Все статьи Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Як підвищити власну ефективність: 5 онлайн-інструментів для продуктивності

18.09.19 Карьера 5 min reading

Через швидкий темп життя й роботи ми постійно розриваємось між різними справами, від чого страждає у першу чергу наша ефективність. Є й хороша новина: звичайний смартфон із викрадача часу може перетворитися на помічника і підвищити нашу продуктивність. 

Зібрали для вас п’ятірку онлайн-інструментів, які допоможуть сфокусуватися на задачах, правильно розподіляти час і планувати власне навантаження.  


1. Clockify

Щоб бути продуктивним, потрібно правильно розподіляти час. Clockify — це зручний тайм-трекер, який працює за методом Pomodoro — 25-хвилинні спринти чергуються з перервами по 5 хвилин. Кожні 4 спринти потрібно зробити велику перерву на півгодини. Втім, тривалість спринтів і перерв можна налаштувати під себе.  

Clockify нагадує, коли час відпочити, а коли — взятися до роботи, що дозволяє підтримувати ефективний темп, боротися з прокрастинацією і уникнути перевантаження. А ще, якщо даватимете спринтам назви завдань, точно знатимете, скільки часу витратили на ту чи іншу задачу. 

Clockify працює на різних операційних системах: macOS, Windows, Linux, iOS та Android, також є розширення для Google Chrome і Firefox. Сервіс інтегрується з Trello, Asana, Todoist і Google Calendar. 

Вартість: безкоштовно (безкоштовний акаунт має переважну більшість необхідних функцій і дозволяє необмеженій кількості користувачів працювати з необмеженою кількістю проєктів). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 9.99$ на місяць.

Огляд можливостей Clockify:


2. Forest

У застосунку Forest зосередитись на роботі, навчанні, читанні чи відпочинку без «залипання» у смартфоні чи на guilty pleasure сайтах допоможе гейміфікація. Це працює так: ви вирощуєте «ліс продуктивності», де кущі —  це короткі завдання (10-20 хвилин), а дерева — тривалі (від 25 хвилин). Тобто Forest також працює за принципом техніки Pomodoro. 

Щоб виростити кущ або дерево, ви маєте не виходити з додатку на мобільному пристрої або не заходити з декстопа на заборонені сайти (які ви самі собі заборонили, наприклад — соцмережі чи YouTube). Щойно ви втратите фокус і відволічетесь — рослина помре. Натомість за виконані завдання ви отримуєте бали, а за 2500 балів можете посадити справжнє дерево – розробники Forest спонсорують висаджування дерев організацією Trees for the Future. Отже, можна не просто ставати продуктивнішим, а й допомагати природі прямо з робочого місця.

Вартість: безкоштовно (розширення для Google Chrome  з обмеженим функціоналом і застосунок з рекламою для Android). Мобільний застосунок для iOS коштує 1.99$.

Як працює мобільний застосунок Forest: 


3. Notion

Необхідність щоразу перемикатися на нову програму для роботи зменшує нашу концентрацію. Щоб підтримувати фокус, можна спробувати робити все в одному місці — писати тексти, ставити задачі, планувати день і підбивати бюджет. Таким універсальним робочим простором є Notion. Програма поєднує у собі функції написання тексту (як у Google Docs чи Evernote), планування проєктів і задач (як у Trello чи Asana), створення таблиць та бази даних.  

Сервіс працює у браузерах, також є застосунки для iOS та Android. Багато користувачів Notion зазначають, що можливостей настільки багато, що спочатку складно вирішити, як саме його використовувати. Зорієнтуватися допомагає зручний мінімалістичний дизайн та туторіали. 

Вартість: безкоштовно (необмежена кількість користувачів, але тільки 1000 безкоштовних блоків і можливість додавати файли лише до 5МВ). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 4$ на місяць (за умови річної оплати)

Відеогайд для початку роботи у Notion:


4. Todoist

Todoist — це зручний інструмент для створення списків із завданнями. З допомогою застосунку можна організувати щоденну роботу —  розкласти по поличках плани і розподілити роботу в команді. У Todoist можна налаштувати щотижневе повторення завдання, а ще його можна використовувати не тільки для роботи, а й для планування домашніх справ чи відпочинку. 

Todoist працює у браузерах Chrome, Firefox і Safari, має застосунок для macOS, Windows, мобільну версію для iOS, Android і працює навіть на smart-годинниках. На сайті Todoist можна знайти багато шаблонів списків для різних типів завдань, а на офіційному YouTube-каналі — поради для початку роботи з сервісом. 

Вартість: безкоштовно (до 5 осіб і до 80 проєктів). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 3$ на місяць (за умови річної оплати), є знижки для некомерційних організацій, студентів та освітян.

Основні принципи роботи в Todoist:


5. Evernote

Evernote — це онлайн-блокнот з розширеними функціями. Якщо ви любите все записувати, але вже заплутались у папірцях і планерах, то сервіс допоможе вести записи ефективніше. У Evernote можна створити власні теги для сортування і пошуку інформації, робити замітки, складати чек-листи, додавати посилання чи медіафайли. 

Evernote працює у браузерах, має застосунки для Windows, macOS, iOS та Android. Перевага Evernote — мінімалістичний інтерфейс. 

Вартість: безкоштовно (доступ з двох девайсів, ліміт на завантаження у 60МВ щомісяця). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 65 грн на місяць.

Як створювати нотатки в Evernote:


Підвищення продуктивності не обмежується використанням діджитал-інструментів, адже це лише допоміжні засоби (хай дуже зручні й корисні). Шукайте, які методики продуктивності працюють для вас, тестуйте і налаштовуйте під себе сервіси, правильно плануйте свій час і не забувайте відпочивати.


Читайте також

4 правила планирования, которые помогут достичь своей цели

3 лайфхаки з управління часом від Анни Мазур

5 інструментів для проджект-менеджерів

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Больше
More More for companies
Job seekers
For companies
Войти
Have idea!

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: