Свій суб’єктивний топ прочитаних у 2018 році книжок вже склали редакції The New Yorker, The New York Times та навіть Білл Гейтс. Ми вирішили теж не пасти задніх і поділитися найцікавішим із того, що прочитали минулого року.
Команда Happy Monday та нашого соціального проекту Pro Bono Club Ukraine радить найкраще з прочитаного і робить це максимально суб’єктивно й душевно 🙂
Анна Мазур, СЕО Happy Monday та кураторка Pro Bono Club Ukraine
Радить «Таємні види на гору Фудзі» Віктора Пелевіна
«Неймовірно смішна й дотепна книжка. Автору вдалося поєднати зовсім різні феномени сучасної культури в одну цілісну розповідь: стартапи, тренд на духовний розвиток, олігархів, жіночі тренінги на кшталт «Як вийти заміж за мільйонера» та багато іншого.
Книга дає можливість подивитися на багато звичних речей під новим несподіваним кутом і просто дуже весело провести час за читанням. Варто читати тим, хто любить Пелевіна, його жарти, метафори та глибину».
Анна Андрущенко, редактор Happy Monday Talks
Радить «Повітряні змії» Ромена Гарі
«У відгуках до цієї книги ви, скоріше за все, побачите два акценти, але, будь ласка, не робіть передчасних висновків. Так, невдовзі після написання цієї книги автор наклав на себе руки. Менше з тим, книга зовсім не депресивна. Вона про любов до життя, але без штампів позитивної психології. І так, в основі книги – любовний сюжет. Але, як на мене, це – не любовний роман.
Ромен Гарі пише про людей, життя, історію – щиро і зважено. Книга розширить ваше розуміння Другої світової війни, додасть гарного настрою та життєвої мудрості.
Анна Крамаренко, Development Manager у Happy Monday
Радить «5 вад у роботі команди» Патріка Ленсіоні
«Книга розкриває тему взаємодії людей у робочому середовищі. І яскраво показує, що зібрати команду з топових спеціалістів – ще не запорука успіху, а тільки перший крок. Група людей стає командою лише при виконанні певних умов. Яких саме і чому – саме на ці питання і відповідає автор.
Книга написана легко та живо. Раджу її перш за все керівникам будь-якої ланки і, звичайно, всім, хто працює у колективі, – щоб краще розуміти один одного і досягати максимальної ефективності разом. P.S. Аня Мазур, дякую за пораду :)»
Оксана Рудика, Project Manager у Happy Monday
Радить «Культурний код. Як ми живемо, що купуємо і чому» Клотера Рапая
«Автор книги — психолог та спеціаліст із маркетингових досліджень – дає можливість зрозуміти особливості своєї поведінки в соціумі, а також дослідити наші підсвідомі важелі прийняття рішень та сприйняття усіх процесів, що відбуваються навколо. Тут величезна кількість кейсів, які відкривають перед нами причини відмінностей у поведінці жителів різних країн світу.
Після прочитання особливо загострюється фанатичне бажання прокладати причинно-наслідкові зв’язки подій та явищ, пов’язаних із поведінкою людей. Раджу читати всім-всім-всім!»
Дар’я Васьковська, Happiness Manager у Happy Monday
Радить «Про що я говорю, коли говорю про біг» Харукі Муракамі
«Як корисно часом побути на самоті, у вакуумі власних думок, коли все що є — лише смужка асфальтової доріжки та ляскіт кросівок. Вільна, чиста, умиротворена самотність. Лише ти сам вирішуєш, як швидко тобі бігти. Тільки ти знаєш, чи дістанешся фінішу, чи жоден фініш не потрібен взагалі.
Це не просто книга про біг. Це книга про марафонський підхід до життя. Коли кожен день планомірно і регулярно готуєшся, долаєш себе і трансформуєш страждання у досвід. Головне – не переходити на крок і продовжувати рухатись».
Андрій Морозов, копірайтер у Happy Monday
Радить «Коли я був справжнім» Тома МакКарті
«Британець потрапляє в аварію і отримує 8 мільйонів доларів за нерозголошення її деталей. Заново пригадуючи моменти свого життя, смак кави та звичайні людські навички (рухи, слова), він вирішує витратити кошти не на інвестиції чи благодійність, а на реконструкцію власних спогадів. Наприклад, нявкання котів під гру на піаніно, коли пахне смаженою печінкою. Звичайно, на одному спогаді герой не зупиняється і масштаби його манії стають небезпечними.
Читається легко, сміятись – незручно. Рекомендую любителям ностальгії, театру та справжніх вражень».
Настя Пасенко, контент-редакторка Happy Monday
Радить «Геній. Історія людини, яка відкрила світові Гемінґвея та Фіцджеральда» Ендрю Скотта Берга
«Це біографія Макса Перкінса – редактора американського видавництва, який відкрив більше літературних зірок, ніж будь хто інший. І не просто відкрив, а допоміг Фіцджеральду, Гемінґвею, Томасу Вулфу та багатьом іншим стати тими письменниками і людьми, яких ми цінуємо.
Історія дружби між Максом Перкінсом і Томасом Вулфом змусила мене плакати (і не раз, якщо чесно). А історія відданості Макса своїй професії – пишатися, що я обрала собі за фах роботу із текстом».
Олександра Чучко, керівниця Pro Bono Club Ukraine
Радить «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього» Ювала Ноя Харарі
«Мені ця книга допомогла вкотре zoom out і краще зрозуміти, як працює суспільство довкола. Часом такий погляд допомагає применшити щоденні виклики 🙂 Але якщо серйозно, то це цікавий, часом суперечливий і зухвалий погляд на дуже звичні явища. А challenging status quo дуже стимулює свіжі погляди у роботі, стосунках з іншими, своєму ставленні і реакціях.
Вважаю, що такі загальні книги корисно читати навіть не для того, щоб дізнатися щось нове, а просто щоб тримати в тонусі думалку».
Олена Шершун, менеджерка з роботи з компаніями у Pro Bono Club Ukraine
Радить «Перлина, що зламала свою раковину» Наді Хашимі
«Книга – історія афганського жіноцтва, уособлена в історіях двох жінок-родичок: з 1901 року і з 2007 року. Про те, чому освіта є необхідністю і водночас чому це все ж, навіть у 2019 році, є привілеєм, який має далеко не кожна людина.
Написана дуже яскраво та життєво, місцями хотілося плакати, місцями сміятися. Загалом провокує роздуми на різні теми».
Ельвіра Насібулліна, менеджерка із роботи з третім сектором у Pro Bono Club Ukraine
Радить «Гендерсон, повелитель дощу» Сола Беллоу
«Уявіть багатого чолов’ягу, який за свої 50 років не зробив майже нічого вартісного та досі не знає, чого хоче від життя. Щоб виправити це та вгамувати своє внутрішнє «я хочу», він вирушає до Африки — країни стійких звичаїв та часом жорстких випробувань. Цікавий сюжет, чи не так?
Але найкраще в цій книзі те, що за легкістю гумору та пригодницького сюжету заховані глибокі філософські роздуми про життя. Ну а чому Гендерсон — повелитель дощу, прочитаєте на останніх сторінках книги».
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.