До допомоги українським біженцям доєднуються і закордонні виші. Ряд університетів Іспанії, країн Балтії, Польщі, Швейцарії заявили про те, що готові приймати на навчання наших студентів.
Навчання в Іспанії
Так, державні університети Кастилії-і-Леона (регіон на північному заході Іспанії) готові запропонувати 100 місць для прийому українських студентів на ступені бакалавра, магістра та доктора протягом цього семестру.
Умови будуть такі:
- Ті, хто знає іспанську мову, зможуть навчатися на наявних програмах вишів просто як іноземні студенти без сплати зборів.
- Тим, хто не знає іспанської, запропонують безкоштовний курс іспанської мови та культури по 20 годин на тиждень протягом семестру.
- Ті, хто знає англійську, будуть зараховані як іноземні студенти без оплати за предмети, які викладаються англійською мовою протягом цього семестру.
Студентам з України нададуть безкоштовне житло (гуртожиток, кімнату чи квартиру), а також щомісячну надбавку на загальні витрати в розмірі від 250 до 500 євро.
За інформацією можна звертатися на електронні скриньки:
Університет Бургоса — [email protected]
Університет Леона — [email protected]
Університет Саламанки — [email protected]
Університет Вальядоліда — [email protected]
Навчання в Польщі та країнах Балтії
Учні та студенти з України, які прибули до Польщі, зможуть продовжити тут навчання, повідомило польське Міністерство національної освіти. Зокрема, як стверджує український міністр освіти Сергій Шкарлет, 500 місць надає Варшавський університет.
Відкриває навчальні місця для наших студентів і один із найстаріших університетів Європи — Тартуський університет в Естонії. Там також запрошують на роботу українських викладачів. «Ми готові прийняти до Тартуського університету 250 українських студентів або учнів, — заявив ректор університету Тоомас Ассер. — У питаннях прийому до університету намагатимемося бути гнучкими, щоб не виникало бюрократичних перешкод. Сьогодні наш сенат одноголосно проголосував за те, щоб звільнити українців від плати за навчання в університеті. Ми намагатимемося їм допомагати всебічно, зокрема і в організації житла також. Ми відкрили стипендіальний фонд для підтримки українських студентів».
Ще від 600 до 700 студентів з України готова прийняти на навчання Литовська морська академія в Клайпеді, а деяких ще й забезпечити житлом. «Ми можемо розмістити 60-100 студентів та викладачів в гуртожитку академії», — повідомляють на сайті вишу.
Навчання у Швейцарії
Фонда Лоренца та академія дизайну та мистецтва у Швейцарії виділяє 20 стипендій для українських студентів на один рік.
Можливості для випускників в Німеччині
Німецький Федеральний Екологічний Фонд (DBU) — один з найбільших екологічних фондів Європи — виділив 30 додаткових стипендій для випускників українських вишів та аспірантів. Про це повідомив Генеральний секретар Фонду Александр Бонд. За його словами, допомога поширюється на весь спектр молодих вчених — «від природничих до соціальних наук». Подавати заявки можуть як випускники, які зараз мешкають в Україні, так і ті, хто був змушений покинути країну через війну. Стипендія дозволяє їм проводити своє дослідження або пройти стажування протягом 6-12 місяців в німецьких дослідницьких інститутах, природоохоронних органах, неурядових організаціях та компаніях. Подробиці — за посиланням.
Онлайн-навчання
Відкриваються для українських студентів та вишів і можливості онлайн-навчання. Зокрема, освітні платформи Coursera та EdX відкривають безкоштовний доступ до своїх курсів для українських закладів вищої освіти та їхніх студентів, натомість закривши таку можливість для росіян.
Читайте також
Лабораторії США та Європи готові прийняти українських дослідників
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.