fbpx
Beetroot
Київ, Ukraine Tech

Beetroot — шведсько-українська IТ-компанія, яка створює команди розробників і дизайнерів для клієнтів по всьому світу. Beetroot прагне позитивно впливати на розвиток суспільства.

Особливість компанії — у відсутності ієрархії і поєднанні шведської та української культур.

Команда Beetroot — це більш ніж 450 осіб, які працюють над інноваційними проєктами в Києві, Полтаві, Івано-Франківську, Харкові, Одесі, Кременчуці та Стокгольмі.

А ще є Beetroot Academy — IT-школа, яка з'явилася як частина екосистеми Beetroot. Зараз це окрема неприбуткова організація в 18 містах України. Мета Beetroot Academy — розвивати регіони та ростити новий середній клас.

450+людей в екосистемі компанії
6локацій в Україні
20+країн, де знаходяться клієнти
18філіалів Beetroot Academy в Україні

Команда Beetroot

Себастіан Стрейфферт,
CMO
«Культура нашої компанії орієнтована на людей. Для нас цінності — це не просто маркетинговий хід. Ми втілюємо їх у життя, залучаючи всіх в тематичні воркшопи, подаючи приклад діями і, звичайно ж, регулярно нагадуючи про них. Одна з наших цінностей — відповідальність. У Beetroot ніхто не скаже вам, що робити. Тільки ви несете відповідальність за результат вашої роботи».

Все починалося з маленької квартири біля київського вокзалу

Beetroot починався як студентський проєкт двох інженерів — Андреаса і Густава. У 2012 році хлопці приїхали в Україну на своїй «п'ятірці», щоб реалізувати практичну частину дипломної роботи Андреаса з соціального підприємництва. Все почалося з маленького офісу біля вокзалу в Києві, а через півроку хлопці переїхали до Одеси і почали розвивати свій бізнес там. Зараз Beetroot — це 450 людей в команді, 6 локацій в Україні та клієнти з 20 країн.

Андреас Флодстром,
CEO Beetroot & Beetroot Academy
«Ми вибрали Україну, тому що це найбільш відкрита і перспективна країна у Східній Європі. Нас дуже тепло прийняли, і ми відчули в собі сили розвивати тут IT-сектор і суспільство в цілому. Ми створюємо команди професіоналів для цікавих міжнародних ІТ-проєктів».

Ми створюємо круті команди для клієнтів по всьому світу

Beetroot створює виділені команди розробників і дизайнерів для клієнтів по всьому світу. В компанії до мінімуму зведений мікро-менеджмент та майже немає ієрархії: розробники напряму спілкуються з клієнтами, а адмінкоманда допомагає їм комфортно та ефективно взаємодіяти, створює можливості для професійного розвитку та вирішує організаційні питання.

Давид Калоян,
Full-Stack Dev
«Проєкт, в якому я задіяний – дуже цікавий мені. Тут є куди рости та можна постійно вчитися. Над нашим проєктом працюють близько 100 спеціалістів з різних країн. Для мене це можливість більше дізнаватися про технології, які вони використовують і створюють. Це було б неможливо, якби я брав участь суто в українських проєктах».
Костя Бовт,
Full Stack Python Dev
«Тут багато різних цікавих проєктів і команд, з якими ми спілкуємося. Це допомагає мені розвиватися і бути в курсі того, що відбувається в сфері. У мене також є можливість розвивати свої навички комунікації, спілкуючись з клієнтом безпосередньо. Ще я можу проводити консультації з приводу напрямку свого розвитку і вибудовувати свою програму навчання. І компанія мене в цьому всіляко підтримує».

Тут кожен сам регулює свій графік

Кожен розробник і кожна команда самостійно регулюють свій графік. Можна пропустити день посеред тижня, якщо треба. Єдине, що це треба узгодити з клієнтом та командою. Головне — нести відповідальність за результат. Також є можливість поїхати на якийсь час до іншого Beetroot-міста – на тиждень, а може і на півроку. Такі поїздки тільки вітаються, адже вони допомагають розширювати коло спілкування та підтримувати командний дух.
Дарина Негромова,
HR Brand Coordinator
«Beetroot — місце, де ти можеш повною мірою розкрити себе. Бути тим, хто ти є насправді, реалізувати свої ідеї. Це можливість, а ще й відповідальність. Ми відповідальні за себе, свою частину проєкту та планету. Ми відповідальні за те, щоб дотримуватись наших цінностей та своєї соціальної місії — розвивати суспільство та IT-індустрію за принципами сталого розвитку».

Затишний будинок, а не офіс

У шести містах України – Києві, Одесі, Полтаві, Івано-Франківську, Кременчуці та Харкові – Beetroot створив особливі простори, де почуваєшся, як вдома, всі ходять в капцях, а на кухні завжди пахне чимось смачненьким. Наприклад, київський Beetroot знаходиться в історичному центрі міста, на Подолі. Він нагадує, скоріше, затишний будинок з гойдалками і барбекю у дворі.

Одне з головних місць в Beetroot – обладнана всім необхідним кухня, де можна приготувати що завгодно (починаючи від пирогів і закінчуючи запеченою рибою). Тому, зазирнувши на кухню під час обіду, можна завжди поласувати домашньою їжею.

Таня Таніна,
Full-stack HR
«У Beetroot я майже 4 роки. Я стала першим HR київської локації, коли нас тут було всього п'ятеро осіб. За три з половиною роки ми виросли до 80 людей. І зараз ми продовжуємо рости і розвиватися, але незмінними залишаються довірчі відносини всередині команди і затишна домашня атмосфера».

Тут прийнято сортувати сміття, обійматися та писати картки-подяки

Коли приходиш в Beetroot, то поринаєш в домашню та затишну атмосферу. Насамперед тобі видають домашні капці, в яких ходять всі в компанії. Ще тебе, швидше за все, обіймуть — тут всі обіймаються, це піднімає настрій. Рано вранці на кухні можна побачити, як хтось готує сніданок. Кожного, хто завітав на кухню, нагодують чимось смачним.

Тут прийнято сортувати сміття, прибирати за собою та писати картки-подяки в Thank You Box. Всі звикають до того, що культура проявляється саме в таких дрібницях, і транслюють її всім новеньким.
Аліна Федько,
Project Coordinator
«У Beetroot мені дуже комфортно. Я вже не пам'ятаю, як це — прийти і паритися у взутті, а не сидіти в домашніх капцях. Не знаю, як сидіти та мерзнути без пледика взимку. І навіть не уявляю, як це — коли нікому підстрахувати та допомогти, якщо є проблема. Тут настільки затишно, що іноді просто не хочеться йти. Тому ми дуже часто залишаємося ввечері поспілкуватись або пограти в настолки».

Тут в тебе вірять і дозволяють отримувати новий досвід

У Beetroot є свої курси англійської мови. Вони проходять 2 рази на тиждень по годині, викладають носії мови. Ще в компанії регулярно проходять лекції, освітні зустрічі та майстер-класи на найрізноманітніші теми: від мистецтва давати фідбек до малювання аквареллю. У всіх є бонус на розвиток. Кожен може використовувати його на все, що вважає розвитком: курси, лекції, додаткові заняття. А на навчальні програми Beetroot Academy діє спеціальна ціна.

Настя Хижняк,
Full-stack HR, Agile HR Coach
«Я не стою на місці, а постійно рухаюся та розвиваюся. З підтримкою Beetroot я отримала професійну сертифікацію, і тепер я єдиний в Україні Agile HR Coach. Сама проявила ініціативу і написала колегам про своє бажання підвищити кваліфікацію. Ми разом вирішили, як це зробити. Я їздила на тренінг і на конференцію до Швеції, по приїзду ділилася отриманими знаннями з командою. Отримала сертифікат. Це моя велика гордість».
Руслан Цушко,
Scala Developer
«Моя команда – чудові люди та професіонали своєї справи. У мене є перспективи для зростання, я вільно можу обговорювати будь-які питання з керівником проєкту і знаю, що до мене прислухаються. І сам я завжди прислухаюся до думки інших. Тут я вперше спробував себе у ролі тімліда. І мені приємно, що в мене вірять і дають можливість отримувати новий досвід, не зупиняючись на досягнутому».

Кожен ранок починається з чаю або кави на кухні

Раз на два тижні у компанії організовують Beetroot-бранчі, коли всі приходять о 12 годині на кухню або у лаунж-зону, їдять і представляють новеньких, щоб всі знали, що за незнайома людина тут ходить :). Так їм легше влитися у колектив.

Найпоширеніше питання, яке задають новачкам: «Борд або лижі?»
У команд є свої традиції. Наприклад, у HR є понеділкова Фіка (від шведського fika, що означає невелику перерву на каву та смаколики). У Beetroot це розпивання чаю з тістечками, коли всі обмінюються новинами та спілкуються. В цілому у Beetroot багато особливих дат і різних свят: день народження компанії, традиційні українські та шведські свята, відкриття нових Beetroot-осель, переїзди.

Марія Ющук,
UI/UX designer
«Пам'ятаєте фільм "Службовий роман"? Кожен ранок у нашій компанії починається однаково. Тільки у нас всі приходять на кухню за чаєм або кавою. Зазвичай люди там снідають. Поснідали, пожартували, йдемо закривати задачі. І десь о другій годині всі зазвичай збираються на обід, а потім назад – за комп’ютери. Увечері теж часто щось організовується».

Ми навчаємо, надихаємо та допомагаємо всім, хто мріє потрапити в IT

У Beetroot є своя некомерційна школа програмування та веб-дизайну — Beetroot Academy з філіями у 18 містах України. Завдання Beetroot Academy — навчати, надихати та допомагати всім, хто мріє потрапити у світ ІТ. Там вивчають JavaScript, PHP, вчаться створювати сайти на WordPress, а також вчать англійську. Академія заснована у 2014 році у Полтаві, зараз у Beetroot Academy понад 2500 випускників. За підрахунками Beetroot, майже 1% всіх нових IT-спеціалістів в Україні – випускники Beetroot Academy.
Андреас Флодстром,
CEO Beetroot & Beetroot Academy
«Ми почали розвивати Beetroot у непростий час: у Києві почався Майдан, а потім війна. Але саме ці події дали нам зрозуміти, що наш проєкт вже не просто експеримент. Ми зрозуміли, що можемо впливати на суспільство, бути частиною позитивних змін. Так ми вирішили створити Beetroot Academy. В IT-сфері набагато вищий рівень зарплати, ніж у середньому по країні. Ось ми і вирішили зробити навчання у цій сфері більш доступним у регіонах. Ми намагаємося рекламувати роботу в IT і для дівчат. Ми пишаємося, що 40% студентів Beetroot Academy — жінки. Також у нас великий фокус на світчерів, які змінюють професію».

Додати відгук

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: