером у сфері виробництва вентиляційного обладнання та кондиціонування.
«Коли я відгукувалася на вакансію на поточному місці роботи, то використала ті матеріали, які розробляла з менторкою в межах ініціативи, зокрема резюме та відеовізитівку. Також додала супровідний лист, який навчилася писати в межах участі в ініціативі. Маю відмітити, що мій рівень підготовки, а особливо наявність відеовізитівки, вразили моїх майбутніх колег, адже це виглядало дуже по-новому і креативно!»
Публікацію підготовлено в межах ініціативи Women For The Future, що реалізується громадською організацією «Професіонали майбутнього» (Happy Monday) за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та у співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Світлана Завалішина
35-річна українка з Києва
До початку повномасштабної війни в Україні Світлана працювала педагогинею, тренеркою та методологинею. Однак, після 24 лютого 2022 року вона кілька місяців була без роботи, хоч і відчувала, що прагне рухатися далі у своїй професійній діяльності, зробити кар’єрний перехід у сферу навчання персоналу зі сфери освіти. Проте, аби це втілити, довелося подолати деякі виклики.
Світлана Завалішина, 35-річна українка з Києва, яка брала участь в ініціативі Women For The Future, аби здійснити кар’єрний перехід в іншу сферу
До початку повномасштабної війни в Україні Світлана працювала педагогинею, тренеркою та методологинею. Однак, після 24 лютого 2022 року вона кілька місяців була без роботи, хоч і відчувала, що прагне рухатися далі у своїй професійній діяльності, зробити кар’єрний перехід у сферу навчання персоналу зі сфери освіти. Проте, аби це втілити, довелося подолати деякі виклики.
«Синдром самозванця – це, як мінімум, частково про мене. Шукаючи нову роботу після початку російського вторгнення в Україну, відчувала, що на співбесідах була дещо скромною. Мені складно було говорити про досягнення, здавалося, що всі так вміють і роблять, а досягненням варто вважати щось схоже на політ в космос. Тому коли побачила, що відкрито набір на ініціативу Women For The Future, де фокус якраз на розвиток навичок самопрезентації та працевлаштування, подалась і була дуже рада, коли дізналась, що пройшла відбір!
Для мене ініціатива Women For The Future стала чимось більшим, аніж просто експертна підтримка в пошуку роботи. Там мені допомогли більш усвідомлено підійти до питання професійної реалізації — зрозуміти, що є важливим у роботі, які маю сильні сторони як спеціалістка та чим можу бути корисною роботодавцям.
У результаті участі в ініціативі я проаналізувала свої сильні сторони та унікальні переваги, зрозуміла важливість нетворкінгу та якісного ведення соціальних мереж, зокрема LinkedІn, створила сайт-візитівку/сайт-портфоліо, вдосконалила навички пітчингу. Дуже цінною для мене була можливість роботи з менторкою. Усе це комплексно дозволило якісно підготуватися до пошуку роботи та ведення перемовин з потенційними роботодавцями».
Світлані запропонували роботу менеджеркою з навчання персоналу в компанії Symbol ще до завершення ініціативи. І це була саме та професійна можливість, якої вона прагнула.
«Мені подобається ця робота. Я реалізую свій потенціал і водночас маю можливість розвиватися далі. Мені комфортно працювати в нашій команді, а також мені близькі цінності компанії. Вдячна ініціативі Women For The Future за круті та корисні програмні активності, завдяки яким я успішно реалізовую себе в професійній сфері та мала змогу комфортно перейти з однієї сфери в іншу!»
Публікацію підготовлено в межах ініціативи Women For The Future, що реалізовується громадською організацією «Професіонали майбутнього» (Happy Monday) за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та у співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.