Дивитися серіали вже давно не guilty pleasure, адже сьогодні вони настільки круті, що допомагають отримувати новий досвід, навчатись на чужих помилках і навіть прокачувати власні професійні навички! Пропонуємо вам не картати себе за любов до Netflix чи HBO, а по(пере)дивитися 5 серіалів, які можуть стати корисними на вашому кар’єрному шляху.
1. «Кремнієва долина»
Про що серіал?
Цей гумористичний серіал розповідає про шлях до сучасної американської мрії — стартапу на мільярд(и) — і реалії роботи технологічних компаній у США. Звичайна для Кремнієвої долини історія: молоді айтішники живуть в IT-інкубаторі і розвивають власний проєкт паралельно з основною роботою. І якщо створити свій стартап героям вдається майже одразу, то втримати його на плаву — завдання на п’ять (вже шість) сезонів.
Що корисного для кар’єри?
По-перше, «Кремнієва долина» показує різні етапи створення стартапу. Для новачків у цій сфері серіал стане справжнім дороговказом, а можливо, навіть поштовхом для заснування власної справи. Принаймні помилки героїв мають допомогти не схибити у реальному житті 🙂
По-друге, серіал навчає не зупинятись на пів шляху. Проблеми у героїв виникають на кожному кроці: конкуренти, інвестори, судові позови, негаразди в команді. Але якщо б вони відмовились від своїх мрій на будь-якому з етапів, то не отримали б жодних результатів взагалі.
По-третє, у серіалі показана зворотна сторона управління командою. Виявляється, не кожному сподобається бути керівником і вирішувати складні фінансові та моральні питання. Що робити у такому випадку? Без підтримки команди фанатів своєї справи стартап нереально зрушити з місця, навіть коли є фінансування. Тож вкладайте сили в організацію командної роботи, вчіться делегувати та звикайте брати на себе відповідальність.
Ще один бонус: якщо дивитись серіал англійською, можна неабияк прокачати словниковий запас у сфері комп’ютерних технологій, менеджменту та інвестицій. А також наслухатись пишномовних нецензурних виразів англійською. Сподіваємось, що на кар’єрному шляху вони вам не знадобляться
2. «Гра престолів»
Про що серіал?
«Гра престолів» — це славнозвісний серіал про боротьбу за владу у вигаданому середньовічному світі: герої воюють з ворогами, боронять рідні землі, знаходять і втрачають близьких, страждають і плетуть інтриги.
Що корисного для кар’єри?
Цей серіал — просто кузня менеджерських кадрів і скарбниця порад з управління. Подивіться на Серсею — і ніколи не підтримуйте неадекватні ідеї, які можуть обернутися проти вас. Краще беріть приклад із Тіріона: багато читайте, заводьте правильних друзів, будьте креативними і приділяйте увагу стратегічному менеджменту. Вчіться у Санси завжди відстоювати власні інтереси і залишатись незалежними. Ну а до Джона Сноу звертайтесь за натхненням і пам’ятайте, що успіх не залежить від стартових умов.
Один із найцікавіших персонажів з погляду менеджменту — це Дейнеріс, кожен крок якої можна перетворити на корисний кар’єрний урок. Наприклад, не починайте серйозний проєкт без ретельної підготовки, а краще — потренуйтеся на інших, менш серйозних проєктах десь за Вузьким морем. Ще одна порада: навчіться правильно презентувати себе і забезпечте собі потужний нетворк для підтримки. Ну і, зрештою, не забувайте слідкувати за своїм психічним здоров’ям і вчасно звертайтеся по допомогу, а то не уникнути вам вигорання 🙂
3. «Теорія Великого вибуху»
Про що серіал?
«Теорія Великого вибуху» — це серіал про компанію друзів-вчених, які працюють у Каліфорнійському технологічному інституті, а ще читають комікси, дивляться фантастичні фільми та серіали, відвідують комікс-конвенції та вибудовують відносини з дівчатами. Серед основних персонажів до світу науки не належить лише Пенні — акторка, яка приїхала підкоряти Лос-Анджелес і живе по сусідству з головними героями.
Що корисного для кар’єри?
«Теорія Великого вибуху» — це серіал про улюблену роботу і справжніх фанатів своєї справи, у яких понеділки точно щасливі. За професійними досягненнями персонажів цікаво спостерігати (і фінал, на відміну від «Гри престолів», вас не розчарує). Серіал популяризує наукову діяльність завдяки позитивному підходу: у «Теорії» безліч жартів про науку і роботу науковців, а також сучасну гік-культуру. Якщо ви працюєте у науковій сфері та хочете покращити настрій або прагнете розібратись у наукових реаліях США, то серіал наблизить вас до цього.
«Теорія Великого вибуху» вчить терпінню і толерантності, а на роботі ці якості дуже знадобляться. У серіалі Шелдон Купер, прихильник розкладів, каталогізації та хворобливого ставлення до гігієни, знаходить друзів, які змогли прийняти його таким, який він є. Серіал також зачіпає питання гендерної рівності і становище жінок у науці.
Серіал мотивує не тільки боротись і перемагати, а й бути гнучкими і розвиватись попри невдачі. Так, не завжди вдається досягти результатів у професії своєї мрії. Наприклад, Пенні так і не вдалося стати успішною акторкою і довелося працювати офіціанткою. Але де закриваються одні двері, відкриваються інші — і навіть офіціантка без відповідної освіти може збудувати суперуспішну кар’єру менеджерки із продажу завдяки своїм надзвичайним комунікативним навичкам
4. «Офіс»
Про що серіал?
«Офіс» — це 9 сезонів життя офісу компанії з продажу паперу, знятих у жанрі мок’юментарі. Незручні ситуації знайдуть відгук у кожного, хто будь-коли працював в офісі. Тут є співробітники, які все намагаються впорядкувати за власними стандартами; працівники, які постійно жартують над колегами або ті, хто просто висиджує на робочому місці з 9 до 18. Над усім цим панує шеф, дивацтва якого часто виходять за межі адекватності й толерантності.
Що корисного для кар’єри?
Головна проблема офісу компанії з продажу паперу, який показано в серіалі, — відсутність мети. Більшість працівників втратили мотивацію через відсутність сенсу в роботі. Так, за 9 сезонів позитивні кар’єрні зміни відбудуться з багатьма героями, але самі принципи компанії іноді стоять цьому на заваді. Отже, порада для керівників та власників бізнесу: забезпечуйте працівникам шляхи для професійного розвитку. А порада працівникам — ніколи не стійте на місці і підвищуйте власну компетентність, яка забезпечить вам кар’єрний розвиток.
«Офіс» — це також збірка порад, як НЕ треба робити, щоб бути хорошим керівником. Майкл Скотт — антиприклад поведінки управлінця. Він постійно невдало жартує, відволікає працівників і сам часто ухиляється від роботи — наприклад, підписати три документи за один день для Майкла було надто складним завданням. Втім, щоб тебе шанували, потрібно не тільки намагатись створити позитивну атмосферу, а й самому ефективно працювати.
Якщо ви студент або фрілансер і поки що не працюєте в офісі, цей серіал покаже вам трохи утровану, але загалом реалістичну картину робочих процесів та атмосфери. А тим, хто вже працює в офісі, серіал допоможе з гумором подивитись на своє оточення і зрозуміти, що у вас в офісі все не так вже й погано 😉
5. «Божевільні»
Про що серіал?
Драматичний серіал Mad Men розповідає про роботу нью-йоркської рекламної агенції у 1960-х роках. Герої серіалу будують кар’єру в жорстокому рекламному світі, де гроші часто важливіші за мораль, а питання гендерної рівності й толерантності ще нікого не цікавлять. Серед головних героїв — співвласник агенції, креативний директор, акаунт-менеджер, копірайтерка і секретарка, і кожен торує власний шлях до успіху.
Що корисного для кар’єри?
Для тих, хто працює у сфері креативу, серіал «Божевільні» стане цікавим екскурсом в історію реклами. А новачкам допоможе зрозуміти, як взагалі працює реклама і рекламна агенція: хто працює з замовниками, відповідає за креатив чи проводить дослідження. Звісно, сьогодні з’явилось багато нових методів та цифрових інструментів, але загальні принципи реклами незмінні.
Серіал висвітлив багато складних робочих ситуацій: конкуренція, створення бізнесу, фінансові фальсифікації, шантаж, проблеми у командній роботі, присвоєння чужих успіхів та вигорання. На помилках і цікавих рішеннях героїв можна повчитись не тільки рекламістам, а й фахівцям будь-якої сфери.
Mad Men пропагує рівність прав і показує абсурдність гендерної нерівності й дискримінації, які були нормою у 60-х роках. Важлива ідея серіалу полягає у тому, що кожен може досягти високих результатів навіть у складних умовах. Наприклад, героїня серіалу Пеґі Олсон (яку грає Елізабет Мосс з «Оповіді служниці») змогла стати успішною рекламісткою, хоча на той час це було майже неможливим.
Творці серіалу приділили багато уваги креативній складовій розробки рекламних кампаній та меседжів. Слоган від головного героя Дона Дрейпера «Передайте Heinz» настільки сподобався сучасному виробнику кетчупів Heinz, що компанія викупила права на цю ідею у творців Mad Men. Втілення у життя рекламного меседжу з серіалу — цим не може похвалитись майже жоден інший фільм чи серіал про креативників. Тому «Божевільні» — не тільки історичний екскурс, а й джерело натхнення.
Хочете дивитись серіали в оригіналі?
Вивчайте англійську онлайн з EnglishDom. Нові учні отримують до 3-х уроків у подарунок!
ДеталіЧитайте також
10 YouTube-каналів про кар’єру, продуктивність і англійську
Що слухати дорогою на роботу (і не тільки): 11 подкастів про все на світі
6 книг, які варто прочитати до 25 років
Готові перейти до практики?
Маємо безліч вакансій у креативних індустріях, освіті, ІТ-компаніях, громадському секторі тощо.
Вакансії
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.