fbpx

Про конкуренцію, щастя та «морських котиків»: нон-фікшн новинки весни

Анна Гріньова Пт., 10.04.20 Прокрастинація

Команда Happy Monday чекає на книжкові новинки не менше, ніж на новий сезон улюбленого серіалу. Розповідаємо, що нового у жанрі нон-фікшн випустили українські видавництва цієї весни.


Новинки від видавництва «Наш формат»


«Наш формат» традиційно тримає першість за кількістю нон-фікшн новинок. Цієї весни читатимемо про те, аналізувати конкурентів, як перетворити поразку на перемогу, як жити за алгоритмами і отримувати бажане, зміцнювати свої позиції у бізнесі та про змінотворців в українській владі.

«Конкурентна стратегія. Техніки аналізу галузей і конкурентів»
— Майкл Портер

Бізнес-експерт і засновник Інституту стратегії і конкурентоспроможності Майкл Портер пояснює, як аналізувати конкурентів, навчитися стратегічно планувати та позиціонувати компанію. Він розповідає про базові стратегії, а також на прикладах показує, які інструменти використовують світові компанії, щоб підвищити конкурентоспроможність. Саме час дізнатися, чому більш витратна стратегія General Motors перемогла багаторічну впевнену тактику Ford, та як компанія Xerox запатентувала свою технологію й надовго стала лідером у галузі.

«Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу»
— Тетяна Яловчак

На що ви готові, щоб досягти своєї мети? Альпіністка і патріотка родом з Донецька Тетяна Яловчак продала квартиру, щоб стати першою українкою, яка піднялася на Еверест. У книжці вона розповідає про важке дитинство в маленькому шахтарському містечку, любов до спорту та прагнення бути попереду, що переросло в бажання постійно здобувати нові перемоги. Ви дізнаєтеся, яка справжня ціна Евересту, та як досягати своєї мети, навіть якщо вона не має нічого спільного з альпінізмом.

«Життя за алгоритмами. Ефективний спосіб знайти квартиру, кохання і парковку»
— Браян Крістіан, Том Ґріффітс

Письменник, автор бестселерів Браян Крістіан і психолог Том Ґріффітс розповідають про теорію, згідно якої люди, як і машини, можуть жити за алгоритмами і отримувати передбачуваний результат своїх дій: вигідно і вчасно продати гараж, знайти собі пару та навіть зв’язати светр. При цьому життя за алгоритмами — не одноманітність, а пошук найкращого варіанту вирішення проблем, витрачаючи оптимальну кількість зусиль і часу. Можливо, ця книга дійсно навчить менше помилятися і отримувати бажане?

«Криза зростання. Як не погоджуватися на маленькі результати в бізнесі»
— Роберт Саттон, Хаґґі Рао

Викладачі Стенфордського університету Роберт Саттон і Хаґґі Рао розробили універсальні рекомендації, що допомагають ефективно зміцнювати свої позиції. Неважливо, чи розширюєте ви штат працівників стартапу в Кремнієвій долині, чи покращуєте продаж пива, чи відкриваєте нові школи. У цій книжці автори визначили головні проблеми масштабування, які стоять перед кожною організацією, сформулювали п’ять принципів, що допомагають досягти значних результатів. Попередня книга Роберта Саттона «Мудакам тут не місце» стала справжнім бестселером «Нашого формату».

Передзамовлення
«ProZorro. Зробити неможливе в українській владі»
— Федір Крикун, Максим Нефьодов

Піар-координатор команди ProZorro Федір Крикун та ідеолог системи Максим Нефьодов з перших уст описують злети й падіння найвідомішого державного стартапу в Україні. Вони розповідають, як компанія змогла зайти на огороджену й раніше закриту територію держзакупівель і змінити правила гри в одній з найкорумпованіших сфер. Залишивши позаду стару систему держзакупівель, стартап Prozorro постав як сучасна компанія із потужним штатом розробників і новими підходами до менеджменту й маркетингу. Must read для тих, хто вірить у змінотворців.


