Якщо ви не знали, у Happy Monday є інстаграм, на який ми несамовито радимо підписатись, бо там несеться дуже цікавий контент. Настільки, що одну з рубрик ми навіть «вкрали» собі в журнал, щоб розповісти вам про щасливі понеділки відомих українців. Як починають свій тиждень творчі особистості, ми вже написали. На черзі — успішні підприємиці й підприємці.
Дмитро Борисов
Засновник Сім’ї ресторанів Дмитра Борисова
Понеділок — це більш-менш спокійний день для ресторанного бізнесу. Жодних тобі серйозних навантажень в операційних процесах (бо вони припадають на п’ятницю та суботу). Лише іноді можу сісти за аналіз даних, аби перевірити, чи виконали ми планові показники минулого тижня, що варто врахувати наступного тощо. Але загалом у цей день я звик концентруватися на стратегічних речах і тих, що наповнюють: спілкування з дітьми, фізичні вправи. Це чудово налаштовує на правильний настрій та робочий тиждень.
Понеділки я справді люблю. Саме в цей день іноді дозволяю собі взяти й поїхати в кіно. Окреме задоволення — дивитися щось у майже порожньому кінозалі.
В обід зазвичай їду в один із наших закладів. Коли просто знаходишся у залі як гість, можна якнайкраще побачити загальну картину: кому та як виносять страви, чи налагоджені всі процеси, про що говорять люди, які емоції викликає у них заклад. За 10 років я навчився звертати увагу на безліч деталей. Зазвичай після такого візиту я викладаю пост із зауваженнями та ідеями в робочій групі.
Ввечері у мене зустрічі. Намагаюся не планувати більше 2-3 на день. Взагалі вважаю, що зустрічі варто проводити лише для обговорення найважливіших проєктів, які мають стратегічне значення. І зазвичай достатньо 30 хвилин, або визначити всі необхідні моменти, якщо обидві сторони справді хочуть співпрацювати, а не гаяти час на безкінечні переговори та узгодження.
Якщо робота — це твоя улюблена справа і ти живеш у балансі з самим собою, то понеділок — такий же чудовий день, як і будь-який інший.
Юлія Шум
Засновниця спортхабу ЕБШ
Я живу на два міста (Київ та Одеса) та чотири ЕБШ. Маю чіткий графік, де розписані зустрічі, поїздки, тренування. Також вирішую поточні питання, пов’язані з управлінням бізнесом, спілкуюся з гостями, партнерами, командою. Останнім часом у зв’язку з розширенням мережі спортхабів проводжу багато співбесід і навчаю нових тренерів.
В мене немає вихідних і я не стежу за днями тижня. Можна сказати, що кожен мій день — як найщасливіший понеділок 🙂
8:00
Я жайворонок за обставинами — намагаюся ставити будильник не пізніше, ніж на 8 ранку, бо не люблю відчуття втрачених можливостей, коли вже можна було щось зробити. Зустрічі, дзвінки, тренування зазвичай починаються з 9:00.
10:00
У цей час щопонеділка ми з маркетинг-командою збираємося на Воздвиженці. Обговорюємо плани на тиждень, ділимось ідеями, підводимо підсумки попереднього тижня. Саме на таких зібраннях відбувається весь творчий процес.
12:00
Я все контролюю і хочу бути в усіх хабах одночасно, тому о 12:00 їду на лівий берег Києва (це найкращий час, аби не потрапити в затори). Перевіряю все, працюю з документами, спілкуюся з командою. Ще в ЕБШ NALEVOM ідеальне місце для зйомок та ефірів, які ми часто проводимо.
15:00
Їду в UNIT ЕБШ. Оскільки UNIT.City — це «місто в місті», там своя атмосфера, свої завдання і свої плани. Для нас це новий проєкт, тому часу й уваги я приділяю йому дуже багато.
17:00
Починаються тренування, які можуть проходити бути в будь-якому ЕБШ. Моє тренерство — це моє хобі. Воно дає можливість налагодити зовсім інший контакт з людьми, побудувати довірчі відносини. Адже тут я насамперед тренерка і наставниця, а не директорка, керівниця або власниця ЕБШ.
21:00
Нарешті тренуюся сама 🙂 А ще — відповідаю на всі листи й повідомлення. Вечір — це час для неквапливої і вдумливої роботи, час відеоколу з ЕБШ Одеса, щоб дізнатися, як пройшов день у них.
23:00
Закінчую всі справи й повертаюся додому.
Таня Орлик
Співзасновниця сучасної бібліотеки Book Box
Мій типовий понеділок відображає мою натуру. А ще — щоразу нові цікаві проблеми, які постають на шляху і вчать нового.
Я прокидаюся легка, дзвінка і радісна. Новий день — нова надія на щастя. Часто прокидаюся рано, йду до парку Шевченка, дивлюся на киян, собак, обіймаю дерева, торкаюсь губами квітів і стою боса в траві. За сніданням розкошую — готую, читаю дитячі книжки, торкаюся улюблених речей. Потім телефоную мамі, йду в «Улюблений дядя», п’ю каву й вільно пишу думки та справи на день.
Це моя щаслива щоденна рутина. Важливо наповнити себе і поставити галочку — оп, я вже насолодилась днем. Час віддавати.
Легкий ранковий настрій змінює діяльний денний. І це не дуже легко. Щодня відчуваю, як у мені палає вогонь, але я тільки вчуся давати йому раду, тому він часто мене спалює — спершу я в маніакально енергійному стані, а тоді гублюся серед пріоритетів і перевантажую себе планами. Втім, маю надію зрештою досягти давньогрецького ідеалу «полум’я в посудині» — тобто багаття, що палає рівномірно і зігріває тебе та навколишніх.
Далі моїм днем керують потреби Book Box. В ідеалі я ділю робочий день на два блоки: комунікації та творчість. Зараз ми готуємо запуск нового продукту — і внутрішній панікер не знає, за що хапатися. Тому я користуюся порадами з книги «Сделай это завтра» Марка Форстера (раджу її): одразу чітко визначаю, що я сьогодні робитиму, а що ні, і пишу критерії виконаної задачі.
Моя мрія і мантра: радісний ранок — діяльний день — розслаблений вечір. Та щодня маю захопливу поїздку американськими гірками настрою. То свищу собі під носа «Боже, остановите эту машину». То бачу прірву своїх вад. Але ця поїздка, як не крути, перехоплює подих. Що не день, то пригода!
Шукаєте роботу зі щасливими понеділками?
Знаємо одне місце з крутими вакансіями →
Вакансії
Альона Гудкова
Засновниця і СЕО благодійної барахолки «Кураж»
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації барахолка «Кураж» пішла на канікули до весни. Але ми встигли розпитати Альону, як проходили її післякуражні понеділки.
Понеділок після Куражу — найкращий і найважчий. Я зазвичай просто в комі, і хотілося б сказати, що їду на масаж, а вся команда заслужено відпочиває, але ні (хоча це приємні клопоти).
Наш понеділок після Куражу триває до середи. Необхідно закрити проєкт, здати фінансовий і монтажний звіт, звіт по діяльності й перейти до нового. Для команди це — одна довга доба.
Наш ранок — понеділок, коли вся команда приходить на роботу, крім тих, хто може працювати дистанційно. В цей день я нікого не чіпаю, всі закривають свої завдання. У нас проходить демонтаж фудкорту, декорацій, ми запрошуємо клінінг, щоб залишити майданчик чистим. Дизайнер одразу змінює обкладинку проєкту на наступну. Ми готуємо список подяк для всіх учасників і партнерів, без яких Кураж — не Кураж.
Вівторок — це середина дня, коли все палає. Ми проводимо аналіз минулого заходу, розбираємо помилки, висловлюємо свої побажання на майбутнє. Я, у свою чергу, теж даю зворотний зв’язок: сварюся, дякую та хвалю.
Вечір нашого понеділка настає в середу. Ми закриваємо всі питання і починаємо готуватися до нового івенту, оскільки часу зазвичай не дуже багато. Проводимо аналіз, розробляємо план майбутніх активностей і майже відразу поринаємо в організацію нового Куражу, щоб наступного разу було ще крутіше.
Як би важко не було на вихідних, скільки б проблем не трапилось — усе це варте того, що виходить у результаті. Після такого понеділки, як і решта днів, просто не можуть бути не щасливими.
Анна Мазур
Засновниця й керівниця Happy Monday
Я не людина чіткого розкладу, тому мені складно описати один класичний день. Мої щастя та насолода — в різних завданнях, непередбачуваності життя й питань, які потрібно вирішувати, можливості робити те, що подобається і хочеться саме сьогодні.
Я за природою спринтер, а не марафонець. Навіть у школі часто перемагала саме в забігах на короткі дистанції, а ось пробіжки понад 5 км для мене досі залишаються пеклом. У роботі я така ж: можу за тиждень запустити мільйон проєктів і десяток ініціатив, а наступного тижня гуляти містом, думати про важливе й шукати сенс життя.
Певно, вміння прощати себе за тимчасову непродуктивність і максимально використовувати ресурс, коли він є — моє головне досягнення і основа рецепту щасливого дня.
Але як саме проходять мої типові щасливі понеділки?
Все починається з улюбленої ранкової рутини — ранній підйом, прогулянка з собакою сонним містом, фільтр-кава і мигдалевий круасан на сніданок.
Робочий день — це завжди аркуш А4 з планом завдань, кайф від викреслювання виконаних задач, кілька цікавих і продуктивних зустрічей або нових ідей, які змушують руки свербіти, а мозок — палати від бажання швидше все реалізувати.
Вечір — це знайти новий рецепт і приготувати смачну, красиву (так, це важливе уточнення!) вечерю. Потім взяти в оберемок Енді (це моя собака) і піти на довгу вечірню прогулянку з чоловіком, під час якої ми обговорюємо особисті або загальносвітові новини. А ще — художня книга з чашкою теплого чаю і медитація перед сном.
Я люблю ці маленькі ритуали, відібрані з мільйона інших, бо вони дуже про мене. У найскладніші періоди такі речі допомагають повернутися до себе і навести лад всередині і зовні. І проживати всі дні тижня як найщасливіші понеділки.
Альона Мисько
Засновниця і CEO фінансової компанії Fuelfinance
Мій понеділок починається з години-півтори для себе десь о 5:00 або 5:30. Ранок — дуже важлива частина дня, тому наповнюю його приємними ритуалами, аби подарувати собі спокій та трохи порефлексувати. Мене заряджають прості речі — приготування сніданку та кави під звуки аудіокниги чи лекції TEDх.
Так непомітно настає 7:00 і час для ще одного приємного ритуалу — прогулянки з собакою. Ці година-півтори дуже потрібні, аби пройтися парком біля будинку, пробігтися з улюбленцем, поспостерігати за природою, зокрема за тим, як сходить сонце, та подумати про важливе. Так у відносно спокійному режимі я поступово налаштовуюся на робочі справи.
Десь о 9:00 я включаюся в роботу. Передивляюся свій графік, плани, зафіксовані в Asanа у блоках «Персональні справи», «Бізнес», «На подумати», «Ідеї». Прописую дедлайни і переношу задачі в календар. Так планую свою завантаженість, враховуючи зустрічі та час на відпочинок.
Далі зустрічаюся з командою. Щопонеділка ми проводимо загальні збори, де обговорюємо всі проєкти, задачі на тиждень, ідеї, питання. А потім проходять індивідуальні зустрічі з комерційним директором, PR-командою, відділом продажу, помічником.
Далі мій понеділок може бути дуже різним. Завжди намагаюся тримати баланс і відчувати, що мені потрібно прямо зараз. Іноді необхідно піти в кав’ярню і випити каву, а іноді мене пре так, що я можу 20 годин без перерви видавати круті ідеї та результати.
Якщо чесно, то решта днів тижня не дуже відрізняються від понеділків. Бо я захоплена своєю справою і тим, що роблю. І вважаю, що все залежить не від дня тижня, а від внутрішнього стану.
У нашому інстраграмі можна натрапити ще й не на такі рубрики, тож підписуйтесь, не пошкодуєте!
Читайте також
Як вдало почати тиждень? Радять Катерина Бабкіна, Сергій Махно, Ліліт Саркісян та Олександр Трегуб
Як бути щасливим на роботі? 10 простих порад
Як будувати кар’єру з пристрастю? Поради читачів Happy Monday
Добавить комментарий
Цікаве на Happy Monday
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Українців запрошують пройти Національний тест з медіаграмотності
Pink Office Day: роботодавців закликають долучитися до «рожевого» руху