Штучний інтелект продовжує чи то полегшувати життя людям, чи то відбирати в них роботу. У Каліфорнії на вулицях з’явився робот-поліцейський, а в Японії алгоритм створює зображення людей для онлайн-магазинів і позбавляє їх необхідності замовляти послуги моделей.
Робот, який виписує штрафи
Американський інженер Рубен Брюер створив робота, який допомагатиме дорожній поліції. Прототип пройшов перші тести, він вміє перевіряти документи у водія і виписувати штрафні квитанції.
Робота-поліцейського створили, щоб запобігти раптовим нападам на патрульних, досить поширеним у США. Щороку під час перевірок автомобілів проти поліцейських застосовують фізичну силу понад 190 тисяч разів. Близько 4 тисяч патрульних щороку піддаються нападам.
Робот складається з «тіла» зі сканером для перевірки документів і принтером для друкування квитанції та «голови» з камерою і екраном для спілкування з водієм. У разі необхідності оператор-патрульний може переговорити з підозрілим водієм через робота. Щоб потенційний порушник не втік під час перевірки, під автомобілем робот встановлює планку з шипами.
Алгоритм замість справжніх моделей
Компанія DаtaGrid, заснована вихідцями з Університету Кіото, розробила алгоритм для створення зображень людей, які не відрізняються від фото моделей на сайтах онлайн-магазинів одягу. Зображення дуже реалістичні: їх дійсно неможливо відрізнити від фото справжньої людини.
В основі створеного DataGrid алгоритму лежить генеративна змагальна нейромережа, що складається з двох частин: одна вчиться створювати зображення, а друга намагається визначити, реальна фотографія чи ні. Коли «арбітр» починає плутати штучні зображення зі справжніми, навчання вважається успішним.
Передбачається, що першими замовниками стануть онлайн-магазини одягу та рекламні агентства, які зможуть істотно економити на послугах живих моделей і фотостудій.