Зараз українці намагаються відшукати точки опору та підтримку у різних речах, зокрема в книгах. Олексій Карачинський, військовий психолог, психотерапевт, науковець, ветеран АТО/ООС 2014 року, порадив, що читати, аби не втрачати віру, оптимізм, справлятися з надмірними емоціями, краще зрозуміти, що відбувається і що ми відчуваємо.
Коли ми стикаємося з війною та масовими смертями, важливо розуміти, як пережити ці складні часи. Ця книга від одного з представників філософії стоїцизму пояснює, що дозволяє нам впоратися зі скрутою, які внутрішні правила розвиваються в процесі, як ставитися до розкоші та життя загалом. У ній розкривається одне з головних правил філософської течії — не можна вважати благом те, що можна втратити, тобто матеріальні речі. Більш цінними є справжні блага, як-от моральні цінності, бажання свободи і все те, за що зараз бореться Україна. Тому цю книгу я раджу всім українцям, аби зрозуміти, як перенести всі ті жахіття, які з нами відбуваються, і при цьому не втратити людяності, доброти та віри у хороше майбутнє.
Ця книга є чимось на кшталт кодексу честі самураїв. У першу чергу рекомендую її тим, хто зараз воює. Книга допомагає знайти нові сенси у війні, інакше подивитись на смерті воїнів на полі бою.
Книга від відомого психотерапевта і психолога, який залишився в зоні активних бойових дій під час Другої світової війни, потрапив у концтабір, провів там кілька років і вижив. У виданні він описав свій досвід перебування у концентраційному таборі — що там відбувалося та що йому допомогло вижити у тотальній скруті. Зокрема він поділився, наскільки пошук та наявність сенсів зіграли роль у його виживанні. Тому якщо ви відчуваєте, що втрачаєте віру у майбутнє, оптимізм чи просто не розумієте, як пережити поточні події, прочитайте книгу та знайдіть свої сенси.
Внаслідок війни у нас ламається багато точок опори, губиться когнітивний та соціальний контроль. Ми втрачаємо роботу, не можемо зустрічатися з друзями та рідними, як раніше. У нас змінюється уявлення того, яким має бути світ, й розвивається страх невідомості. Ця книга дозволяє відновити контроль над своїм життям, вибрати ті правила, які допоможуть рухатись далі, йти до перемоги. Хоч конкретно війни вона не стосується, все ж дуже рекомендую, аби відшукати точки опори та спокій.
Ця книга про різні психологічні закони та механізми підійде тим, хто цікавиться питанням смерті та хоче навчитись сприймати її інакше — не як щось вороже та страшне, а як те, що може дуже сильно нам допомагати. У виданні автор ділиться своїми підходами до розуміння смерті, переоцінки цінностей, розповідає, як відрізняє те, що є справді важливим, від того, що здається важливим та насправді таким не є.
Книга про прагнення людини будь-якою моральною ціною досягати того, чого вона прагне, навіть попри складні зовнішні обставини. Книга надихає на те, щоб почали щось робити, аби знайти своє місце у світі, а в контексті поточних подій — ще й задля наближення перемоги України.
Це надихаюча книга про те, як одна людина може протистояти великому та сильному режиму. У ній автор розповідає, як людина бореться за важливі для неї цінності, перемагає (що найголовніше!) і добивається того, аби все необхідне реалізовувалось. Книга дуже захоплива і , окрім того, що надихає, допомагає відволіктись. Тому якщо вам потрібно перемикнутися на щось хороше, рекомендую.
Окрім вказаного переліку книг, раджу не оминати будь-які художні книги. Вони дозволяють на певний час виходити з інформаційного поля, створювати в уяві інший світ, доторкатись до нього, бути в ньому, відшукувати щось приємне і таким чином допомагати своїй психіці переживати всі ті події, які відбуваються в Україні.
Подобається Happy Monday?
Підтримайте нас, щоб ми могли створювати більше корисних матеріалів!
Майже 7 років команда Happy Monday працює, щоб українці знаходили улюблену роботу та будували свідому кар’єру.
Наша місія — бути провідниками для людей на різних етапах їхньої карʼєри.
Тож ми не просто медіа чи портал із вакансіями, ми допомагаємо талантам будувати власний свідомий шлях професійного зростання, а компаніям — розвивати бренд роботодавця та знаходити «своїх» кандидатів.
Якщо вам цінно те, що ми робимо — допоможіть нам добровільним внеском,
щоб ми могли і надалі підтримувати українців, які шукають роботу!
Читайте також
Що українці читають під час війни: добірка книжок за жанрами
Як адаптуватися до змін та невідомості: 10 порад
Безкоштовна психологічна допомога під час війни: всі ресурси
Добавить комментарий
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів