Проєкт «Я зможу!», започаткований Фондом Олени Пінчук та Фундацією Кока-Кола, оголосив переможців конкурсу грантів на підтримку бізнес-проєктів, які створені та керуються жінками. Серед них — і проєкт «Антикризова кар’єрна допомога» від Happy Monday!
Проєкт для жінок, які можуть усе
Проєкт «Я зможу!» має на меті створення нових можливостей для жінок, стимулювання розвитку жіночого підприємництва та зросту економічної незалежності жінок. Ініціатива реалізується з 2017 року за підтримки Фундації Кока-Кола. Під час пандемії був оголошений грантовий конкурс на підтримку бізнес-проєктів, які створені та керуються жінками. До участі подалося майже 200 підприємниць з різних сфер діяльності.
Економічна незалежність та розвиток жіночого підприємництва – одна з основних цілей проєкту «Я зможу!». Дуже тішить, що ми спільно з партнерами маємо змогу допомагати жінкам знаходити нові можливості і розвивати свої бізнес-проєкти, особливо під час пандемії COVID-19, яка суттєво вплинула на бізнес-середовище в Україні. Наша компанія в рамках глобальної програми 5by20 підтримує безліч соціальних ініціатив, спрямованих на посилення ролі жінок у суспільстві та розширення їхніх економічних можливостей, і це стає можливим завдяки грантовій підтримці від Фундації Кока-Кола. «Я зможу!» в Україні – це не просто проєкт, це реальні зміни.
Спершу проєкт «Я зможу!» планував виділити 500 000 гривень на реформування та розвиток існуючих бізнесів, що відповідали критеріям відбору. Проте в процесі роботи над заявками було вирішено збільшити загальну суму грантів вдвічі – до 1 000 000 гривень.
Коли наш склад жюрі розпочав роботу над заявками, ми були вражені, як багато класних бізнес ідей реалізують українські жінки, та з яким натхненням та ретельністю вони підійшли до написання заявок. Вибір був неймовірно важким, тому ми віднайшли ресурси, щоб збільшити кількість переможців.
Збільшивши загальну суму гранту вдвічі, організатори oбрали переможцями конкурсу 19 підприємств:
- 5 грантів по 100 000 гривень;
- 4 гранти по 50 000 гривень;
- 10 грантів по 30 000 гривень.
Бізнеси-переможці
Серед бізнес-проєктів, які отримають грант від «Я зможу!» — і платформа професійного розвитку Happy Monday. Ми отримаємо підтримку у розмірі 30 000 грн для проєкту «Антикризові кар’єрні консультації» — на організацію безкоштовної допомоги від експертів людям, чия кар’єра постраждала внаслідок пандемії.
Повний список бізнес-проєктів, що перемогли, наступний:
- Козяча Ферма Двох Катерин (обладнання для розбудови сироваріння) – 100 000 грн
- Валізи Have A Rest (розробка продукції із переробленого пластику) – 100 000 грн
- Сімейний ресторан The Castle, м. Зеленодольськ (літня тераса) – 100 000 грн
- Zero Waste, компанія 0Zero (освітня платформа присвячена Zero Waste, екологічній культурі та відповідальному споживанню) – 100 000 грн
- Ландшафтна компанія «Зелене Життя» (створення розсадника контейнерних рослин за технологією pot-in-pot) – 100 000 грн
- Хімчистка взуття Shoes Banditos (закупівля обладнання) – 50 000 грн
- Український хаб в Одесі «Незалежні» (нові послуги та сервіси на базі приміщення) – 50 000 грн
- Zerno Fashion (створення сайту) – 50 000 грн
- Кафе «ТатарАш», м. Дрогобич (закупівля обладнання) – 50 000 грн
- Магазин канцелярії «Кнопка», м.Коростень (створення сайту) – 30 000 грн
- В’язаний декор Anzy Home (розробка сайту) – 30 000 грн
- Екологічна косметика Vesna(закупівля обладнання) – 30 000 грн
- Апсайклінг майстерня POTRIB (розробка нових моделей) – 30 000 грн
- Онлайн-школа натхнення Катерини Бабкіної (створення платформи) – 30 000 грн
- Кар’єрна платформа Happy Monday (проєкт «Антикризове кар’єрне консультування) – 30 000 грн
- No Waste Shop (онлайн-крамниця) – 30 000 грн
- Конопляний текстиль Devo Home (технологічні розробки) – 30 000 грн
- Мережа спортхабів FIZMAT (онлайн-тренування) – 30 000 грн
- Громадський простір ВДОМА (розширити спектр послуг) – 30 000 грн
Незалежну оцінку проектів, що надійшли до шортліста, pro bono надав Фонд венчурних інвестицій TA Ventures, один із найактивніших венчурних фондів України, заснований успішною жінкою — Вікторією Тігіпко.
Інвестиційні аналітики, що зазвичай розглядають інноваційні стартапи з Кремнієвої долини, Берліна та Лондона, були вражені та розчулені десятками підприємств, започаткованих та розбудованих українками власноруч. Ці проєкти перевернули наші уявлення про те, що стереотипно вважається «жіночою сферою», виходячи за будь-які умовності та фіктивні межі. Бізнеси, що ми оцінювали, були створені своїми власницями із різними долями та життєвими шляхами, вони не мали багатомільйонних інвестицій і подекуди стали успішними всупереч, а не завдяки обставинам. Ми віримо, що ці проекти не тільки принесуть заслужений прибуток своїм власницям, а і стануть прикладом для інших жінок, котрі досі соромились сказати вголос: «Я зможу!»
Виділені кошти дозволять бізнесам розширити спектр послуг, покращити якість онлайн сервісу або сервісу доставки, удосконалити механізм взаємодії з клієнтом, ввести нові продукти або послуги тощо. Грант не передбачає покриття боргів компанії перед банком, орендодавцем, постачальником чи співробітниками. Кошти гранту мають бути використані виключно на розвиток бізнесу.
Бажаєте бути в курсі подібних кар’єрних та бізнесових можливостей? Збираємо усі цікаві та актуальні на нашому сайті у розділах «Конкурси», «Події», «Навчання» та «Стажування».
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.