Дослідники з Австралії та США виявили, що за останні кілька років сприйняття роботодавцями татуювань у кандидатів докорінно змінилося. Сьогодні наявність малюнків на тілі вже не є причиною відмови у роботі чи дискримінації.
Відповідні результати були опубліковані у журналі Human Resources дослідниками зі Школи бізнесу Маямі та Школи бізнесу при Університеті Західної Австралії. У дослідженні взяли участь більш ніж 2 тисячі респондентів з усіх куточків США.
Виявилося, що наявність чи відсутність татуювань не впливає на річний заробіток працівників. Крім того, татуйовані кандидати отримують роботу не лише нарівні з іншими, але іноді навіть частіше! Щоправда, вищі шанси отримати роботу у татуйованих чоловіків, а не жінок.
«Ми виявили, що наявність татуювань у чоловіків збільшує шанси отримати роботу приблизно на 7,3% у порівнянні з кандидатами без татуювань. А от серед кандидатів-жінок з татуюваннями і без них ми не помітили різниці у працевлаштуванні», – розповідає Ендрю Тіммінг, професор HR-менеджменту у Бізнес школі при Університеті Західної Австралії. – «Ми також не знайшли доказів дискримінації людей з татуюваннями на робочому місці. Вони отримують таку ж зарплату, як і їхні колеги без татуювань».
Зміна ставлення до татуювань у позитивний бік пояснюється тим, що багато молодих люди, які набивали собі татуювання останні кілька років, сьогодні активно працюють, будують кар’єру і займають керівні посади, демонструючи на своєму прикладі, що наявність малюнків на тілі є лише формою самовираження і аж ніяк не впливає на їхні здібності та навички як працівників.
А що думають про татуювання роботодавці в Україні?
Анна Мазур, СЕО Happy Monday: «Cтавлення роботодавців до людей з татуюваннями чи пірсингом таке ж, як і суспільства в цілому. На мій особистий погляд, співвідношення приблизно 70% на 30%, де 70% все ще вважають, що татуювань у «порядної людини» не має бути, а 30% розуміють, що це особистий вибір кожного, який не впливає на професіоналізм. Звісно, з кожним роком ми стаємо прогресивніші, але поки що раджу мати на увазі таку особливість українських роботодавців.
Щодо цього в мене є дві практичні рекомендації:
- обирайте для себе роботу у менш консервативних галузях (НЕ на державних посадах, у консалтингових, юридичних чи фінансових установах);
- по можливості на співбесіді не виставляйте татуювання на показ, щоб не потрапити під перший відсів за зовнішнім виглядом».
Джерело: The Independent
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.