fbpx

Скільки заробляють українські розробники? Дослідження DOU

Редакція Пн., 22.07.19 Карьера

Найбільший в Україні сайт для програмістів DOU регулярно аналізує ринок ІТ-зарплат в Україні. Чергове дослідження присвячене зарплатам українських розробників згідно найновіших даних за червень 2019 року.

Портрет розробника

Середньостатистичний український розраб — це чоловік 27 років, який працює на посаді Senior Software Engineer в аутсорсинговій компанії, навчався в КПІ, живе в Києві та знає англійську на середньому рівні.

Віддалена робота, схоже, не для розрабів — серед опитаних (а їх майже 6 тисяч!) віддалено працюють лише 3,5% респондентів.

Жінки в ІТ завжди складали меншість, а серед розробників і поготів. Згідно з опитуванням, жінок-розробниць в Україні лише 7%. Хороша новина: це все-таки на 2,5% більше, ніж 5 років тому. Ще менше жінок змогли дорости до рівня Senior: таких лише 8%. 

Зарплати

Зарплати українських розробників зростають з кожним роком. У Києві джуніор розробник може розраховувати на $750, тоді як у Дніпрі середня зарплата початківців — $600. Також у Дніпрі й найнижча середня зарплата у сеньорів — $3 400 проти $3 900 у Києві й $3 500 у Харкові й Львові. Очікувано, що найвищі зарплати у Києві. Проте не за всіма мовами програмування: в Одесі й Львові середня зарплата .NET розробників приблизно на $200 вища за київську. І львівські С++ розробники отримують десь на $400 більше за столичних.

Якщо порівнювати середні зарплати за мовами програмування, то найнижча зарплата у Junior SQL — $610, а найвища у Senior Scala — $4 500.

Ознайомитися з усіма результатами дослідження і подивитися розподіл зарплат за посадами, містами, мовами програмування, типом компаній і навіть вишами можна за посиланням.

Джерело: DOU

Присоединяйтесь!

Создаем сообщество фанов Понедельников.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: