fbpx

Летс свіч ту Інгліш. Навіщо і як вивчати англійську для кар’єри?

Редакція Вт., 29.01.19

Вважається, що без англійської зараз нікуди. Ми вирішили це перевірити і спитали у наших читачів, чи потрібна їм англійська для кар’єри та як знаходити час на її вивчення. А Grade Education Centre і Перший Кембриджський освітній центр поділились порадами з ефективного навчання.

У рамках дослідження ми розпитали 527 читачів Happy Monday про англійську в їхньому професійному житті. 58% респондентів працюють в українських компаніях, 35% – у міжнародних компаніях, а 7% – фрілансери. Що ж ми дізналися?

Англійська сприяє кар’єрі майже у 100% випадків

97,6% респондентів визнали, що знання англійської допомагають розвитку їхньої кар’єри, і лише 2,4% вона зовсім не потрібна. Роботодавці дотримуються такої ж думки.

Оксана Базарова
Senior Talent Acquisition Manager у Dentsu Aegis Network Ukraine


«Якщо раніше знання англійської мови було додатковою вимогою чи перевагою, то зараз це як володіння комп’ютером – must have. Англійською ми спілкуємось з клієнтами, створюємо презентації, відстежуємо нову літературу, проекти і тренди. Звичайно, у нас є позиції, на які ми приймаємо спеціалістів без знання мови, але якщо людина планує зростати, в неї обов’язково має бути бажання удосконалювати англійську. Мінімальний рівень знання мови для middle-позицій – Intermediate».


Результати мовних іспитів є підставою для підвищення

Як роботодавці перевіряють рівень англійської кандидатів? Найпопулярніший метод – співбесіда англійською. Саме так перевіряли знання у 32,8% опитаних. 13,2% кандидатів проходили відповідний тест при працевлаштуванні. У приблизно 2% попросили показати сертифікат або результати мовного іспиту на підтвердження рівня англійської.

11% опитаних взагалі назвали результати міжнародних тестів з англійської (IELTS, TOEFL або Cambridge English) підставою для підвищення на роботі!


Більше половини опитаних володіють англійською на дуже високому рівні

Найбільше опитаних володіють англійською на рівні Upper-Intermediate (36,6%). На другому місці – рівень Intermediate (31,4%), далі йде Advanced (12,9%), Pre-Intermediate (12,2%), Elementary (5,2%) та Proficiency (1,7%).

Якщо взяти до уваги тільки Upper-Intermediate, Advanced та Proficiency, вийде, що більше половини опитаних (51,2%) володіють англійською мовою на дуже високому рівні.

Кількість опитаних за рівнем знань англійської мови (%)


Працівники міжнародних компаній знають англійську краще

У тих, хто працює у міжнародних компаніях, рівень англійської очікувано вищий. Серед респондентів-«міжнародників» співробітники з високим рівнем англійської (Upper-Intermediate, Advanced, Proficiency) складають 64%.

Серед тих, хто працює в українських компаніях, англійську від Upper-Intermediate до Proficiency знають 44,5%.

Кількість опитаних за рівнем знань англійської мови в українських та міжнародних компаніях (%)


Англійською краще володіють представники креативної сфери та стартапів

Якщо говорити про українські компанії, то англійською краще володіють представники креативної сфери та стартапів – 60% респондентів із цих сфер знають англійську на рівні Upper-Intermediate, Advanced або Proficiency.

На такому ж рівні володіють мовою 40% представників державного сектору, 38% представників комерційної сфери та лише 20% співробітників некомерційних організацій.

Кількість опитаних за рівнем знань англійської мови в українських компаніях, залежно від сфери діяльності (%)


Якщо говорити про міжнародні компанії, то тут ситуація трохи інша. Найкраще англійською володіють представники некомерційних міжнародних організацій – 75% працівників цієї сфери знають мову на рівні від Upper-Intermediate до Proficiency. У стартапах ця частка складає 72%, у креативній сфері – 68%, а у комерційній – 61%.

Кількість опитаних за рівнем знань англійської мови у міжнародних компаніях, залежно від сфери діяльності (%)


Майже 100% опитаних готові вдосконалювати свою англійську

96,7% респондентів готові додатково вивчати англійську заради свого кар’єрного зростання, хоча більшість із них, як ми вже виявили, і так володіє мовою на досить високому рівні.

Найпопулярніші варіанти вивчення англійської:

  • курси англійської мови (обрали б для себе 62,7%);
  • speaking clubs (обрали б для себе 46%);
  • самостійне вивчення (обрали б для себе 44,3%);
  • підготовку до мовних іспитів (обрали б для себе 21,6%).

Серед інших варіантів респонденти назвали індивідуальні уроки з репетитором, проживання в англомовній країні, мовні курси за кордоном, серіали / фільми / TED Talks англійською.

Майже третина опитаних (29,3%) має змогу вдосконалювати мову за рахунок роботодавця, який оплачує корпоративні або сторонні курси англійської.

Отже, ми впевнилися, що вивчення англійської мови – потужна інвестиція у свій кар’єрний розвиток. Вважайте, що перший і дуже важливий крок зроблено! Адже правильна мотивація – найкращий помічник у будь-якому навчанні. Тепер час розібратися, у якому напрямку рухатись далі.

5 лайфхаків із вивчення англійської

Андрій Пігарєв
Академічний директор Grade Education Centre та Першого Кембриджського освітнього центру


1. Визначте, який метод вивчення англійської підійде вам найкраще

Підходи до навчання можуть бути різними: комусь подобається займатися тет-а-тет із викладачем, а комусь ближче взаємодія з іншими та максимальне занурення у мовне середовище. У першому випадку викладач стає активним партнером у процесі навчання, тому часто саме його особистість відіграє ключову роль в успіхах студента. Тут важливо знайти «свою» людину.

У другому випадку мова йде про комунікативну методику і активне застосування вивченого у групі – невід’ємні елементи ефективного навчання. Атмосфера на такому занятті дозволяє подолати мовний бар’єр та отримати задоволення від спілкування. Водночас викладач може приділяти достатньо індивідуальної уваги кожному.

Є різні думки щодо ефективності обох методів, але тут усе індивідуально. Потрібно обрати варіант, комфортний та ефективний конкретно для вас. Але важливо не робити висновки одразу ж після першого заняття – за такий короткий час неможливо розібратися у процесі та своєму ставленні до нього.

2. Якщо хочете результатів – приготуйтеся працювати

Період навчання на одному рівні може бути різним – це дуже індивідуально. Але, згідно з кембриджськими дослідженнями, щоб пройти рівень у середньому потрібно провчитися 200 аудиторних годин, не враховуючи домашні завдання. Звісно ж, ця цифра може бути меншою або більшою, але факт залишається фактом – для вивчення мови потрібно докладати зусиль.

3. Визначте, що ви можете вивчити самостійно, а що важливо робити з викладачем

Є загальноприйнята думка, що ази мови, основи основ, особливо якщо це для вас перша іноземна мова, краще вивчати з фахівцем. Далі можливі різні варіанти.

Якщо немає можливості активно використовувати англійську у повсякденному житті, заняття в групі – один із найкращих варіантів. Адже у мови є властивість забуватися без постійного використання.

Самостійно легше читати та слухати. А от вчитися говорити та писати самому складніше. Граматику та лексику можна вивчати й самостійно, але створити умови для використання нової лексики та граматичного матеріалу на практиці краще зможе фахівець. Регулярні заняття з викладачем також допомагають і з дисципліною, створюючи певні рамки та дедлайни. Також важливий і зворотний зв’язок від викладача, який допомагає враховувати та позбуватися помилок.

4. Обов’язково вимірюйте свої результати та фіксуйте досягнення

Можна спробувати пройти онлайн-тестування, яке перевіряє рівень англійської. Однак воно часто обмежується перевіркою знань граматики та лексики і не враховує інші аспекти: вміння висловлюватися англійською, читати та сприймати мову на слух. Такий результат дуже приблизний і не може об’єктивно оцінити рівень мови.

Другий спосіб – пройти тестування в мовній школі. Воно, зазвичай, перевіряє навички читання, письма, ту ж лексику та граматику, а також навички усного мовлення. І, звісно ж, можна скласти мовний іспит, який всебічно перевіряє рівень мови. Наприклад, будь-який з лінійки Кембриджських іспитів (A2 Key, B1 Preliminary, B2 First, C1 Advanced, C2 Proficiency). Пройти такий тест коштує зусиль, часу і грошей, але дає об’єктивний результат, а сертифікат визнається в усьому світі.

5. Готуйтеся до складання іспиту на сертифікат

Є чимало нюансів, знання яких полегшує складання іспиту. Це зовсім не означає, що не можна складати іспит без підготовки. Можна, але є певні особливості завдань, що і вивчаються під час підготовки, незнання яких може призвести до помилки і вплинути на результат, навіть якщо ви бездоганно знаєте англійську.

Як навчатися ефективно?

Марія Гальонко
Маркетолог

«Коли я почала вивчати англійську, у мене була перерва у роботі, тож я мала час втягнутись і зацікавитись. І коли вийшла на нове місце роботи, ходити на курси вже не здавалося мені непосильним завданням. Навпаки, це стало додатковим зарядом позитиву після робочого дня. Мій чоловік теж вивчає англійську, тому я підбирала графік занять, який би співпадав із його заняттями. Тепер вільний час для сімейних справ і розваг у нас співпадає.Я намагаюсь використовувати вільний час у транспорті та обідню перерву на роботі для повторення теми та роботи над домашнім завданням. Ще я використовую додаток Lingualeo для вивчення нових слів із занять».


Москаленко Антоніна
Науково-педагогічний
працівник

«Я пробувала різні онлайн-курси, школи і мобільні додатки. У результаті зрозуміла, що потрібно саме мені – робота з викладачем та в групі. Бо читати, слухати і проходити тести я можу самостійно, але підказати, пояснити, порадити щось додаткове може тільки викладач. А уникнути звикання до однієї вимови дозволили суботні клуби. Було дуже складно виділити час на навчання – на жаль, завжди знаходиться щось більш термінове… Але я для себе все ж вивела кілька пунктів.

1. Я відразу оплачую обраний курс повністю – так я не маю шансу зупинитись на півдороги. Ще мені соромно прийти на заняття непідготовленою – тому домашнє завдання завжди має бути виконане.

2. Якщо я не маю часу на повноцінне заняття, намагаюсь виділити хоч 15 хвилин: прочитати анекдот англійською, послухати пісню (і розібратись, про що вона), прочитати хоч одну новину в інтернеті чи відкрити правило з граматики. Головна умова – ЩОДНЯ!

3. Півтори години на дорогу «дім-робота» та «робота-дім» я зараз використовую з користю: читаю. Я дуже вдячна Grade Education Centre за бібліотеку! Читаю книги англійською, адаптовані для свого рівня. Навіть ті дві-три сторіночки наближають мене до цілі. А яке це неймовірне відчуття, коли книгу читаєш в оригіналі!

4. Домовилась із подругою, що переписку у Viber ми ведемо тільки англійською – спочатку було неймовірно складно, майже за кожним словом доводилось звертатись до словника, однак вже за місяць ми вийшли на новий рівень, і наші переписки можуть переходити в телефонну розмову
».

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: