Довгі святкові вихідні просто створені для того, щоб влаштуватися під ковдрою з книжкою та чашкою чаю / какао / глінтвейну (необхідне підкреслити). Підібрали, що ж такого почитати на свята – від мемуарів фізика до книги про фемінізм.
1. Ґрейсон Перрі «Не бійтесь галерей»
Видавництво ArtHuss
Ґрейсон Перрі – британський художник, нагороджений однією з найпрестижніших у світі премій в області сучасного мистецтва, – написав книжку для всіх, хто хоче зрозуміти сучасне мистецтво. Доступно, цікаво, з фірмовим британським гумором та іронічними ілюстраціями про те, що багатьом здається настільки незрозумілим, що вони вважають за краще не переступати поріг арт-галерей.
2. Б’янка Боскер «Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє»
Видавництво «Наш формат»
Якщо ви любите вино, але, поклавши руку на серце, не бачите різниці між пляшками за 100 і 500 гривень, ця книжка для вас. Написана вона журналісткою Б’янкою Боскер, яка про вино знала лиш те, що воно буває червоне, біле, сухе та напівсолодке. Та випадково зацікавившись змаганнями сомельє, Б’янка занурилася у геть новий світ винного бізнесу і тепер доступно пояснює, що тут і до чого.
3. Ганна Улюра «365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини»
Видавництво ArtHuss
365 нарисів про книжки, які варто прочитати кожному, незалежно від уподобань чи професії. Що найвидатнішого написали автори з 60 країн у період від Давньої Греції до ХХІ століття? Після такої книжки жодні списки вже не потрібні – матимете що почитати на цілий рік вперед (а то й довше).
4. Річард Фейнман «Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака»
Видавництво «Наш формат»
Це мемуари американського фізика Річарда Фейнмана, лауреата Нобелівської премії і популяризатора науки. Але, як не дивно, фізики у книзі майже немає. А от чого вдосталь – так це дотепних історій від людини, яку не назвеш інакше, ніж life lover. На які тільки шалені пригоди, експерименти і розіграші не штовхала поважного фізика проста цікавість – дивовижно та й годі!
«Видавництво Старого Лева»
Звісно, свята і довгі вихідні – саме час попрокрастинувати, але якщо постійне відкладання справ заважає вам щасливо жити й продуктивно працювати, можливо, варто почитати, як із цим впоратись? Тим паче що ця книжка – цікавий і дотепний погляд на проблему і збірка дійсно ефективних рекомендацій, які допоможуть легше братися до нагальних справ.
6. Тамара Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму»
Видавництво «Комора»
Якщо ви або хтось із ваших знайомих досі вважаєте, що фемінізм – це наука, як ненавидіти чоловіків, або примха, зовсім не потрібна у сучасному й на перший погляд рівноправному світі – книжка Тамари Марценюк допоможе позбутися неоковирних стереотипів про фемінізм, зрозуміти, навіщо він потрібен та за що виступають прихильниці (і прихильники!) цього руху сьогодні.
7. Бодо Шефер «Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років»
«Видавництво Старого Лева»
Погодьтеся, неможливо пройти повз книгу із такою амбітною назвою! Фінансовий консультант №1 у Європі Бодо Шефер ділиться практичними рекомендаціями, як ефективно керувати власними фінансами, заощаджувати та ще й підвищувати свій дохід. На мільйон, може, і не варто розраховувати, але на підвищення фінансової грамотності – однозначно.
8. «Історії успіху. Starbucks. Toyota. Nike. Amazon. IKEA»
Видавництво «Наш формат»
Довгі вихідні на початку року – саме час зануритися в захопливі і надихаючі історії про створення найвидатніших компаній сучасності. Розповіді про злети й падіння Starbucks, Toyota, Nike, Amazon, IKEA мотивують дивитися на світ ширше, експериментувати і не боятися діяти. Книжки доступні як окремо, так і комплектом.
9. Уляна Скицька «#Наші на карті світу»
«Видавництво Старого Лева»
Це книжка про непересічних людей – українців за походженням чи місцем народження, якими захоплюється весь світ і які змінили хід історії. 80 історій про тих, чиї досягнення дивують і вражають – від найвідоміших, на кшталт Казимира Малевича, до тих, про кого ви, можливо, й не чули, хоч і варто було б.
10. «Прорив у швидкості читання. Книжка за день — це реальність»
Видавництво «Наш формат»
Розмірковуєте, як би прочитати на свята побільше книжок із нашої підбірки? Можете повчитися у Пітера Кампа читати книгу за день 🙂 Експерт зі скорочитання, Пітер радить, як «ковтати» книжки і при цьому щось запам’ятовувати. Може, за день читати книгу і не навчитеся, але швидше – точно має вийти.
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.