У Міністерстві освіти і науки України підвели підсумки цьогорічної вступної кампанії. Випускники шкіл знову обирають фах, зовсім не враховуючи ситуацію на ринку праці.
МОН опублікувало ТОП-10 найбільш популярних серед абітурієнтів спеціальностей та вишів. Цього року, як і раніше, абітурієнти подали найбільше заявок на спеціальності «Філологія», «Право» та «Менеджмент». Такий вибір точно не свідчить про думки про майбутнє працевлаштування — радше про те, які спеціальності досі вважаються «престижними». Ми вже писали про стан юридичної освіти в Україні за даними самого Мін’юсту: юристів надто багато. Та сама ситуація з менеджерами та філологами: шанси знайти після отримання роботу за спеціальності будуть вкрай низькі, оскільки пропозиція перевищує попит.
Які фахівці насправді потрібні?
Замикають п’ятірку найпопулярніших цьогоріч спеціальностей «Комп’ютерні науки» та«Середня освіта». Це саме ті спеціальності, популярність яких в МОН намагаються підвищити вже не перший рік, збільшуючи кількість місць держзамовлення (так звані «бюджетні» місця).
2019 року кількість «бюджетних» місць найбільше зросла для педагогічних, природничих та інженерних спеціальностей. Тож у випускників 11-х класів, які подавали заяви на відповідні конкурсні пропозиції, було більше шансів отримати бюджетне місце. Саме цих фахівців бракує в Україні. Втім, природничі та інженерні спеціальності досі не надто популярні серед абітурієнтів.
Джерело: МОН
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.