Все статьи Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Дослідження: люди краще реагують на втрату роботи, якщо замість них працюватиме робот

21.08.19 Новости 1 min reading

Втрачати роботу не за своїм бажанням однозначно важко. Але, як повідомляє ІТС.ua, є дещо, здатне полегшити людині тягар цієї новини, а саме — факт, що замість неї на роботу візьмуть робота, а не іншого співробітника. 

Результати відповідного дослідження опублікували у Мюнхенському технічному університеті. Вчені провели кілька опитувань, у яких загалом взяли участь 1483 людини. І ось які результати вони отримали.

У першому колі у 300 осіб запитали, ким би вони хотіли замінити звільненого колегу — роботом чи іншою людиною. 62% опитаних обрали живого працівника. Але у випадку, коли під автоматизацію підпали б вони самі, ситуація кардинально змінилася — 63% воліли б бачити на своєму місці не людину, а робота. 

У другому колі дослідження взяла участь 251 людина, яка оцінювала свої негативні емоції з приводу ймовірної автоматизації. І виявилось, що людина спокійніше сприймає втрату роботи, якщо замість неї беруть робота, а не іншого працівника. 

Результати опитувань у третьому й четвертому колі підтвердили попередні: більшість людей визнає, що краще бути заміненими роботами, а не іншими людьми — так вони почувалися б менш утисненими у професійному контексті. 

Вчені пояснюють подібне ставлення тим, як люди сприймають роботів. Якщо замість людини наймають іншого працівника — це випробування для самооцінки: людина починає сумніватися, чи достатньо вона компетентна, якщо її роботу віддають іншому. Тоді як роботи сприймаються як досконалі машини, які не викликають бажання порівнювати себе з ними і, відповідно, — менше негативних емоцій. 

Джерело: ІТС.ua


Вас також зацікавить

Червона книга професій: що робити, якщо ваша посада в зоні ризику

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Больше
Feedback

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: