Все статьи Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Як проявити себе на стажуванні, щоб залишитись у компанії?

17.07.19 Карьера 5 min reading

Без досвіду важко знайти роботу і навпаки. Розірвати це замкнене коло може стажування — чудова можливість затестити професію та отримати необхідний досвід, а може й бажану посаду. Як же проявити себе на стажуванні, щоб залишитись у компанії?

Тестувальниця ігор, журналіст, research assistant та SMM-ник діляться своїми історіями та розповідають, що допомогло їм отримати роботу після стажування. 


Тестувальниця ігор Марта, 20 років (Львів)

Отримала роботу завдяки гарній англійській та здатності швидко навчатись.

Досвід стажерів: як проявити себе, щоб залишитись у компанії?

Марта, тестувальниця ігор


Коли я побачила вакансію Gameloft, одразу вирішила податись. Це ж робота мрії — бавитися, ще й отримувати за це гроші! До того ж, це міжнародна компанія, яку знають майже усі.

Я хотіла отримати посаду Game tester. Зі мною зв’язались та запросили на тестування. Завдання були на знання англійської та розуміння структури багів.

Попередньо ніяк не готувалась, але у підлітковому віці багато грала, тож мала уявлення про баги в іграх: слово не перекладено, персонаж проходить крізь стіну чи не отримує винагороду за виконане завдання. 


Як проходило стажування

Стажування ми проходили групою із десяти людей та двох менторів-викладачів. Щоранку нам давали теорію із написання багів та їхньої структури, а потім ми практикувались впродовж 7 годин.

Я шукала та описувала баги в грі, а на етапі розробки їх дуже багато. Мені дійсно було складно, я вчила багато нових слів і професійну лексику, адже про результати роботи ми звітували англійською. Під час стажування я вивчила інструменти, з якими працюю і зараз, звикла до робочого процесу, навчилася формулювати і знаходити баги.

Стажування тривало 5 повних робочих днів. У середу ми отримали перший фідбек — поради менторів стосовно покращення своїх навичок, виявлення сильних та слабких сторін. 

У п’ятницю пройшли тестування із 40 теоретичних питань. А потім ментори та проектні менеджери проводили з нами співбесіду — обговорювали кар’єрні плани та бажану позицію у компанії. 


Що зіграло вирішальну роль для працевлаштування?

У моєму випадку вирішальним стало знання англійської та здатність швидко навчитися усього, що потрібно для роботи. І зараз я вже 5 місяців працюю у Gameloft.


Журналіст Микола, 26 років (Вінниця)

Отримав роботу завдяки креативним ідеям та аналізу власних помилок.

Досвід стажерів: як проявити себе, щоб залишитись у компанії?

Микола, журналіст


Я вчився на документознавця, але досвід роботи мав пов’язаний із медійною сферою — очолював медіаслужбу у громадській організації, працював піарником і створював із друзями радіопередачу. Коли пішов із громадської організації, то через знайому натрапив на вакансію у Вінницькому інформвиданні «Вежа». 

Особливої жаги до журналістики не мав, але давно думав, що якщо і зв’яжуся із нею, то тільки у «Вежі». З якісними ЗМІ у Вінниці дуже важко, а «Вежа» вирізнялася візуально привабливим сайтом і крутими матеріалами. Саме тому, я написав редактору, ми зустрілись і вирішили спробувати. 


Як проходило стажування

Перший мій текст про чаювання під сакурами редактору не дуже сподобався, але я мав ще ідеї, тож ми домовились працювати на гонорарній основі. Згодом я вже готував матеріал про підземелля на околиці Вінниці. Але мені не пощастило — під час роботи над матеріалом я захворів і, щоб не затягувати, вирішив шукати інформацію в інтернеті, хоча більшість була не надто правдивою. Проте тоді я ще не розумів, як потрібно писати.

Такі таємничі теми привертають увагу читачів, тож матеріал спричинив резонанс і набрав десятки тисяч переглядів на сайті та сотні репостів на фейсбуці. Впродовж наступних місяців я почав розуміти, як потрібно працювати та писати — знаходив істориків, архітекторів, проводив години у бібліотеках та архівах. І десь за півроку зрозумів, що текст про підземелля — повна лажа. Тож я зустрівся з дослідником, і разом ми зробили абсолютно точний і правдивий матеріал. Так я закрив свій гештальт і більше не маю текстів, де написані якісь нісенітниці. 


Що зіграло вирішальну роль для працевлаштування?

Звісно, я переживав та боявся втратити цю роботу, але все склалось добре — з листопада 2017 року я працюю на постійній основі журналістом у «Вежі». Я думаю, все склалося тому, що я пропонував нестандартні ідеї, чого ніхто не робив у «Вежі» та й в інших виданнях. 

Крім того, на будь-якій роботі цінується, коли ти швидко та самостійно вчишся, зокрема і робиш висновки із власних помилок. Не можу сказати, щоб мене хтось навчав, як писати, але я звертався за порадами до керівника, і вони були дуже цінними. А ще я брав приклад із тих, кого вважаю крутими журналістами, — читав їхні тексти і намагався робити подібне за якістю. 


Research assistant Юлія, 20 років (Київ)

Отримала роботу завдяки уважності та глибокому заглибленню у сферу.

Досвід стажерів: як проявити себе, щоб залишитись у компанії?

Юлія, research assistant


Я навчалась у КНУ імені Тараса Шевченка на факультеті соціології та шукала роботу за спеціальністю. Побачила вакансію у компанії Kantar, яка займається маркетинговими дослідженнями, і п
одалась на посаду Research assistant. Попередньо вивчила інформацію про компанію — чим вона займається, які її особливості. Мені на користь також зіграв той факт, що я була знайома з HR-відділом — проходила там практику + колись разом із командою перемогла на соціологічному хакатоні. 

На співбесіді я справила хороше враження і, хоч моє паралельне навчання трохи непокоїло компанію, мене взяли на стажування. 


Як проходило стажування

Хоч спеціальність і збігалася з освітою, університет не підготував мене до більшості робочих процесів. 

Спочатку мені здавалось, що чим більше я зроблю — тим краще. Але дуже швидко виявилось, що це не так. Для компанії було важливо, щоб спеціалістам не доводилось перевіряти мою роботу, шукати помилки та виправляти їх. Так я навчилась бути уважною. 

Моя робота складалася в основному з обробки даних опитувань, роботи в Excel, створення презентацій та перекладу. Наприклад, я отримувала опитування і мала гарно, чітко та «продажно» презентувати результати клієнту. Я стала гуру таблиць та візуалізації даних, і вже маю низку лайфхаків. 


Що зіграло вирішальну роль для працевлаштування?

Стажування проходило 3 місяці. Наприкінці була зустріч, на якій я ставила оцінку компанії, а компанія ставила оцінку мені. Керівниця відзначила, що я старанна, та взяла у штат на постійну роботу. Зараз я працюю вже більше півроку.

Думаю, мій секрет успіху в тому, що я швидко вчилась, виправляла власні помилки та була собою. Я думаю, що це головне — не намагатись когось вдавати із себе, бо це буде відчутно.


SMM-ник Роман, 24 роки (Івано-Франківськ)

Отримав роботу завдяки тому, що швидко засвоював на практиці усе нове.

Досвід стажерів: як проявити себе, щоб залишитись у компанії

Роман, SMM-ник


Деякий час я працював на заводі, але згодом зрозумів, що не моє, звільнився і вирішив, що хочу займатись соціальними мережами. Спробував сходити на пару співбесід, але мені не вистачало досвіду й навичок налаштування таргетованої реклами та створення стратегій. 

Допоміг випадок — я їхав автостопом до Харкова, а коли повертався, натрапив на Тараса — водія, з яким розговорився про роботу. Він виявився власником компанії Sky Data Analytics, яка надає аналітичні послуги. Тарас вирішив дати мені шанс та запропонував попрацювати з його клієнтом, якому, крім аналітики, потрібно було ще й вести фейсбук.



Як проходило стажування 

Тарас допоміг мені навчитись налаштовувати рекламу, виділивши бюджет на будь-який мій особистий проект. Щоб виправдати його зусилля й очікування, я почав багато працювати та вчитись. 

Я читав туторіали, дивився відео з налаштування таргетованої реклами. Щоб попрактикуватись, зв’язався зі знайомою та запропонував гроші на рекламу волонтерського проекту. Так я отримав базовий досвід. Крім того, звертався ще до одного знайомого спеціаліста, який вже давно працює в SMM, та час від часу запитував щось у нього — як збирати коментарі, проводити конкурси, запускати рекламу. 


Що зіграло вирішальну роль для працевлаштування?

Ми почали отримувати результати з таргетованої реклами, клієнт був задоволений тим, як я веду сторінку у Facebook. Ще кілька місяців я працював в тій компанії, а потім подався на роботу до SMM-агенції. Завдяки цьому досвіду я й отримав нову роботу. Тут я продовжую розвиватись та вчусь будувати стратегії. 


7 порад, як успішно пройти стажування

1. Дізнайтесь якомога більше про компанію: чим займається, хто працює, які принципи роботи, хто клієнти, яка корпоративна культура.

2. Знайомтесь із колегами: дізнавайтесь, чим вони займаються, не уникайте корпоративних івентів.

3. Не бійтесь запитувати: якщо у вас є ментор, запитуйте у нього про все, що вас цікавить. Якщо ментора немає, звертайтеся до колег чи керівника. 

4. Викладайтесь на повну у межах своїх можливостей та зацікавленості. 

5. Будьте собою: будьте відкриті та люб’язні, але не намагайтесь сподобатись усім. 

6. Занурюйтесь у сферу: читайте корисні матеріали, дивіться відео, відвідуйте заходи.

7. Інвестуйте у себе: навчайтеся так швидко й так багато, наскільки це можливо. Але не забувайте про відпочинок 🙂


Якщо ви готові до стажування, маємо на Happy Monday актуальні пропозіції:

HR-стажер до Beetroot Academy;

SMART-стажування у ВОЛЯ;

Стажування в інших компаніях Києва.


Вас також зацікавить

Як навчатись, працювати і вижити: 3 історії та 7 лайфхаків

Як розпочати кар’єру ще до закінчення університету? Досвід Святослава Мариніна

«Я змінила 5 робіт за рік. І ось чого це мене навчило»

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Больше
Feedback

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: