На честь 32-ї річниці незалежності України Happy Monday разом з організацією Philanthropy in Ukraine підготували спецпроєкт, який знайомить із 32 неприбутковими організаціями, що допомагають нашому суспільству, ЗСУ та країні загалом. Хтось працює вже 33 роки, хтось — з початку повномасштабного вторгнення чи й зовсім недавно, але всі вони — обличчя української філантропії часів незалежності. Віримо, що Україна обов’язково стане такою, якою вони її бачать.
Коротко про ідею проєкту
За 32 роки незалежності розвивалися не лише наша ідентичність, свідомість, політичні інституції, а й третій сектор, тобто неприбуткові організації. Можна виділити декілька важливих віх, що стимулювали розвиток таких організацій і фондів.
01
Проголошення незалежності в 1991 році, яке подарувало дух свободи й відчуття можливості брати участь у змінах.
02
Помаранчева революція 2004 року, яка дала усвідомлення сили голосу суспільства в боротьбі за демократію.
03
Революція гідності та початок війни росії проти України у 2014 році. Це одна з найяскравіших точок прояву громадянського суспільства, період появи масової культури волонтерства й заснування найбільших фондів та організацій.
04
Пандемія у 2020 році яскраво продемонструвала важливість фандрейзингових зборів, співпраці бізнесу, держави й неприбуткових організацій у спільній боротьбі.
05
Повномасштабна війна — найбільше випробування, яке ми проходили за часів незалежності та проходимо досі. Але воно призвело до неймовірного сплеску й розвитку організацій громадянського суспільства й культури волонтерства. Здається, тепер збори, донейти та волонтерство — це частина нашої ДНК.
Благодійність однозначно стала більш поширеною: згідно з дослідженням Zagoriy Foundation (літо 2022 року), зростання її масштабів зауважили 84% мешканців України, а 86% — і самі стали благодійниками впродовж останнього року. А за даними VKURSI та Zagoriy Foundation, у квітні 2022 року в Україні зареєструвалися у 12 разів більше організацій, що спеціалізуються на благодійній діяльності, зокрема зборах коштів, ніж у квітні 2021 року.
Зараз в усіх організацій, окрім спричинених війною викликів, зʼявляються нові: інституціоналізація діяльності, професіоналізація команд, розбудова сталості та спроможності для стратегічного розв'язання соціальних проблем. Як громадська організація Philanthropy in Ukraine, ми вирішили підтримати спільноту на цьому складному шляху й модернізовувати екосистему філантропії в Україні.
Цей спецпроєкт — частина нашої роботи. Ми хочемо, щоб суспільство знало більше про тих, хто працює на благо нашої країни. В Україні зареєстровано понад 20 тис. благодійних фондів та більш ніж 80 тис. громадських ініціатив, тому, на жаль, ми не можемо розповісти про всі. Але з допомогою Happy Monday розповімо про 32 з них — на честь 32-ї річниці незалежності. Сподіваємося, це надихне вас дізнатися більше про благодійні й громадські організації та їхню роль у розвитку українського суспільства й наближенні перемоги.
Історії 32 організацій цього проєкту — лише 32 краплі в океані неймовірно потужного українського народу, який щодня наближає перемогу. Знати, дякувати та підтримувати одне одного — це саме те, що дозволяє кожному з нас щодня робити плюс один крок. Цей проєкт для мене саме про це — можливість подякувати, підтримати й визнати, який неймовірний прогрес зробила наша країна за 32 роки незалежності.
Для команди Happy Monday підтримка розвитку третього сектора завжди була пріоритетом: від безкоштовного розміщення вакансій до експертної про боно підтримки некомерційних організацій. І цей спецпроєкт у таку важливу дату — це наша можливість ще раз підтримати й посилити тих, хто щодня робить нашу країну кращою.
Громадська організація «Майстерня мрії»
Наші найвизначніші результати
- 2 центри денного перебування для молоді з ментальними порушеннями та 2 будинки підтриманого проживання, куди можуть перейти для життя в громаді люди з інтернатів і лікарень.
- Регулярні програми супроводу сімей та робота над зміною законодавства.
Наша найбільша мотивація
Це результати нашої молоді — перший подоланий страх, перший самостійний табір у горах, перше справжнє святкування дня народження.
Наші найскладніші виклики
Півтора року тому наша команда складалася з двох людей, а зараз нас більш ніж 20. Вибудовування з нуля всіх процесів — це цікаво, але ресурсозатратно. Те саме стосується й навчання нових людей, але воно окупається їхньою ініціативністю, гарячими серцями та першими успіхами. Стан здоров’я і травматичне минуле людей, задля яких ми працюємо, ще довго буде даватися взнаки. Але нас цим не злякати: ми лише більше переконуємося, яку потрібну справу робимо.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Немає інтернатів, бо кожна людина з гідністю живе в громаді, має необхідний супровід професіоналів та прийняття оточення. Батьки дітей з ментальною інвалідністю спокійні за їхнє майбутнє, мають вільний час для себе, допомогу від соціального робітника, консультації спеціалістів та не зазнають осуду суспільства. Діагнози — не тавро, а просто запис у медичній картці. Бо з народження є раннє втручання для корекції стану, у школі з дитиною спокійно працюють професіонали, далі є денна зайнятість чи підтримане працевлаштування, окреме від батьків життя в будинках підтриманого проживання.
Благодійний фонд
Happy Paw
Наші найвизначніші результати
- Лише за 6 місяців 2023 року фонд пролікував 58 тяжкохворих тварин, відремонтував 12 притулків, забезпечив тварин 4,5 тис. вакцин, 17,5 тис. обробок від паразитів та майже 373 тоннами корму.
- З часу повномасштабного вторгнення фонд стерилізував 15 264 котів і собак у більш ніж 40 населених пунктах України.
- Цього року 1747 котів і собак із притулків знайшли дім і люблячі родини.
- З часу повномасштабного вторгнення фонд залучив 581 415 дітей до занять і активностей, які пропагують гуманне ставлення до тварин.
Наша найбільша мотивація
Це результати роботи фонду: коли бачиш, скільки стерилізовано тварин, скільки їх із притулків знайшли дім і люблячі родини, скільки тяжкохворих вдалося вилікувати, які вольєри, будки, котобудиночки, ветеринарні кабінети ми збудували у притулках. Це дає команді паливо, щоб рухатися далі, шукати можливості та ресурси, щоб допомагати ще більше.
Наші найскладніші виклики
Найважче в нашій роботі — все, що стосується людей, а не тварин. Дуже часто зоозахисні організації та волонтери з одного міста не знаходять спільну мову, і фонду доводиться врегульовувати цей людський фактор, щоб тварини не залишилися без допомоги.
Найбільший виклик для нас — змінити переконання людей (волонтерів, керівників притулків, власників тварин) щодо багатьох ключових питань зоозахисту. Бо поки нам щодня доводиться пояснювати, що віддати тварину в притулок не дорівнює її врятувати та зробити добру справу; що фонд фізично й часто юридично не може допомогти кожній тварині; що за безкоштовною стерилізацією чи гуманітарною допомогою стоїть велика робота та гроші конкретних людей чи організацій тощо.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Запроваджено жорстке регулювання розмноження домашніх тварин і роботи розплідників; жорстку систему контролю кількості тварин та їх належності конкретному господарю шляхом чіпування, систему освіти для людей, які хочуть завести тварину; жорстку відповідальність за завдання шкоди тварині, зокрема за неналежні лікування та вакцинацію, втрату тварини на вулиці. Як наслідок усіх цих заходів (саме з прикметником «жорсткий») — безпритульних тварин і притулків не існує, усі тварини тільки домашні та щасливі (як і люди).
Організація
«ДонорUA»
Наші найвизначніші результати
- 130 000+ зареєстрованих донорів у системі, 20 хв. на пошук донора.
- Співпрацюємо з МОЗ та центрами крові України.
- Наближаємо законодавство України до європейського рівня.
- У 2023 році стартували річну кампанію РОЗКВІТАЙ про красу та користь донорства.
- Записали курс на Prometheus про донорство крові.
- Ми — єдина організація, що транспортує кров на фронт (66 поставок здійснено = понад 66 тисяч життів врятовано).
Наша найбільша мотивація
Люди.
Наші найскладніші виклики
Люди.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Ніхто не шукає донорів крові у фейсбуці.
Молодіжна організація «Київський Пласт»
Наші найвизначніші результати
У вересні 2023 року виповниться 105 років від заснування першого пластового осередку в Києві. Те, що організація досі існує і має шалений попит — вже визначний результат. Ми відновили діяльність організації після фактичного її припинення з початком вторгнення. Це був шалений виклик, але ми впорались.
Наша найбільша мотивація
Бачити успіхи наших вихованців.
Наші найскладніші виклики
Нестача дорослих, які готові інвестувати свій час і сили у виховання майбутнього покоління України (на волонтерських засадах).
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Україна була б однією з найрозвиненіших демократичних країн із потужною економікою, військом та міцним ефективним самоврядуванням на всіх рівнях.
Благодійна платформа
dobro.ua
Найбільша в Україні фандрайзингова платформа онлайн-благодійності, допомагаємо формувати соціально активні спільноти та залучати кошти на благодійні проєкти будь-якого спрямування.
Наші найвизначніші результати
- Об'єднали понад 200 верифікованих благодійних та громадських організацій.
- Залучили на благодійність 643 млн грн та підтримали 7 732 проєкти.
Наша найбільша мотивація
Можливість наочно бачити, як люди об’єднуються й допомагають одне одному та разом вирішують проблеми будь-якого рівня складності.Наші найскладніші виклики
- Будувати системну благодійність, тому ми постійно пропонуємо нові підходи, можливості, продукти, послуги й сервіси.
- Бути ефективними та доступними 24/7 з будь-якої точки світу, тому ми маємо забезпечувати, попри постійні DDoS атаки з боку росії, безперебійну та якісну роботу платформи.
- Зберегти рівень довіри до благодійної діяльності в Україні серед українців і представників всього світу як під час війни, так і після нашої перемоги, щоб із кожним роком рівень залучення та співпраці зростав.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Це утопія 🙂 Але можемо помріяти. Платформа dobro.ua — це не просто інструмент залучення ресурсів на благодійність, але й можливість побудови та взаємодії соціально відповідальних спільнот. Такі спільноти завжди знайдуть, що можна створити чи покращити. Мріємо, що дуже скоро вирішимо всі проблеми в Україні та зможемо сфокусуватися на допомозі світу ставати кращим місцем для життя і людей, і всього живого.Міжнародний благодійний фонд «Карітас України»
Наші найвизначніші результати
Від 24 лютого 2022 року понад 40 місцевих організацій Карітасу по всій країні активно долучилися до гуманітарного реагування: українцям, що постраждали через війну, було надано понад 4,6 млн послуг, а бенефіціарами Карітасу стали понад 2 млн осіб.Наша найбільша мотивація
Багато років нашим слоганом є фраза: «Коли береш — наповнюєш руку, коли даєш — наповнюєш серце». Працівники Карітасу згуртовані навколо місії помочі, вона життєдайна не лише для бенефіціарів, але й для нас.Наші найскладніші виклики
Наш головний виклик зараз — допомогти якомога більшій кількості українців, які опинились у складних життєвих обставинах. Водночас існують дуже чіткі міжнародні стандарти, за якими має працювати національна організація, така як Карітас України. Допомога має надаватися прозоро, відповідно до українського законодавства, без порушень та відповідати, зокрема, принципові «Не нашкодь». Серед своїх завдань ми також бачимо максимально широке інформування про ситуацію в Україні світової спільноти через наших донорів, партнерів та мережу організацій Карітасу.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Благодійні та гуманітарні організації займаються консультуванням соціальних інституцій держави, а також розробкою та впровадженням національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України. Держава віддає на аутсорс благодійним і гуманітарним організаціям соціальні послуги та платить за це.
Благодійний фонд
Inspiration Family
Наші найвизначніші результати
- У цифрах: 2172 опрацьовані запити, 1587 консультацій щодо лікування в Україні, 585 — за кордоном, 394 онкопацієнти продовжують лікування в Європі, 95 пацієнтів отримали переклад медичних документів.
- Пишаємося, що зробили онкопацієнтів видимими для держави та суспільства і що власним прикладом і проєктами показуємо пацієнтам: рак — це не соромно.
- А ще Inspiration Family став голосом українських онкопацієнтів у Європарламенті.
Наша найбільша мотивація
Це наше бачення майбутнього країни, де рак є виліковним, де люди не виборюють своє право на життя у держави, а лікуються в гідних умовах на рівні світових стандартів. Мотивують зміни, що відбулися завдяки нашій роботі. Попри труднощі ми розуміємо, для чого це робимо, бо вже зараз бачимо позитивні зміни.Наші найскладніші виклики
- Співпраця з державою та медичними установами: це часто складна комунікація, в якій треба долати упереджене й іноді зневажливе ставлення.
- Змінювати свідомість суспільства щодо виникнення раку та його лікування, підвищувати культуру чекапів, боротися зі стигматизацією онкопацієнтів у суспільстві.
- Збір коштів для дорослих онкопацієнтів завжди є викликом, також одним із найскладніших питань є стале фінансування організації.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Онкопацієнти мають доступ до ефективного лікування згідно зі світовими стандартами, пацієнти та їхні сім'ї отримують всебічну підтримку, яка забезпечує їхній фізичний та емоційний добробут. Рак перестав бути фатальним, оскільки в суспільстві побудована культура чекапів і якщо його й виявляють, то на ранніх стадіях. Деякі види раку, як-от рак шийки матки та гепатоцелюлярна карцинома, асоційовані з вірусом папіломи людини та вірусом гепатиту B, еліміновані за допомогою впровадження безплатної вакцинації населення.Громадська організація «Моє місто»
Наші найвизначніші результати
Протягом восьми років роботи ми допомогли зібрати фінансування на реалізацію 161 соціального проєкту по всій території України на загальну суму понад 16 млн грн. Зараз на платформі зареєстровані 15 180 користувачів, які підтримують авторські проєкти власним коштом.Наша найбільша мотивація
Бачити результат своєї роботи. Коли ми концентруємося на тому, куди можна ефективно спрямувати зусилля, щоб був максимальний соціальний імпакт, і все виходить, це дуже надихає. Нести в собі зміни та діяти — це навіть не про мотивацію, а про обов’язок цивільної громади.Наші найскладніші виклики
Працювати (і ми працюємо) над обізнаністю суспільства щодо переваг та можливостей краудфандингу, пояснювати, як він може сприяти розвитку локальних ініціатив. Підтримувати авторів на цьому шляху, бути їхньою опорою та поширювати культуру прозорих зборів серед новачків у волонтерстві. Другий виклик — складність у залученні коштів на соціальні проєкти. Коли в країні повномасштабна війна, то зрозуміло, які ініціативи підтримує бізнес і люди-доброчинці — мілітарні, які наближають нас до дня перемоги над ворогом. Через це маємо більше працювати з іноземними донорами, що потребує певної кваліфікації та часу.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Наша ідеальна Україна — країна сталої співпраці змінотворців та всіх, хто їх підтримує. Є ідея суспільно корисної ініціативи — є реальні зміни, до яких залучені як неприбуткові організації та окремі активісти, так і державний апарат, відповідальний бізнес, донори, доброчинці всередині країни та за її межами. Усіх їх об’єднує не лише краудфандинг як інструмент, а щира зацікавленість у розв’язанні соціальних проблем замість очікування змін, які мають відбутися самі собою.
Громадська організація «Бачити серцем»
Наші найвизначніші результати
- Допомогли 1551 дітині, 1070 родинам.
- Залучили понад 10 млн грн на роботу різних проєктів і довготривалих програм.
- Працює освітня програма для підлітків та молоді, програма психологічного супроводу та онлайн-коучингу, ми навчаємо вчителів взаємодії з дітьми з порушеннями розвитку.
Наша найбільша мотивація
Відчуття того, як змінюються взаємини в родинах, що виховують дітей, підлітків та молодь з інвалідністю, та як змінюються самі діти.Наші найскладніші виклики
Працювати офлайн під час війни через недоступність багатьох приміщень для людей з інвалідністю.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
У кожному місті нашої країни є архітектурна доступність для людей з інвалідністю, створена система підтримки родин, у яких народжується дитина з інвалідністю, що охоплювала б повний спектр послуг: консультації з необхідними спеціалістами, реабілітацію, психологічний супровід родини, навчання, соціалізацію. Суспільство, зі свого боку, є підтримувальним і обізнаним щодо реальної інклюзії, де важлива перш за все людина, а не її медичні діагнози.
Благодійний фонд
«Право на захист»
Наші найвизначніші результати
За останні роки ми започаткували чотири великі напрями допомоги людям, відкрили відділення організації в Польщі, розбудовуємо системну підтримку нашої великої команди. З початку повномасштабної війни ми допомогли більш ніж 1,7 млн людей у скрутному становищі.Наша найбільша мотивація
Це наша місія і те, що ми безпосередньо допомагаємо людям.Наші найскладніші виклики
Інституційний розвиток у часи війни, дуже швидке розширення організації, конкуренція з міжнародними організаціями.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Права наших бенефіціарів захищені, вони живуть у гідності й повазі.Благодійний фонд «Таблеточки»
Наші найвизначніші результати
За 12 років фонд залучив на допомогу дітям понад 708 млн грн. 7000 дітей отримали необхідні ліки, витратні матеріали, протези, психологічну, паліативну та реабілітаційну допомогу. Фонд є драйвером змін у сфері дитячої онкології в Україні. Кожна дитина, хвора на рак, лікується якісніше завдяки інфраструктурним проєктам у лікарнях, професійному розвитку медичного персоналу та законодавчим змінам.Наша найбільша мотивація
Хоробрі діти-підопічні фонду, які зараз гартовані у двох війнах: з раком і сусідньою країною. А також благодійники, партнери і волонтери фонду, які попри все залишаються надійною опорою для сімей у їхній боротьбі.Наші найскладніші виклики
- Ускладнений доступ до діагностики та лікування дітей з окупованих територій.
- Необхідність централізації надання допомоги. Невелика кількість пацієнтів та обмежені ресурси розпорошуються 30+ лікарнями замість сконцентрувати медиків з достатнім досвідом, фінанси та матеріально-технічну базу в певній кількості високоспеціалізованих центрів.
- Обмеження державного бюджету на закупівлю ліків, через що закуповуються не оригінальні препарати, а генерики з неконтрольованою якістю та ефективністю.
- З повномасштабною війною значна частина благодійників та український бізнес зосередилися на допомозі ЗСУ, ВПО тощо. Тому, окрім допомоги небайдужих українців, ми почали працювати з міжнародними грантами.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Жодна дитина в Україні не помирає від раку.Наші найвизначніші результати
- Потужна зібраність і координація волонтерської спільноти з початку повномасштабного вторгнення. За 2022 рік ми проконсультували понад 60 тис. людей на гарячій лінії та понад 200 тис. людей долучилися до волонтерства через наші програми та ресурси.
- З червня 2022 року ми реалізуємо програму підтримки волонтерів на прифронтових і тимчасово окупованих територіях. За цей час ми вибудували спільноту і зібрали на її підтримку понад 1 млн грн.
- Запустили серію офлайн-тренінгів з безпечного волонтерства у прифронтових містах, а також навчання з волонтерського менеджменту для неурядових організацій.
Наша найбільша мотивація
Звичайні люди, які роблять надзвичайні речі. Ті, хто попри втому та вигорання продовжують возити допомогу на прифронтові території; ті, хто щодня збирає маленькі й великі донати, щоб закрити запити військових; ті, хто пише в робочі чати: «Київські, ви як?». Ось ці великі й ледь помітні прояви турботи та любові — це те, що підтримує та дає сили продовжувати свою сродну працю. Бо це найсолодша у світі річ, як навчав батько Сковорода.Наші найскладніші виклики
Один з великих викликів — вигорання у волонтерстві. Ми розуміємо, що цього неможливо уникнути в тих умовах, в яких ми живемо вже півтора року. Намагаємося вибудувати стійку опору для волонтерів, бути тими, хто може їх підтримати, навчити та десь лагідно нагадати, що у волонтерстві потрібно ще дбати про себе, щоб мати сили допомагати іншим.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Наша візія — щоб кожна людина в Україні, незалежно від віку, статі та поглядів, могла реалізувати себе у волонтерстві. Це наша ідеальна картинка, якої ми незмінно прагнемо з 2017 року. Не знаємо, як швидко це станеться, але віримо, що це досяжно. І з цією вірою лупаємо цю скалу!Наші найвизначніші результати
За понад 11 років роботи ми реалізували більш ніж 65 проєктів. За цей час ми зібрали приблизно у 150 тис. підписників, чим дуже пишаємося. Від початку великої війни ми сфокусувалися на документуванні злочинів Росії і задокументували понад 1500 потенційних воєнних злочинів, які передали українським та міжнародним органам.Наша найбільша мотивація
Українське суспільство, яке готове постійно боротися за свободу та справедливість.Наші найскладніші виклики
Виклик головний — Росія, яка продукує величезну кількість роботи для нас.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
У громадського сектора не лишилося б роботи 🙂
Громадська організація «Кримськотатарський Ресурсний Центр»
Наші найвизначніші результати
У цифрах: організували 7 «Таборів свободи», 22 презентації 5 фільмів, 19 інформаційних кампаній, що охопили 23 млн людей, 128 публічних заходів, 138 тренінгів, 117 акцій руху #LIBERATECRIMEA, 4 благодійні концерти, 2 конкурси, турнір «Футбол проти репресій». Надали гуманітарну допомогу, юридичну консультацію та допомогу 1925 особам. Направили 104 документи до міжнародних механізмів захисту прав людини.Найбільшим досягненням також є ухвалення у 2021 році Закону України «Про корінні народи України», над адвокацією якого наша організація працювала з моменту свого заснування. Зараз ми продовжуємо працювати над його імплементацією та розвитком.
Наша найбільша мотивація
Для тієї частини команди, що змушена була залишити окупований півострів, найбільшою мотивацією є бажання повернутися додому, але для всіх працівників КРЦ без виключення основною мотивацією є побудова успішної, демократичної правової України, у якій представники всіх етнічних груп почуваються захищеними.Наші найскладніші виклики
Окрім, звісно, безпекових викликів, пов’язаних із нашою діяльністю, оскільки це і пряма загроза нашому життю та безпеці наших близьких, ми стикаємося з абсолютним нерозумінням та несприйняттям окремої частини населення питання корінних народів та їхніх прав. І, звісно, як і для будь-якої громадської організації, великим питанням є фінансове забезпечення сталої та безперервної діяльності.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Крим деокуповано, представники різних етносів і релігій мирно співіснують, права корінних народів та права людини захищені, сталий розвиток Криму в Україні забезпечено, демократичні інститути міцні. Кримська проблематика на глобальному і європейському рівні об’єктивно сприймається.Громадська організація «Доступно.ЮА»
Наші найвизначніші результати
У 2022 році ми допомогли евакуюватися більш ніж 70 людям з інвалідністю. Надали більше 150 гігієнічних наборів для людей з інвалідністю. Надали рекомендації щодо архітектурної доступності Укрзалізниці, яка вже почала їх впроваджувати. Наша остання інформаційна кампанія щодо архітектурної доступності охопила більш ніж 8 млн людей.Наша найбільша мотивація
Це результат, історії людей, у яких змінилась якість життя внаслідок нашої діяльності. Хтось поїхав вперше на потязі в подорож, хтось пішов навчатися, хтось почав грати у баскетбол. Зміну свідомості важко порахувати у цифрах, але з того маленького відсотка відгуків, які нам пишуть, ми знаємо, що на правильному шляху.Наші найскладніші виклики
Останні півтора року ми живемо з гойдалками повномасштабної війни. Присутнє вигорання, неможливість психічно пережити все, що відбувається з нами. І, звісно, постійний пошук ресурсів — фінансових, людських — забирає великий шмат енергії.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Ідеальна країна, де всі люди, незалежно від наявності порушень здоров'я чи дитячого візка, вільно пересуваються країною. Маломобільні групи населення ведуть активне життя і залучені в життя суспільства загалом.
Благодійний фонд «Життєлюб»
Наші найвизначніші результати
- Працевлаштували понад 600 людей у віці 50+.
- Організували професійні курси для 5000 життєлюбів.
- Щодня годуємо обідами 1500 Ба та Ді на восьми локаціях в Києві.
- Моделі нашого агентства дорослих моделей беруть участь у 15-20 зніманнях щомісяця.
Наша найбільша мотивація
Нас мотивують люди та їхня віра у те, що не існує нічого неможливого.- Життєлюби, у яких ми вчимося радіти дрібницям, бути енергійними й оптимістичними, не боятися починати все з нуля у будь-якому віці.
- СуперОнуки — наші волонтери, що завжди готові знаходити у своєму графіку час на добрі справи.
- Наші партнери — бізнеси та організації, разом з якими ми створюємо наші проєкти.
Наші найскладніші виклики
Після повномасштабного вторгнення — навчитися швидко й ефективно пристосовуватися до раптових змін, але без паніки та зайвих рухів. Під час довгострокового планування проєктів ми завжди тримаємо в голові, що ситуація в країні може змінитися і задумане може виявитися неактуальним. Ми готові до цього та знаємо, що в будь-якому випадку придумаємо другий план, а якщо треба — то й третій.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Люди в Україні не боятимуться старіти. Вони матимуть вибір: працювати або відпочивати на пенсії. Якщо обиратимуть відпочинок, то соціальні виплати дозволять їм підтримувати комфортний рівень життя. Для тих, хто хоче продовжити професійну діяльність, існуватимуть програми з працевлаштування. Ми зустрічатимемо людей старшого віку на сніданках в модних кав’ярнях, у літаках дорогою на відпочинок, на роботі, де вони зможуть бути хоч програмістами, хоч барменами. Адже загалом зміниться ставлення суспільства, і люди ставитимуться до інших без упереджень щодо віку.Наші найвизначніші результати
Відкрили нову програму з евакуації, розміщення та надання гуманітарної допомоги у 10 областях України, запустили роботу мобільної паліативної бригади, відкрили соціальні майстерні для дітей з інвалідністю, максимально маштабуємо свою діяльність.- У межах програми «Ми поруч» надали гуманітарну допомогу 44 986 особам, здійснили 417 евакуаційних рейсів, вивезли з гарячих точок 8420 осіб.
- У межах програми «Здоров'я» надали медичні товари та послуги 249 підопічним, 1855 реабілітацій дітей з інвалідністю.
- У межах програми «Сім'я» 1445 дітей отримали допомогу для оздоровлення в таборах.
Наша найбільша мотивація
Можливість допомогти найвразливішим категоріям населення. Результати роботи. Врятовані життя. Збережені сім'ї. Люди, які пліч-о-пліч працюють 24/7. Партнери, які довіряють та підтримують інституційно.Наші найскладніші виклики
Кадровий голод. Розширення штату. Розширення проєктної діяльності. Шалений темп.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Усі інституції працюють на 100%. Вразливі категорії населення захищені, мають рівний доступ до базових потреб, зокрема медичних та реабілітаційних послуг, інклюзивності та безбар'єрності. БФ «Помагаєм» виходить на міжнародний рівень.Наші найвизначніші результати
Під час пандемії ми створили для уряду платформу для дистанційного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». Зараз на ній навчаються понад 2 млн учнів з 80 країн світу, а найбільше ми пишаємося 6 тисячами з тимчасово окупованих територій.А ще «Освіторія» — офіційний партнер уряду в реформі НУШ («Нова українська школа»). Тільки в перший рік 22 тисячі вчителів перших класів пройшли підготовку на курсі, який ми розробили разом із партнерами, а зараз його пройшли майже 300 тисяч користувачів. Ми також привезли в Україну «Нобелівку для вчителів», премію Global Teacher Prize Ukraine. За 6 років нам вдалося покращити суспільну думку про престиж професії вчителя на 43%.
Наша найбільша мотивація
Ми віримо, що освіта — це найпотужніша зброя. Є вислів, що діти — це лише 20% населення країни, але 100% її майбутнього. Заради цього майбутнього ми й працюємо.Наші найскладніші виклики
Звичайно, це робота під час війни. Зараз ми працюємо з подоланням освітніх втрат, відновленням живого навчання там, де це можливо, та «озброюємо» вчителів інструментами роботи в умовах війни. Мова не лише про дистанційку, а й про ментальний добробут, вміння знайти ресурс, щоб підтримати себе та учнів.Інші великі виклики — це відсутність єдиної послідовної державної стратегії розвитку освіти, а також якісних досліджень та даних, на яких її можна побудувати, адже ситуація змінюється занадто швидко.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Кожна дитина мала б доступ до якісної освіти незалежно від того, де народилася. Школа з території контролю і стресу перетворилася б на простір творчості, прийняття та розвитку. Професія вчителя була б дуже престижною та високооплачуваною, а відбір і підготовка – настільки якісними, що потрапити в неї було б дуже непросто.Україна стала б освітньою супердержавою, і до нас приїздили б з усіх країн переймати досвід, як їздять до Фінляндії. В Україну не лише повернулися б усі, хто виїхав, а й радо їхали б іноземці, адже хороші й доступні школи — ключовий демографічний фактор. Ну а ми б провели останню планерку і розійшлися нарешті відпочити — щоб невдовзі повернутись до нових завдань, бо розвиток освіти ніколи не припиняється.
Громадська організація «ІСАР Єднання»
Розвиваємо та посилюємо організації громадянського суспільства, а також покращуємо середовище діяльності громадянського суспільства.
Наші найвизначніші результати
На третій день повномасштабної війни, 26 лютого, ми оголосили грантовий конкурс «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах», щоб допомогти громадському сектору швидко реагувати на виклики, переорієнтувати фокуси діяльності. За 2022 рік ми підтримали та профінансували 501 проєкт організацій громадянського суспільства, які зі свого боку надали безпосередню допомогу 7 млн українців.«Люди для людей: світ рятує українські громади» — це унікальна грантова програма, що була реалізована завдяки іноземним донатам від людей з усього світу в межах міжнародної фандрейзингової ініціативи, яку команда ІСАР Єднання запустила серед іноземців з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну. У результаті спільними зусиллями було залучено $324 268, завдяки яким ми змогли підтримати 56 проєктів.
Наша найбільша мотивація
Якісні зміни в країні, що творить громадський сектор і до яких дотична наша команда. В умовах повномасштабної війни громадські організації є надійною підтримкою для держави та ЗСУ. Ми маємо можливість розробляти програми та проєкти, які посилюють громадські та благодійні організації, що наближають нас до перемоги.Наші найскладніші виклики
Вчасно й ефективно зреагувати на потреби громадського сектора, щоб розробити необхідні програми підтримки.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Організації громадянського суспільства самозарадні, мають сильний і системний організаційний розвиток, і держава довіряє та делегує їм відповідальні завдання.Міжнародний фонд «Відродження»
Підтримуємо громадянське суспільство, розбудовуємо відкрите суспільство для вільної країни.
Наші найвизначніші результати
За 33 роки роботи в Україні ми підтримали майже 20 тис. проєктів громадських організацій, загалом витративши на розвиток громадянського суспільства більш ніж $350 млн доларів.Дуже часто ми робили щось першими — підтримали перший екзит-пол і перші спостереження за виборами, першими проводили інтернет в університети і першими адвокатували ті зміни, що пізніше стануть медичною реформою та «Новою українською школою». Ще один важливий проєкт, яким ми пишаємось — ЗНО, яке починалося не просто за підтримки Фонду, а як власний операційний проєкт, яким займалися тодішні працівники «Відродження».
Наша найбільша мотивація
Це цінності, що лягли в основу нашої роботи — гідність, справедливість, залученість, відповідальність. Ще у 90-х засновники фонду поставили за мету розвивати й захищати відкрите суспільство у вільній та незалежній Україні, поступово перетворюючи її на країну, де кожен почуватиметься гідно й захищено. І навіть якщо цей шлях займе десятки років, ми готові інвестувати в це свій час і зусилля.Наші найскладніші виклики
Ми працюємо у контексті, який постійно змінюється. Сьогодні наші ключові завдання:- зберегти стійку демократію в Україні;
- досягти подальшого прогресу інтеграції в ЄС, зокрема розпочати офіційні переговори про членство;
- забезпечити інклюзивну, людиноцентричну відбудову і відновлення України;
- притягнути росію до відповідальності за агресію і воєнні злочини;
- розширити міжнародну солідарність з Україною;
- допомогти організаціям з усього світу використати український досвід для протидії світовому авторитаризму.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Це вільна, незалежна й горда Україна, де кожен почуває себе гідно, де громадяни залучені до державотворення, а влада є прозорою та відповідальною. Це Україна, в якій права людини надійно захищені, а позитивні зміни працюють на благо громадян.
Благодійний фонд
Rescue Now
Здійснюємо гуманітарні, евакуаційні, освітні місії для надання допомоги українцям на територіях Харківської, Донецької та Херсонської областей, виводимо благодійність на новий рівень.
Наші найвизначніші результати
- З перших днів повномасштабного вторгнення евакуювали понад 22 000 людей (з них 739 важкохворих та лежачих), 855 тварин.
- Доставили більше 618 тонн гуманітарних наборів для 200 000 людей.
- Реалізували такі проєкти, як Litokryl, Litokryl camp, Reroot, Space, Інкубатор для волонтерських організацій тощо.
- Здійснили місію в Херсон, у межах якої встановили водонапірну башту та станції для очистки води.
Наша найбільша мотивація
Допомога людям. Коли ми бачимо результати нашої допомоги, чуємо слова подяки, бачимо посмішку, щирість, сльози, гордість за свою країну. Ми мотивуємо одне одного, адже з кожним днем помічаємо, як ми зростаємо, розвиваємось та стаємо ще більш експертними, ще більш амбітними.Наші найскладніші виклики
Кожен день є непередбачуваним, ми намагаємось прогнозувати, але розуміємо, що завтра може статися що завгодно і треба бути до цього готовими. Виклик — це зібратися і в день теракту на Каховській ГЕС відправитися з місією в Херсон. Це зустрічі в зумі о 10-й вечора, щоб засинхронитись, якщо це потрібно. Це пошук власного ресурсу, коли ти працюєш на знос, але знаєш, що потрібен команді, людям та країні. Це пошук ресурсів для забезпечення найкращої команди, яка тільки може бути. Це звітність, яку потрібно надати донорам, незалежно від того, в яких умовах ти надаєш допомогу.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Люди повністю закрили свої базові потреби та більше не потребують нашої допомоги. Ми живемо в оточенні свідомих українців, які піклуються про своє спільне майбутнє. Діти та їхні батьки мають стабільний психоемоційний стан, діти піклуються про старше покоління. Усі будинки відремонтовані та відбудовані, а проєкти, що були спрямовані на залучення людей до свідомих дій заради свого майбутнього, дали свої плоди. Усі роблять усе можливе для розвитку своєї країни, мають ініціативи та амбіції, навчаються та розвиваються, адже в них завжди є така можливість.Благодійний фонд «Голоси дітей»
Надаємо психологічну допомогу дітям і батькам, які постраждали від війни, та адвокатуємо голоси дітей в Україні та за кордоном.
Наші найвизначніші результати
З 2015 року ми залучили й спрямували на допомогу дітям приблизно $5 млн. З початку повномасштабної війни надали фахову психологічну підтримку понад 10 000 дітей. Щомісяця команда допомагає приблизно 1000 нових дітей.Також фонд розпочав психоедукацію серед батьків, дітей та журналістів, щоб поширювати турботу про власне психологічне здоров'я. Ми розробили напрям мистецького адвокасі, коли за допомогою артпроєктів, створених разом із дітьми, ми доносимо правозахисні меседжі до світової аудиторії. Зокрема фонд видав книгу «Війна голосами дітей», а також був партнером у створенні фільму «Будинок зі скалок» про дітей з Лисичанська.
Наша найбільша мотивація
Відчутне покращення психологічного стану дітей та їхніх батьків після роботи з нашими психологами.Наші найскладніші виклики
Стигматизація психологічної допомоги батьками, а також масштабний запит від дітей, який ми не можемо охопити.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Усі діти психічно здорові та мають щасливе дитинство в Україні. Їхні права захищені, а законодавство ставить дитину в центр. Батьки ж за потреби не бояться звертатися за психологічною допомогою для себе й дитини та знають, де можуть її отримати.Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим»
Забезпечуємо військовослужбовців Сил оборони технікою, зброєю та обладнанням, проводимо аналітичну роботу в секторі безпеки й оборони, розвиваємо спортивну реабілітацію та реінтеграцію учасників російсько-української війни.
Наші найвизначніші результати
Понад 8,3 млрд грн зібрано на потреби Сил оборони з початку російсько-української війни. А ще — прозорість, підзвітність і аполітичність, яка зберігається вже 9 років та існуватиме надалі завдяки команді, побудованій на відповідних цінностях.Наша найбільша мотивація
Коли допомога фонду, придбана коштом мільйонів небайдужих, дає видимий результат на полі бою, наближаючи перемогу України над російськими окупантами.Наші найскладніші виклики
- Зовнішній: погіршення економічної ситуації в Україні, а відповідно — потреба втримати рівень надходжень на військо, адже запит на допомогу від Сил оборони не зменшується.
- Внутрішній: продовжувати рости й розвиватися як команда в умовах невизначеності й навантаження, яку несе повномасштабна війна з рф.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
«Повернись живим» — це не тільки благодійний фонд, а й громадська організація, що займається аналітикою й ветеранською політикою. Навіть після перемоги в російсько-українській війні питання реінтеграції ветеранів та робота аналітичного відділу фонду будуть не менш актуальними. Відповідно ключовий фокус зміститься з забезпечення війська на ці два напрями, де викликів і завдань стане на багато років уперед. Тому наразі говорити про те, щоб повністю впоратися з роботою і місією навіть у середньо- та довгостроковій перспективі, не доводиться.Громадська організація
Philanthropy in Ukraine
Прагнемо модернізувати екосистему філантропії, щоб підвищити видимість, системність та ефективність роботи некомерційних організацій в Україні.
Наші найвизначніші результати
Як команда ми працюємо разом давно, але як організація офіційно зареєструвалися в червні 2023 року, тому для нас важливим результатом є те, що ми наважилися на інституціоналізацію та роботу з такою складною і загалом дуже незрозумілою для України темою — темою розвитку філантропії.Зараз ми в процесі створення нашого флагманського продукту — вебплатформи для верифікації некомерційних організацій Philanthropy in Ukraine, де буде актуальна інформація про перевірені неприбуткові організації в Україні. Цей продукт дуже важливий для того, щоб робити українські організації видимими для міжнародних донорів та підвищувати довіру до фондів і організацій.
Наша найбільша мотивація
Розуміння того, що ми можемо зробити великий внесок у розвиток неприбуткового сектора й допомогти фондам та організаціям більш системно розв’язувати різні соціальні проблеми.Наші найскладніші виклики
Викликів дуже багато, зокрема важливість перейти від етапу роботи стартапу до більш усталеної роботи.Іще один — це складність теми, з якою ми працюємо. Часом навіть деяким неприбутковим організаціям важко пояснити, чому важливо вже зараз звертати увагу на стратегічний підхід до діяльності, чому важливо вимірювати ефективність тощо. Буває, ми стикаємося з підходом, що говорити про систему під час війни не має сенсу. Мовляв, якщо працюється, то треба працювати як виходить, а про команду, ресурси, стратегію подумаємо потім. А насправді потрібно вже зараз рухатися в бік стандартизації та ефективної філантропії. І пояснювати це в умовах війни дуже важко.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Усі організації та фонди розуміють, заради чого існують, яку проблему розв’язують, знають, як зробити це ефективно, та працюють над цим. Неприбутковий сектор став єдиним механізмом, і проєкти реалізуються в культурі партнерства та співпраці, фонди не тільки конкурують, а й співпрацюють.Наші найвизначніші результати
Доставили на передову 130 000+ тактичних аптечок, 3000+ рюкзаків бойового медика, 100+ пікапів/авто для евакуації, 2000+ дронів, тисячі рацій, сотні генераторів. Також надали грантів на майже $5 млн.Ми правильно вибрали ціль і йдемо пліч-о-пліч з правильними людьми, які готові підтримувати одне одного у важких ситуаціях. Була зроблена колосальна робота в багатьох наших проєктах і програмах, які дозволяють допомагати як нашим захисникам, так і цивільному населенню.
Наша найбільша мотивація
Кінцева мета. Люди, що залишились в Україні, роблять все для майбутньої перемоги та незалежності. Після повномасштабного вторгнення наша команда прийняла рішення залишитись в Україні і дати відсіч ворогу.Наші найскладніші виклики
Головні виклики — це невідомість майбутнього та підготовка до можливих сценаріїв. Проте наша команда успішно справляється з усіма викликами.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Хочеться вірити, що в нас обов’язково вийде повністю впоратися зі своєю роботою, але ми повинні розуміти, що це колосальна робота на довгі роки не тільки нашої організації, а й організацій всього світу.Громадська організація «Будуємо Україну Разом»
Системно залучаємо молодь до світу волонтерства та неформальної освіти.
Наші найвизначніші результати
За 9 років нашої діяльності працювали у 85 населених пунктах України. Це 109 таборів із відбудови, 7000+ волонтерів та волонтерок, які зараз є активною та потужною спільнотою БУР.Запровадили понад 30 програм для молоді, серед яких школа проєктного менеджменту BURlab, програми менторства, тренінги та курс громадянської освіти, школи кемплідерів, майстрів, адміністраторів та громад.
Наша найбільша мотивація
Це наша місія — розвивати довіру і формувати спільноту відповідальної та спроможної молоді через волонтерство й неформальну освіту задля демократичної України. Ми бачимо, як змінюються волонтери й громади, що взяли участь в активностях та освітніх проєктах, і розуміємо, що це не разові акції, а системний вплив.Наші найскладніші виклики
Найбільші виклики в нашій сфері — це складний психологічний стан молоді, повʼязаний з війною; труднощі інтеграції ВПО в нових громадах, а також втрата звʼязків біженців з Україною та українським контекстом. Згідно з дослідженнями, проведеними у 2023 році аналітичним центром Cedos та агенцією Info Sapiens, 82% молодих людей зазнали втрат через війну. 36% зазначили зниження або втрату доходу, 28% — погіршення психічного здоров’я. Працювати над цими проблемами через залучення молоді до волонтерства, неформальної освіти та розбудову нашої спільноти — це виклики та стратегічні цілі БУР на найближчі роки.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Відсоток проактивної меншості, яка задає вектор руху та розвитку країни, щороку зростає. Більшість молоді свідомо бере участь у житті своєї школи, громади, міста та країни. Молодь повертається в Україну після навчання за кордоном та реалізує свій талант тут, попри виклики, пов'язані з розвитком країни. Зростає громадська, бізнесова й політична активність молоді, що є рушійною силою позитивних змін у країні.Благодійний фонд
«280 днів»
Протидіємо ускладненням вагітності в Україні та підтримуємо майбутніх мам.
Наші найвизначніші результати
Ми були першими, хто винес проблематику ускладнень вагітності та необхідності підтримки вагітних жінок у суспільний дискурс. Зокрема:- створили всеукраїнське онлайн-радіо для вагітних жінок і молодих батьків;
- розробили й запустили чат-бот «Буду мамою», що перевіряє, які медичні послуги є безоплатними та покриваються Програмою медичних гарантій;
- підтримали понад 5 500 майбутніх мам по всій Україні товарами першої необхідності в пологових будинках під час війни;
- співпрацюємо з 19 пологовими будинками України, надаємо сучасне діагностичне обладнання для моніторингу перебігу вагітності та вчасного виявлення ускладнень, а також підсилюємо неонатальні відділення обладнанням для реанімації та виходжування немовлят;
- діяльність фонду підтримують донори з 20 країн світу.
Наша найбільша мотивація
Усвідомлення важливості й необхідності нашої діяльності, особливо в поточних умовах та в контексті демографічної кризи в Україні.Наші найскладніші виклики
Сьогодні найбільший наш зовнішній виклик — подолати руйнівні наслідки російської агресії. Ми прагнемо надати новому поколінню українців найкращий старт у житті попри жахи війни, тому підтримуємо вагітних жінок і медичні інституції, надаючи їм послуги й обладнання, необхідні для сталого функціонування та відновлення після перемоги з метою протидії демографічній кризі в країні. Якщо вести мову про внутрішні виклики, то це забезпечення сталої прозорої підзвітної роботи організації на роки вперед.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Кожна майбутня мама в Україні має доступ до якісних послуг із планування вагітності, її ведення та допомоги в пологах. Жінки обізнані щодо своїх прав як пацієнток, щодо найкращих практик підготовки до вагітності та знають алгоритм дій у разі виникнення ускладнень. В Україні кожне немовля має найкращий старт у житті.Благодійна організація «100% життя»
Найбільша пацієнтська організація в Україні, наша місія — боротися за життя.
Наші найвизначніші результати
- Майже мільйон українців вже протестовано на ВІЛ завдяки нашому наймасштабнішому проєкту з тестування на ВІЛ в Україні — USAID HealthLink.
- Тільки за період 2017-2021 років ми завезли в Україну 502 літаки з ліками та товарами медичного призначення (понад 7 млн упаковок АРВ-терапії, 3,5 млн тестів на ВІЛ) та залучили понад 7 млрд грн грантових коштів для допомоги українським пацієнтам.
- З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну забезпечили безпрецедентно швидкі поставки запасу ліків для пацієнтів із ВІЛ в усі регіони України для уникнення ризику переривання лікування в умовах війни.
- З початком повномасштабного вторгнення організація не зупинила жоден з проєктів, натомість портфоліо нашої діяльності розширилося іншими гуманітарними напрямами. Це, зокрема, розбудова мережі шелтерів для ВПО, програми підтримки в партнерстві зі Всесвітньою Продовольчою Програмою, Фондом Народонаселення ООН, Гуманітарним фондом для України, Peace Winds Japan та інші.
- Після початку повномасштабної війни ми передали гуманітарну й благодійну допомогу для пацієнтів, медичних закладів, державних та неурядових організацій на суму більш ніж 2,4 млрд грн.
Наша найбільша мотивація
Знати, що кожного дня в різних куточках нашої країни є люди, які живуть і будують майбутнє завдяки тому, що ми робимо.Наші найскладніші виклики
20 років тому діагноз ВІЛ був рівнозначний смерті. Сьогодні ми маємо весь арсенал ресурсів, щоб люди з ВІЛ в Україні жили повноцінним життям. І це здобуток нашої спільної з партнерами роботи за останні двадцять років. Тому перед нами стоїть ще й найбільший з усіх можливих викликів — зберегти всі ці здобутки, а головне — людські життя в умовах кривавої війни, яку розв’язала росія в Україні. Ми керуємося принципом, що не існує причин, які нас зупинять. І, як фонд, продовжуємо акумулювати більше ресурсів для інвестицій, що наблизять нашу спільну перемогу.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Кожен українець та українка має доступ до якісних, сучасних медичних послуг в інклюзивному, толерантному середовищі, вільному від корупції та дискримінації. Медичні працівники обізнані про сучасні ефективні методи лікування пацієнтів із різними захворюваннями, мають гідні умови праці та відчувають довіру з боку пацієнтів. Люди з ВІЛ та іншими хронічними захворюваннями більше ніколи не стикаються з проявами стигми та дискримінації.Громадська організація «Україна без сміття»
Створюємо найкращі практики поводження з відходами задля чистого довкілля і безпеки життя людини.
Наші найвизначніші результати
- Найпопулярніша українська спільнота на тему сортування й поводження з відходами (к-ть читачів у фейсбуці — 70 тис., в інстаграмі — 49,5 тис.).
- У 2021 році засновниця УБС Євгенія Аратовська увійшла в рейтинг «100 найвпливовіших українців» журналу «Фокус».
- У 2023 році соціальне підприємництво проєкту відзначено в рейтингу Forbes NEXT 250.
- У 2017 році відкрили першу сортувальну станцію в Україні. Після черг на наших сортувальних станціях мери міст припинили говорити назагал, що українці не сортують або мають неєвропейський менталітет.
Наша найбільша мотивація
Усвідомлення, що гідні можливості для сортування сміття в Україні можуть не з‘явитися в найближчі 20 років, якщо не діяти просто зараз. Можливість увійти в історію та створити міцний ціннісний фундамент для наших послідовників. Нас мотивує довіра сотень тисяч українців, які вірять, що в нас вийде й Україна нарешті буде чистою.Наші найскладніші виклики
- Організаційні: часом не вистачає сильних менеджерів, що здатні працювати самостійно.
- Фінансові: ідей і планів більше, ніж наших ресурсів, що надходять з кешбеками і благодійними внесками.
- Комунікаційні: як правильно проводити адвокаційні кампанії та ефективно доносити свої ідеї до людей, зокрема тих, хто робить законотворчі зміни.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
- Усі звалища в Україні під забороною.
- У кожній області діють суворі вимоги до забруднювачів: або підприємства встановлюють фільтри очистки, або — закриваються назавжди.
- З‘явилася альтернативна модель поводження з відходами — інфраструктура роздільного збору капсульного формату від УБС, яка замінила неефективну систему сміттєвих кубових баків.
- Усі побутові відходи використовуються як ресурс завдяки технологіям переробки, що не завдають шкоди довкіллю.
Платформа
«Велика Ідея»
Сприяємо соціальним інноваціям для громадян, бізнесу й місцевого самоврядування.
Наші найвизначніші результати
Платформа «Велика Ідея» генерує соціальний вплив з 2009 року: завдяки взаємодії авторів проєктів, менторів і доброчинців зростає соціальний капітал, збільшується кількість кроссекторальних зв’язків і підвищується загальний рівень довіри у суспільстві.
У 2012 році ми створили механізм Спільнокошт. За 10 років понад 72 000 доброчинців профондували більш ніж 600 успішних проєктів культури, освіти, медіа і соціального підприємництва на суму понад $1,5 млн, а фонди й бізнес дофінансували їх ще приблизно на $800 тис. Зараз, у 2023-му, вся країна епічно краудфандить для Перемоги України. Це можливо, зокрема, завдяки дуже крутим ініціативам, які з перших років повірили, що в Україні можливо ефективно залучати громадян, бізнес і фонди для якісної реалізації бажаних змін.
У розпал великої війни ми також успішно запустили новий розділ «Майстерня» за підтримки спільноти менторів платформи «Велика Ідея», які наважилися пропонувати власні освітні продукти в обмін на внесок для підтримки громадських організацій.
Наша найбільша мотивація
Це пошук і застосування знань для створення рішень на роки, щоб люди, команди й громади могли впливати на своє оточення та краще давати раду новій реальності.Наші найскладніші виклики
Ближче до кінця 2022 року ми переглянули стратегію своїх завдань і викликів у контексті відновлення України та вибрали чотири напрями для системної роботи:- розвиток підприємців через навчання та краудфандинг;
- посилення стійкості бізнес-команд через довіру, відносини та навички;
- ріст спроможності громад комунікувати проєкти відновлення;
- зміцнення якості лідерства та культури ухвалення рішень на основі даних участі.
Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Найкращим наслідком нашої роботи будуть ресурсні й адаптивні лідери, команди та міста. Це значить, що на всіх рівнях ми можемо ефективно реагувати на актуальні виклики та результативно втілювати можливості з довірою до майбутнього.Центр реабілітації
Superhumans Center
Центр протезування, психологічної підтримки та реабілітації людей, які постраждали внаслідок російської агресії. Також безкоштовно надаємо освіту й освітні можливості для реабілітологів, протезистів і психологів з усієї України.
Наші найвизначніші результати
Ми відкрилися у квітні 2023 року, побудувавши центр за 4,5 місяці. Ще до відкриття ми встановили перші біонічні протези. А починаючи з квітня, надали 150 протезів. Завдяки нашим фахівцям і партнерам пацієнти центру дуже швидко опановують протези та повертаються до звичного життя. Ми також допомагаємо адаптуватися до цивільного життя, здобути додаткові навички, влаштуватися на роботу.Також ми провели багато тренінгів для реабілітологів, розпочали підготовку до інтеграції найкращих практик з реконструктивної хірургії в українську медицину.
А ще ми хочемо максимально інтегрувати людей з інвалідністю в наше життя, щоб людей з протезами сприймали не як людей з інвалідністю, а як суперлюдей. Це лише початок, але ми на шляху до інтеграції цієї нової естетики в культуру України.
Наша найбільша мотивація
Результати. Пацієнт, який прибуває до нас у кріслі колісному, вже за три-чотири дні робить свої перші кроки. І якщо це нескладна ампутація, за два-три тижні людина може повертатися до активного життя, грати у футбол з дитиною, допомагати близьким або повернутися на фронт. Дуже мотивує вирішення складних випадків — людей з подвійною, потрійною ампутацією, які фактично отримали відмову в інших центрах, а в нас навчилися ходити.Наші найскладніші виклики
Брак фахівців. Особливо — протезувальників верхніх кінцівок. Та сама ситуація з реконструктивною хірургією, бракує якісних фахівців. А ще перед нами стояв великий виклик — запустити роботу мультидисциплінарної команди. Де реабілітолог, протезист, психолог і соціальний працівник діють в одній команді та можуть дійсно допомагати й разом вирішувати проблеми пацієнтів.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Ми хочемо, щоб будь-яка людина, що втратила кінцівку, могла отримати психологічну підтримку та реабілітацію після протезування, щоб з нею працював соціальний працівник, який допоміг би їй потім інтегруватися в життя. Наша ідеальна картинка — це адаптовані робочі місця для людей з інвалідністю, куди люди можуть спокійно прийти без сторонньої допомоги, працювати та взаємодіяти з колегами. Це безбарєрний доступ, щоб наші міста, офіси, публічні місця стали доступні для людей з інвалідністю. Хочемо бачити більше Superhumans Центрів, більше освічених реабілітологів і протезистів.Громадська організація
Ukrainian Legal Advisory Group
Допомагаємо постраждалим від найтяжчих злочинів, державі та суспільству забезпечити правосуддя в умовах збройного конфлікту.
Наші найвизначніші результати
- Представляємо постраждалих у національних та міжнародних судах і механізмах захисту прав людини, зокрема 180+ справ у Європейському суді з прав людини щодо осіб, постраждалих внаслідок конфлікту.
- Зробили приблизно 15 повноцінних юридичних досліджень щодо правосуддя в умовах збройного конфлікту, національної системи правосуддя, стандартів правосуддя, розслідування найтяжчих злочинів тощо.
- Проводимо навчання та тренінги для різних стейкхолдерів, зокрема за останні пів року провели тренінги для 100 слідчих Національної поліції України, що розслідують воєнні злочини.
- Розробили ілюстровані рекомендації з документування порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини для Сил ТрО.
Наша найбільша мотивація
Потреби постраждалих від найтяжчих злочинів, а також представників системи правосуддя, неурядових організацій та міжнародних інституцій, які дійсно прагнуть допомогти та зробити щось хороше у нашій сфері.Наші найскладніші виклики
Брак реальної уваги та ваги думки організацій громадянського суспільства (ОГС) в обговоренні суспільно-політичних рішень як в Україні, так і за кордоном. Ризик публічного осуду через підняття складних або непопулярних поглядів на складні питання. Несистемна або формальна, а не реальна взаємодія держави з неурядовим сектором, маніпуляція підтримки ОГС задля просування державою своїх ініціатив. Брак політичної волі для прийняття важливих рішень. Брак координації у деяких сферах діяльності ОГС.Наше бачення України, в якій ми виконали свою місію
Розбудовано цілісну систему правосуддя щодо війни в Україні, за допомогою якої якомога більше жертв найтяжчих міжнародних злочинів мають реальну можливість захистити свої інтереси та відновити права. Українське суспільство після війни відновлене й об’єднане, має істинне розуміння того, що сталося, та враховує інтереси груп, які по-різному постраждали внаслідок війни. Українська система правосуддя та її представники мають досвід, знання та необхідні інструменти й ресурси, щоб забезпечувати правосуддя щодо найтяжчих злочинів, вчинених в умовах війни.Одним із питань до організацій було: «Яким був би світ без філантропії?» Ось що вони відповіли.
Thanks!
Our editors are notified.