Новинки від видавництва Vivat


Завдяки книжковим новинкам від Vivat ми дізнаємося, як зробити так, щоб ваш бренд зачаровував, навчимося долати типові перешкоди у житті та вийдемо з карантину, не розгубивши навички живого спілкування.

«Мистецтво змінювання сердець, умів, дій. Шлях зачарування в бізнесі»
— Ґай Кавасакі

Ґай Кавасакі — людина, яка перенесла концепцію «євангелізму» у високотехнологічний бізнес і зробила так, що користувачі Apple — неначе особлива секта прихильників бренду. Зачаровування в бізнесі — це процес, завдяки якому людина в захваті від продукту, послуги, організації або ідеї. І тепер ви маєте змогу досконало опанувати це мистецтво, яке збільшить вашу клієнтську базу, розширить сфери впливу компанії й перетворить її на мегауспішну та прибуткову. Від зовнішнього вигляду персоналу до оформлення банерів на Facebook та YouTube — Ґай Кавасакі знає, як використати навіть найменшу деталь, щоб зачарувати кожного.

«Пасткологія: 7 хитрощів для досягнення успіху в житті»
— Девід М. Р. Кові, Стефан М. Мардікс

Прониклива і легка, ця книга — цінний практичний посібник із подолання семи перешкод, з якими люди стикаються щодня. Тут ви знайдете перевірені часом поради та особисті історії авторів про шлюбні стосунки, фінанси, кар’єру й навчання. Ви дізнаєтесь, як знаходити прості рішення у складних обставинах і навчитесь більше ніколи не потрапляти в пастки. А ще — допоможете близьким, про яких дбаєте, робити так само.

«Мистецтво збиратися разом. Як організувати змістовну та результативну зустріч»
— Прія Паркер

Прія Паркер знає, як перетворити будь-яку зустріч — ділову чи сімейну — на цікаву, результативну та душевну. «Мистецтво збиратися разом» — це і мандрівка, і путівник водночас. Тут ви знайдете цікаві фішки та лайфхаки з організації, планування та проведення будь-яких зустрічей та реальні бесіди з організаторами конференцій та вихователями дитячого табору, тренерами та директорами, фотографами, інструкторами, консультантами, аналітиками та творцями комп’ютерних ігор. Дуже доречно, коли ми усі вийдемо з карантину, розгубивши навички живої комунікації.


Новинки від видавництва «Книголав»


Чекаємо на вихід з ізоляції ще й тому, що тоді, орієнтовно у травні, мають вийти друком книжкові новинки від видавництва «Книголав». Незабаром їх можна буде передзамовити на Yakaboo, а поки знайомимось і вносимо у свої плани на «після карантину».

«Наука про щастя: коли лайки це ще не все»
— Тім Боно

Доктор Тім Боно — психолог та викладач Вашингтонського університету. Надихнувшись різноманітністю характерів своєї родини, а також своїми науковими спостереженнями, він написав книгу для тих, хто загубився у власній системі цінностей та бажань. Завдяки поєднанню практичних вправ, корисних порад, цитат і життєвих історій багатьох людей, «Наука щастя» — це інструкція до виходу з непростих життєвих ситуацій, до здорового та продуктивного життя, до раціонального використання часу, до стресостійкості та власне до щастя.

«Абсолютна відповідальність: уроки лідерства від “морських
котиків”»
— Джоко Віллінк, Лейф Бебін

Джоко Віллінк і Лейф Бебін — американські командири, які служили в гарячих точках в Іраку. Повернувшись зі служби, вони заснували консалтингову фірму з питань лідерства, бо зрозуміли: принципи, завдяки яким «морські котики» перемагали в бою, можна застосувати і в роботі. Їхня книжка «Абсолютна відповідальність» допомогла людям по всьому світу навчитись керувати компаніями, отримати підвищення, обійняти кращу посаду і досягти поставлених цілей.

Читайте також

7 книжкових новинок у жанрі нон-фікшн

5 книжок про кар’єру від видавництва «Наш формат»

16 книг для пошуку свого призначення та професійного розвитку

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: