Через швидкий темп життя й роботи ми постійно розриваємось між різними справами, від чого страждає у першу чергу наша ефективність. Є й хороша новина: звичайний смартфон із викрадача часу може перетворитися на помічника і підвищити нашу продуктивність.
Зібрали для вас п’ятірку онлайн-інструментів, які допоможуть сфокусуватися на задачах, правильно розподіляти час і планувати власне навантаження.
1. Clockify
Щоб бути продуктивним, потрібно правильно розподіляти час. Clockify — це зручний тайм-трекер, який працює за методом Pomodoro — 25-хвилинні спринти чергуються з перервами по 5 хвилин. Кожні 4 спринти потрібно зробити велику перерву на півгодини. Втім, тривалість спринтів і перерв можна налаштувати під себе.
Clockify нагадує, коли час відпочити, а коли — взятися до роботи, що дозволяє підтримувати ефективний темп, боротися з прокрастинацією і уникнути перевантаження. А ще, якщо даватимете спринтам назви завдань, точно знатимете, скільки часу витратили на ту чи іншу задачу.
Clockify працює на різних операційних системах: macOS, Windows, Linux, iOS та Android, також є розширення для Google Chrome і Firefox. Сервіс інтегрується з Trello, Asana, Todoist і Google Calendar.
Вартість: безкоштовно (безкоштовний акаунт має переважну більшість необхідних функцій і дозволяє необмеженій кількості користувачів працювати з необмеженою кількістю проєктів). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 9.99$ на місяць.
Огляд можливостей Clockify:
2. Forest
У застосунку Forest зосередитись на роботі, навчанні, читанні чи відпочинку без «залипання» у смартфоні чи на guilty pleasure сайтах допоможе гейміфікація. Це працює так: ви вирощуєте «ліс продуктивності», де кущі — це короткі завдання (10-20 хвилин), а дерева — тривалі (від 25 хвилин). Тобто Forest також працює за принципом техніки Pomodoro.
Щоб виростити кущ або дерево, ви маєте не виходити з додатку на мобільному пристрої або не заходити з декстопа на заборонені сайти (які ви самі собі заборонили, наприклад — соцмережі чи YouTube). Щойно ви втратите фокус і відволічетесь — рослина помре. Натомість за виконані завдання ви отримуєте бали, а за 2500 балів можете посадити справжнє дерево – розробники Forest спонсорують висаджування дерев організацією Trees for the Future. Отже, можна не просто ставати продуктивнішим, а й допомагати природі прямо з робочого місця.
Вартість: безкоштовно (розширення для Google Chrome з обмеженим функціоналом і застосунок з рекламою для Android). Мобільний застосунок для iOS коштує 1.99$.
Як працює мобільний застосунок Forest:
3. Notion
Необхідність щоразу перемикатися на нову програму для роботи зменшує нашу концентрацію. Щоб підтримувати фокус, можна спробувати робити все в одному місці — писати тексти, ставити задачі, планувати день і підбивати бюджет. Таким універсальним робочим простором є Notion. Програма поєднує у собі функції написання тексту (як у Google Docs чи Evernote), планування проєктів і задач (як у Trello чи Asana), створення таблиць та бази даних.
Сервіс працює у браузерах, також є застосунки для iOS та Android. Багато користувачів Notion зазначають, що можливостей настільки багато, що спочатку складно вирішити, як саме його використовувати. Зорієнтуватися допомагає зручний мінімалістичний дизайн та туторіали.
Вартість: безкоштовно (необмежена кількість користувачів, але тільки 1000 безкоштовних блоків і можливість додавати файли лише до 5МВ). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 4$ на місяць (за умови річної оплати)
Відеогайд для початку роботи у Notion:
4. Todoist
Todoist — це зручний інструмент для створення списків із завданнями. З допомогою застосунку можна організувати щоденну роботу — розкласти по поличках плани і розподілити роботу в команді. У Todoist можна налаштувати щотижневе повторення завдання, а ще його можна використовувати не тільки для роботи, а й для планування домашніх справ чи відпочинку.
Todoist працює у браузерах Chrome, Firefox і Safari, має застосунок для macOS, Windows, мобільну версію для iOS, Android і працює навіть на smart-годинниках. На сайті Todoist можна знайти багато шаблонів списків для різних типів завдань, а на офіційному YouTube-каналі — поради для початку роботи з сервісом.
Вартість: безкоштовно (до 5 осіб і до 80 проєктів). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 3$ на місяць (за умови річної оплати), є знижки для некомерційних організацій, студентів та освітян.
Основні принципи роботи в Todoist:
5. Evernote
Evernote — це онлайн-блокнот з розширеними функціями. Якщо ви любите все записувати, але вже заплутались у папірцях і планерах, то сервіс допоможе вести записи ефективніше. У Evernote можна створити власні теги для сортування і пошуку інформації, робити замітки, складати чек-листи, додавати посилання чи медіафайли.
Evernote працює у браузерах, має застосунки для Windows, macOS, iOS та Android. Перевага Evernote — мінімалістичний інтерфейс.
Вартість: безкоштовно (доступ з двох девайсів, ліміт на завантаження у 60МВ щомісяця). Платні тарифи з розширеними можливостями стартують від 65 грн на місяць.
Як створювати нотатки в Evernote:
Підвищення продуктивності не обмежується використанням діджитал-інструментів, адже це лише допоміжні засоби (хай дуже зручні й корисні). Шукайте, які методики продуктивності працюють для вас, тестуйте і налаштовуйте під себе сервіси, правильно плануйте свій час і не забувайте відпочивати.
Читайте також
4 правила планирования, которые помогут достичь своей цели
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.