fbpx

Як здійснити важливий відеодзвінок і не облажатися

Редакція Пн., 23.03.20 #накарантині

Через коронавірус ми всі опинилися у новій онлайн-реальності. Майже з нуля вчимося організовувати віддалений робочий день, проводити наради по скайпу та зуму. Здається: що складного? Але, як виявилося, навіть у такій простій справі, як відеодзвінок, є багато нюансів, які потрібно враховувати. Своїми порадами на цю тему поділився співзасновник української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко.

Наступні моменти експерт радить врахувати ДО суперважливого дзвінка з інвесторами/ партнерами/ клієнтами:


Світло та його розташування


Дуже важливий момент, адже джерело світла згори і за вашою головою може дати яскравий відблиск лисини, а лампа чітко позаду голови — неочікуваний світловий «німб». Верхнє освітлення може посилити тіні під очима. Тому шукайте місце, де джерело світла буде перед вами. Міняйте розташування джерела, своє розташування — і перевіряйте, чи ваше обличчя чітко видно, чи воно все ще темна пляма. Колись ви можете захотіти придбати спеціальну освітлювальну техніку, але для початку може бути досить і денного світла.


Фон, на якому будете говорити


Якщо в пошуках тиші для дзвінка ви перемістилися у ванну кімнату — подбайте, принаймні, щоб в кадр не потрапляла кришка унітазу. А загалом однорідний, без дрібних візерунків, незахаращений фон — друг вашого іміджу.


Одяг, який любить камера


Тут все майже так само, як і з фоном. Уникайте дрібного візерунку, чисто білого та червоного кольорів, деталей, які можуть давати блиск і відволікати від ідеї дати вам замовлення.


Веб-камера та її розташування


Тут все просто: чим нижче розташована вебкамера, тим більше у вас підборідь. Злі виробники деяких ноутбуків взагалі вебку розмістили під екраном, тому її краще одразу заклеїти і причепити зовнішню.

Якщо використовуєте ноутбук для дзвінків, то раджу підняти його так, щоб вебкамера була на рівні очей. В мене для цього в рюкзаку є складана підставка, а за її відсутності підійде і купка книжок.

Зовнішня камера також має бути на рівні очей. До речі, оптика різних камер дає вельми різну картинку: після переключення з вбудованої вебки MacBook-а на зовнішню Logitech батьки запитали, чи я не схуд. Ваги цього припущення не підтвердили. Випробовуйте камери!


Мікрофон та звукове середовище


Тут питання не тільки в звуках «Черепахи Ахи» чи «Свинки Пепи» на фоні. Самі мікрофони можуть ловити паразитні шуми і створювати поганий фон. Наприклад, якщо ви перекочуєте олівець, або ваші співрозмовники шарудять упаковкою від «рафаелок». А раптовий сигнал мобільного поруч з мікрофоном може всіх оглушити на тому боці відеодзвінка. Словом, не клацайте ручкою, не шарудіть паперами, не торохтіть по клавіатурі, не розпаковуйте «тишком» шоколадний батончик.

Ще до дзвінка протестуйте, як чути вас у ваш мікрофон на тих платформах, які будуть використовуватися. Моя улюблена bluetooth-гарнітура чомусь полюбляє відключатися десь на 20-й хвилині дзвінків через Google Hangouts — тому там я користуюся вбудованим мікрофоном.

Якщо використовуєте виносний мікрофон — тримайте його на звукоізолюючому штативі. Якщо користуєтеся «петличкою» чи телевізійною гарнітурою — перевірте, чи не будуть об неї вдарятися довгі сережки (абсолютно реальна історія), блискавка чи ґудзики.

Домовляйтеся вимикати мікрофони всіх учасників дзвінка, крім мікрофона того, хто зараз говорить. Домовтеся про сигнальні слова для передачі віртуального мікрофону під час дзвінку.


Платформа для дзвінків


52 хвилини розмови телефоном з Німеччиною. Це мій особистий рекорд міжнародного дзвінка, після того як я не зміг підключитися до платформи відеодзвінків наших німецьких партнерів. Це дешевше, ніж роумінг в деяких країнах. Але краще розберіться з новою для вас системою заздалегідь.


Що ще може піти не так?


Дуже багато: від демонстрації слайдів до підключення нових учасників. Тому тестуйте — і швидко пізнаєте майстерність відео-конференцій.

Читайте також

Що таке відеоінтерв’ю та як до нього підготуватися?

Техніки переговорів із книги «Ніколи не йдіть на компроміс»

Как научиться вести переговоры и получать желаемое?

Шукаєте роботу?

Маємо безліч вакансій у креативних індустріях, освіті, IT-компаніях, громадському секторі тощо.

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Asset 1logo_Hm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: