Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Новинки видавництв: 25 книжок, що вийшли друком (або вийдуть) попри війну

19.05.22 Развитие 22 min reading

Вимушені стати на паузу 24 лютого, українські видавці повертаються до роботи: згідно з опитуванням, 39% продовжують працювати, а 51% відновили роботу частково, онлайн або офлайн. Попри труднощі війни наші видавництва тримають оборону на культурному фронті та навіть встигають друкувати новинки. Зібрали 25 нон-фікшн та художніх книжок, які вийшли друком під час війни або вийдуть у найближчі кілька місяців.

junger
Ернст Юнґер
«Війна як внутрішнє переживання»
— «Стилет і стилос»

Книжка німецького офіцера та письменника Ернста Юнґера про Західний фронт Першої світової війни. Автор уже з перспективи 1920-х років робить спробу філософського осмислення війни: розмірковує над тим, як війна змінює людину, як впливає на кохання, мистецтво, літературу, політику — і пояснює, чому помиляються пацифісти.

gadjiev
Рустам Гаджієв
«Лінгвістика на карті світу. Непорозуміння, кримінал та інтриги в різних мовах»
— «Віхола»

Мовознавець Рустам Гаджієв розкаже лінгвістичні історії з усього світу — від Нікарагуа, де місцеві діти самі створили для себе жестову мову, й до Великої Британії з її Пороховою змовою, катами і започаткованими ними словами. А ще — як із мовознавчої точки зору пов’язані легендарна «паляниця» і сумнозвісний «поребрик». Книжка доступна для передзамовлення й очікується з друку наприкінці травня.

stoik
Раян Голідей, Стівен Генсільман
«Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити»
— «Наш формат»

Перевидання вже відомої читачам «Нашого формату» книжки «Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем» під новою назвою та обкладинкою. Зараз книжка неабияк актуальна, адже обіцяє, що після прочитання ви по-іншому поглянете на реальність, що вас оточує, та навчитесь підходити до розв’язання будь-яких проблем із самовладанням та мудрістю.

gilbert
Елізабет Ґілберт
«Суворі чоловіки»
— «Видавництво Старого Лева»

Дебютний роман Елізабет Ґілберт, авторки світових бестселерів «Їсти, молитися, кохати», «Природа всіх речей» і «Місто дівчат». Книжка про жителів двох маленьких островів, між якими кілька поколінь триває ворожнеча за право ловити омарів у спільних водах. Вісімнадцятирічна Рут закохується у хлопця з ворожого острова, але сподіватися на примирення двох спільнот — марна справа.

war
Олександр Маєвський, Валентина Мержиєвська, Ігор Цеунов, Діана Житня-Кебас
«Навігатор з історії України “Світові війни”»
— «Портал»

Навчальне видання для вчителів, студентів та дорослих, розроблене під науковим керівництвом історика Ярослава Грицака. У путівнику по історичному періоду 1914-1945 років йдеться про передумови Першої і Другої світових воєн, їхній перебіг і наслідки для світу, а також про розпад імперій, особливості тоталітарних режимів і виклики міжвоєнного періоду.

whitehead
Колсон Вайтхед
«Нікелеві хлопці»
— #книголав

Роман американського письменника Колсона Вайтхеда отримав Пулітцерівську премію у 2020 році, став бестселером The New York Times та очолив більшість книжкових рейтингів у США. В основі сюжету — реальна історія про виправну школу під назвою «Академія Нікеля», яка працювала понад 100 років у Флориді і яку закрили у 2011 році після викриття тортур та насильства над вихованцями.

ferguson
Ніл Ферґюсон
«Приреченість: політика і катастрофи»
— «Наш формат»

Відомий британський історик розповідає, як виникають лиха, чи можна їх передбачити та що робити, коли небезпека стає неминучою. Книжка для всіх, хто хоче зрозуміти, чому деякі суспільства й держави відповідають на катастрофи значно краще за інші (а якісь виходять із них навіть сильнішими) та як політика впливає на появу та результат катастроф.

1937
Максим Савчук
«1937»
— Yakaboo Publishing

Книжка журналіста-розслідувача проєкту «Схеми» про корупційну діяльність і політичну зраду відомого олігарха, сірого кардинала української політики та кума Путіна — Віктора Медведчука. А ще — про розслідувальницьку журналістську кухню, про спостережливість, терплячість і наполегливість. Книжку наразі можна придбати в електронному форматі, а паперова вийде друком у червні.

ageeva
Віра Агеєва
«За лаштунками імперії. Есеї про українсько-російські відносини»
— «Віхола»

Це новий тираж ненової книжки, але її актуальність зараз просто зашкалює. Літературознавиця Віра Агеєва аналізує український спротив імперії та боротьбу за збереження колективної пам’яті й досліджує, як українська література підважувала імперські претензії росії та утверджувала нашу культурну самодостатність. Книжка доступна для передзамовлення й очікується з друку наприкінці травня.

runi
Саллі Руні
«Де ж ти дівся, світе мій прекрасний?»
— «Видавництво Старого Лева»

Новий роман Саллі Руні, авторки «Нормальних людей» та «Розмов із друзями», одразу ж став бестселером The New York Times. Саллі Руні називають «Селінджером для покоління снепчату», а її книжка знову про молодих і бентежних. Еліс, Фелікс, Ейлін та Саймон прагнуть одне одного, кохаються, переймаються через секс, розмовляють про дружбу та світ, у якому живуть.

liosa
Маріо Варґас Льйоса
«Поклик племені»
— «Видавництво Анетти Антоненко»

Автобіографія Нобелівського лауреата з літератури, в якій він аналізує свою ідеологічну еволюцію та фундаментальні праці видатних науковців, які допомогли йому розвинути новий корпус ідей після ідеологічної травми — розчарування в Кубинській революції (і поїздки до СРСР, де побачив нужду і несправедливість), а відтак — відхід від ідей Сартра, який надихав письменника в юності.

bellingcat
Еліот Гіґґінз
«Ми — Bellingcat. Онлайн-розслідування міжнародних злочинів та інформаційна війна з Росією»
— «Наш формат»

Засновник організації Bellingcat, яка займається журналістськими розслідуваннями на основі відкритих джерел, розкриває деталі відомих розслідувань, зокрема збиття російськими терористами боїнга рейсу MH17. Спеціально для українського видання автор написав передмову у квітні 2022 року. Книжка доступна для передзамовлення й очікується з друку наприкінці травня.

dja
Сергій Демчук
«Острів Джа»
— «Темпора»

Роман українського автора про ватагу друзів, які приїздять на острів Джарилгач на щорічний «сплав» (так вони називають свій приватний фестиваль пиятики, помірного закидання наркотиками, спортивного залицяння до випадкових дівчат та головне — безборонного спілкування). Що проявиться у їхніх розповідях про самих себе, один про одного та в контактах з іншими відпочивальниками?

masluk
Іван Маслюк
«Щоденник мрійника»
— Yakaboo Publishing

Хлопець, який народився із ДЦП, за 100 днів подолав 5000 км від Львова до Лісабона на спеціальному велосипеді, крутячи педалі руками. Іван не раз був ладен здатися — і він відверто пише про свої переживання і почуття, не даючи дороги патетиці й героїзму, а натомість пропускаючи уперед юний запал і шалену енергію своєї мрії. Книжку наразі можна придбати в електронному форматі.

diagrams
Скотт Берінато
«Хороші діаграми. Поради, інструменти та вправи для кращої візуалізації даних»
— ArtHuss

Старший редактор Harvard Business Review й експерт із візуалізації даних Скотт Берінато крок за кроком проведе вас через ключові завдання у створенні якісних діаграм — контроль кольору, створення чіткої візуальної комунікації, вибір типів діаграм, практику переконання, — і все це за допомогою тестових вправ та мінізавдання. Книжка доступна для передзамовлення і скоро вийде друком.

shale
Тоні Джадт
«Шале пам’яті»
— «Човен»

Це не схожі на будь-які інші мемуари британсько-американського історика, фахівця з новітньої історії Європи. Кожен есей вносить найменші подробиці особистого досвіду в більші рамки історії. Їжа, поїзди та запахи оживають, коли Джадт веде вас із повоєнного Лондона свого дитинства через Париж, Прагу й потрапляє до Нью-Йорка, де він і знайшов свій дім.

words
Марк Лівін, Ілля Полудьонний
«Простими словами. Як розібратися у своїй поведінці»
— «Наш формат»

Попередня книжка — «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях» —  стала абсолютним бестселером «Нашого формату». У другій частині автори розбирають способи адаптації людини до різних ситуацій та додають вправи для пропрацювання, а також назви фільмів і книжок, що допомагають глибше зрозуміти тему. Книжка доступна для передзамовлення й очікується з друку наприкінці червня.

rusina
Оля Русіна
«Абрикоси зацвітають уночі»
— «Видавництво Старого Лева»

Роман про хлопчика Устима, який разом із родиною проживає в містечку неподалік окупованого Донецька та лінії фронту. Окрім теми війни, це світла історія про добро, допомогу людям і тваринам, безпеку, захисників, які оберігають наш спокій, а ще про життя, що триває попри все. Книжку наразі можна придбати в електронному форматі, а паперова вийде друком після перемоги.

flanders
Кейт Фландерс
«Рік без шопінгу»
— Artbooks

Кейт Фландерс — колишня запійна споживачка. Про те, як вона стала свідомою, писали у The New York Times, The Guardian, Vogue та Forbes. Кейт перестала купувати, роздала речі та дізналася, що найціннішого в магазині не знайдеш. Через особисті історії вона розповідає, що відбувається на перетині грошей, мінімалізму й усвідомлення, надихає людей менше споживати та більше жити.

smit
Деніел Сміт
«Думати, як підприємець»  
— «КМ-Букс»

Книжка досліджує історії, досвід і роздуми знакових бізнесменів різних років з усього світу. Кожен розділ присвячений конкретним аспектам підприємництва й тій користі, яку вони можуть дати. Наведені автором ідеї та методи визначних бізнесменів дають змогу читачеві розширити своє розуміння того, що є рушійною силою бізнесу, і сприяють успішному підприємництву.

boichenko cover
Олександр Бойченко
«Гра на вибування»
— «Видавництво 21»

Назву цієї збірки фейлетонів українського письменника можна розглядати як метафору сьогодення: від глобальних процесів — через суспільно-політичну і культурну ситуацію в Україні — до подій у житті автора. Як зазначає сам автор, ця збірка найпесимістичніша з його усіх: «Але з якої причини вона мала би бути оптимістичною на тлі важкої операції, політичного ідіотизму і передчуття війни?»

kovi
Стівен Р. Кові, Сандра Кові, Джон М. Кові, Джейн П. Кові
«7 звичок високоефективного шлюбу»
— «Видавництво Старого Лева»

Два подружжя родини Кові діляться своїм досвідом подружнього життя, наголошуючи на семи основних звичках високоефективного шлюбу, які допоможуть визначити пріоритети у стосунках, будувати щасливе й ефективне партнерство, об’єднатися довкола спільної мети та мрій і правильно розподіляти час між роботою та родиною. Книжка вийде друком наприкінці травня.

tatoo
Алессандра Кастеллані
«Соціальна історія татуювань»
— «Видавництво Анетти Антоненко»

Антропологиня й викладачка Академії мистецтв Алессандра Кастеллані аналізує витоки й сьогодення татуювань, запрошуючи нас до цікавої подорожі в часі та просторі: від Біблії до Лондону сімдесятих років, від нового світу, відкритого мандрівниками вісімнадцятого століття, до сучасних міст. Книжку наразі можна придбати в електронному форматі, а паперова готується до друку.

mensbah
Адам Менсбах
«Баю, бляха, бай»
— Vivat

Батьки з реального світу знають, що зворушливі віршики про кошенят, які солодко сопуть на килимку, не гарантують міцного дитячого сну. Ця чарівлива, провокативна і смішна книжка-колискова для дорослих у перекладі Сергія Жадана чесно показує знайомі й часто замовчувані митарства тих, хто щовечора вкладає спати своє янголятко. Книжка доступна для передзамовлення й очікується з друку в червні.

fedchenko
Анастасія Федченко
«Вони перемогли. 11 історій про людей з ранами — видимими і невидимими»
— Yakaboo Publishing

Це історії людей, які зазнали втрат на війні — як фізичних, так і душевних — і які попри все підкорюють Говерлу й бігають марафони, стрибають з парашутом та здобувають медалі на змаганнях, працюють, подорожують і народжують дітей. Вони змушують плакати, сміятися, холонути від жаху й дивуватися світлу, якому є місце навіть на війні. Книжка доступна для передзамовлення й очікується з друку в травні.

Друзі, поповнюйте свій книжковий список, підтримуйте українські видавництва фінансово та читайте, читайте! Адже книжки здатні стати розрадою та допомогою у складні часи.

Подобається Happy Monday?
Підтримайте нас, щоб ми могли створювати більше корисних матеріалів!

Від початку повномасштабної війни в Україні наша команда відмовилася від важливого джерела доходу — зараз ми публікуємо вакансії безкоштовно, щоб якомога більше українців змогли знайти роботу в цей надскладний час. Тому якщо вам цінно те, що ми робимо, — підтримайте нашу команду добровільним внеском, щоб ми й надалі могли допомагати українцям знаходити роботу та розвиватися навіть в найтемніші часи.

Читайте також

Що українці читають під час війни: добірка книжок за жанрами

7 книг, які допоможуть пережити війну: рекомендації психолога

Як підтримати себе в нестабільний час: нові можливості (оновлюється)

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Більше
More More for companies
Job seekers
For companies
Войти
Have idea!
0
Поделиться своими мыслямиx

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.