fbpx

Як вдало почати тиждень? Радять відомі творчі особистості

Катерина Жученя Пн., 19.10.20 Історії

Якщо ви не знали, у Happy Monday є інстаграм, на який ми несамовито радимо підписатись, бо там несеться дуже цікавий контент. Настільки, що одну з рубрик ми навіть «вкрали» собі в журнал, щоб розповісти вам про щасливі понеділки відомих українців. Читайте, як починають тиждень творчі особистості. 


Катерина Бабкіна

Письменниця, колумністка, сценаристка, драматургиня
http://babkina.com.ua/books 

Так вийшло, що в мене немає понеділків.

Як? Мені пощастило від початку знати, ким я хочу бути. Від початку — це від раннього підліткового віку, коли ще зазвичай серйозно не замислюються про фах, а я замислилася і дуже від цього виграла. Після перших професійних і оплачених (!) публікацій (котрі не були випадкові, а стали результатом того, що я насмілилася занести свої тексти у кілька журналів й газет) я вирішила стати письменницею. 

Так ось, про понеділки. У мене їх справді немає. Зазвичай це означає, що понеділок у мене щодня. Так буває, коли працюєш над тим, що любиш і за що вболіваєш цілою душею. Бо це не можна відкласти до початку наступного робочого дня, тижня чи на «після свят». 

З чого складаються мої понеділки? Здається, що письменники тільки сидять та пишуть. Насправді значну частину дня я спілкуюся і домовляюся з людьми. З редакторами і редакторками, видавництвами, тими, хто дизайнує і малює, організовує професійні подорожі, читання та виступи, відповідає за продажі, перекладає. Про роялті, перельоти, кольори, пухкість паперу, і та й, у та в, про готелі, теми промов, типи віз для викладання чи перебування на резиденції в різних країнах світу. Я роблю це почасти через свою менеджерку, а почасти сама. Іноді це не можна відкласти. Іноді це вимагає надзусиль. 

Крім цього, я ще й авторка. Щоб реалізувати цю роль, я повинна представляти свою точку зору у різних форматах та на різних ресурсах, залишатися цікавою і чесною, писати в інстаграм. Не все з цього легко та приємно, але рятує зрозуміла мета — я хочу бути кращою письменницею. Завжди. А з самим писанням все просто — я люблю це більше за все на світі.

Мені здається, робити те, що любиш отак сильно — перша запорука завжди щасливих понеділків. Найголовніше та найскладніше — дізнатися, що саме ви любите, і вперед.


Сергій Махно

Український архітектор і засновник студії сучасного українського дизайну, архітектури та кераміки

У понеділок я завжди намагаюсь заїхати в офіс і керамічну майстерню. Робочий драйв, зустрічі з клієнтами, купа питань від команди — так я дуже швидко приходжу в тонус після вихідних і налаштовуюсь на продуктивний тиждень. Люблю, коли у працівників більше хороших новин, аніж проблем, а клієнти всім задоволені. Але буває по-різному.  

Загалом понеділок у нас із командою стратегічний. Важливо запустити роботу, спланувати тиждень. Розслаблятися часу немає. Через це ми, якщо дуже чесно, трохи більше по п’ятницях 🙂 Навіть маємо своєрідну традицію (після карантину ще не до кінця відновлену, але все ж) — «творчу п’ятницю». Це коли ми раз на місяць половину п’ятниці не працюємо, а разом займаємося різними творчими справами: ходимо на виставки, читаємо лекції, вчимося гончарити. 

Так, повертаємось до понеділків 🙂 Вже кілька місяців я не починаю і не закінчую свій день без чайного дійства. Мені не дуже імпонує поняття «чайна церемонія», як у нас заведено говорити, бо сама процедура — справа тут дуже другорядна. Головне — це розмова з чаєм. Твоя відкритість до діалогу і готовність чути, намір, із яким ти починаєш цю розмову. Вважаю, що понеділки, розпочаті з чашки улюбленого чаю, вже не можуть бути не щасливими! 

Вечір проходить по-різному. Іноді вечеряю з партнерами або клієнтами. Іноді проводжу вечори за роботою з глиною чи «розпаковкою» печі з готовими керамічними виробами. Останнім часом взагалі дуже люблю бувати за містом — відновлюю свій дзен й відпочиваю від драйву мегаполісу.

Якщо підсумувати, то я люблю усі дні тижня однаково 🙂 Бо знаю, як зробити щасливим кожен із них!


Ліліт Саркісян

Художниця, дизайнерка, засновниця магазину LILIT ART STORE

У мене є золоте правило вже багато років — вихідні я проводжу з дітьми. Але після них завжди з особливим передчуттям чекаю понеділків. Чому? Бо нарешті почнеться робочий тиждень.

Ідеальний ранок понеділка, як і будь-який інший, починається з тренування і спільного сніданку з дітьми. Далі швидко збираюся, надягаю улюблену сукню з LILIT ART STORE, заводжу машину, вмикаю на всю гучність Земфіру і мчу у справах. Обов’язково заходжу в кав’ярню за фільтром, а потім забігаю у свою студію на Воздвиженці, де пропадаю до самого вечора. Тут завжди купа справ: відповісти на листи, розробити нові колекції для магазину, провести переговори з клієнтами, написати картини, провести зйомку або працювати над новими майстер-класами для онлайн-курсів. 

Між робочими справами можу зустрітися з подругою, аби разом пообідати. Але частіше тусовки з друзями проходять вечорами на моїй терасі з полуницею і вином. А після настає новий, не менш прекрасний день! 

Загалом формула мого щасливого дня — вдале поєднання сім’ї, роботи, відпочинку та зустрічей із близькими людьми.

А ще завжди непрості рішення, відверті діалоги, обійми дітей, потрібна смс, «той самий» лайк, неспішна кава, велике полотно для малювання, запах фарб і улюблена музика. З таким набором понеділки не можуть бути нещасливими, навіть коли щось іде не так.


Олександр Трегуб

Дизайнер, керівник шкіл Projector і Supernova, видавець Telegraf.Design


Зізнаюсь, я б не наважився писати про власні щасливі понеділки. Бо звучить так, ніби я знаю про них більше, ніж читач, а це неправда. Бо як ніхто розумію, що зафейлити понеділки (як і будь-який день) дуже легко. Тому просто розкажу, що мені допомагає відчувати більшу віддачу від життя.

Ранкові медитації. В моєму випадку це 10-25 хвилин, протягом яких я налаштовуюся на день і обмірковую:

  • як почуваюся зараз;
  • що може піти не так (негативна візуалізація);
  • як я можу сьогодні практикувати свої цінності та цінності стоїків;
  • що маю зробити, аби бути задоволеним цим днем.

Щодо негативної візуалізації, то це про регулярне уявлення картини провалу замість мрій про чарівний успіх. В процесі варто відповісти на питання:

  • чи можуть не реалізуватись мої плани;  
  • чи можу я втратити те, що люблю;
  • чи може все піти не так.

Навіщо? Це привчає завжди мати плани В і С. А ще створює асиметрію за Талєбом й вчить легше сприймати дійсність, фокусуватись на тому, що ви можете зробити, замість непотрібних переживань.

Лічильник Лойоли. Найскладніша й найважливіша задача — навчитись володіти собою. Лічильник Лойоли дозволяє прокачати цей скіл. Суть у тому, аби щотижня обирати рису, якою ви не задоволені, і відмічати крапкою в блокноті ситуації, коли вона проявилась, а в кінці дня аналізувати результати. 

Не скажу, що це чарівна пігулка. Але за рік використання цього методу я перестав пити каву, нормалізував сон, повернувся до спорту, почав дотримуватися дієти, перейшов на українську. Класно ставитися до себе як до твору.

Ну і найголовніше — понеділки будуть щасливими, якщо ви займаєтесь тим, що любите.

Власне, як і вівторки, середи й решта днів тижня. Жодні спецефекти й ритуали не замінять задоволення від своєї справи і від людей, що вас оточують.

У наступній добірці продовжимо розповідати про щасливі понеділки українських підприємців. А поки — підписуйтесь на наш інстаграм, там ще й не таке буває! 

Читайте також

Як бути щасливим на роботі? 10 простих порад

Як будувати кар’єру з пристрастю? Поради читачів Happy Monday

Кар’єра без драм і травм: як вберегти себе від вигорання


Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: