Україна без сміття

Некомерційні
Київ
Remote-first компанія
Перевірена
Стискай. Скорочуй. Мінімізуй.

Україна без сміття – соціальний проєкт, що має не меті змінити сміттєву культуру українців. Ціль УБС – поліпшити взаємодію людини зі сміттям, щоб процес сортування був зручним і легким, а Довкілля і наші вулиці стали чистішими!

Україна без сміття 1
Україна без сміття 2
6років на ринку
Україна без сміття 3
30+співробітників
Україна без сміття 4
500відвідувачів станції сортування за 1 день

Тут формують екологічну культуру в Україні

«Україна без сміття» (УБС) — соціальний проєкт, що працює над формуванням культури сортування побутових відходів в Україні та поширенням ідей соціального підприємництва у цій галузі.

Україна без сміття 5 Україна без сміття 6

В УБС пишаються тим, що зібрали найбільшу в Україні екоспільноту. У докарантинні часи їхня станція сортування приймала 500 відвідувачів щоденно. Щороку УБС віддає на переробку сотні тисяч паковань.

Тут доводять, що сортування сміття має сенс, і надають різні послуги, щоб сортувати було зручно, а отримані вторресурси гарантовано потрапляли на переробку або утилізацію.

У 2017 році «Україна без сміття» відкрила першу в Україні громадську станцію сортування No Waste Recycling Station. Усі охочі можуть безкоштовно здати на переробку понад 40 видів цінних вторресурсів — від паперу до ґаджетів.

Україна без сміття 7 Україна без сміття 8

Також приймають на безпечне спалювання неліквідні пластики й текстильні відходи. Надають в УБС й інші послуги.

«УБС Кур’єр» — сервіс із вивезення міксу чистих і сухих відходів прямо від будинку. Працює для киян і жителів передмістя в радіусі 20 км. Послуга допомагає сортувати, не відвідуючи станцію особисто. Віднедавна з'явилася і опція УБС Uklon: пакети з відходами можна відправляти на станцію прямо в день замовлення послуги.

«Досортування» — досортовують пакети, які люди приносять на станцію. Так відвідувачі проводять на станції менше часу і залишаються впевненими, що їхні паковання 100% потраплять на переробку або утилізацію.

«Пластик Поштою» — мешканці інших міст і сіл України можуть передавати мікс вторресурсів, неліквідних пластиків і текстильних відходів будь-яким поштовим оператором. 

«УБС Компост» — послуга для комфортного збирання органічних відходів удома. Користувачі отримують спеціальне відерце на 10 л, збирають органіку, повертають, а в УБС забезпечують її належне компостування.

«Зелений Офіс» — сервіс для компаній, які хочуть зробити свої офіси екологічними. Фахівці УБС навчають працівників сортуванню, встановлюють контейнери для роздільного збору вторсировини й регулярно вивозять накопичені паковання.

«Лекції та екскурсії» — освітні послуги для тих, хто хоче перейти на екосторону: онлайн і офлайн лекції про сортування й відповідальне споживання, персональні або групові екскурсії сортувальною станцією.

No Waste Shop — екомагазин із соціальною місією. Увесь дохід від продажу товарів спрямовується на розвиток станції сортування.

Як працюють в УБС?

До пандемії в УБС був офіс у Києві, де команда регулярно збиралася для робочих зустрічей і переговорів. Потім утримувати офіс стало невигідно, до того ж виявилося, що команда здатна ефективно працювати дистанційно.

УБС має два ядра:

  • команда, яка забезпечує функціонування станції сортування (керівниця станції, її заступник, техніки-вантажники, сортувальники та екоконсультанти);
  • команда, відповідальна за розвиток соціального проєкту (голова, операційна менеджерка, комунікаційники, менеджери з освітніх проєктів та менеджери з розвитку).

Графік роботи обох команд трохи відрізняється. Наприклад, сортувальники можуть працювати позмінно, а комунікаційники готові включатися у роботу і на вихідних, бо тоді на станцію приходить найбільше людей. Але загалом УБС дуже гнучка в питаннях організації робочого часу: головне — результат.

Усі члени команди мають можливість пройти безкоштовне навчання від партнерів проєкту та купувати екотовари з магазину No Waste Shop зі знижками.

Україна без сміття 9 Україна без сміття 10

Як в УБС «сортують» кандидатів?

Охочих працювати в УБС попереджають: зараз соціальний проєкт вже доріс до того рівня, коли взяти дуже вмотивовану, але зовсім недосвідчену людину не можуть. Для УБС дуже важлива якість роботи, адже компанія поставила собі високу планку. Окрім навичок, важливо відповідати цінностям проєкту. 

Люди УБС — це люди, чесні з собою та іншими, проактивні й здатні мислити out of the box. Люди, не байдужі до того, яким є і яким буде довкілля після них.
Україна без сміття 11 Україна без сміття 12

Ось як проходить відбір кандидатів:

  • Резюме — перший, але вкрай важливий фільтр. На креативні вакансії у вас додатково попросять портфоліо. 
  • Тестове завдання. Це стосується вакансій до команди, що відповідає за вектор розвитку проєкту: техніка-вантажника не проситимуть відвантажувати стокілограмові тюки на швидкість 🙂 
  • Онлайн/офлайн співбесіда — обов'язковий етап для всіх. Команді важливо не тільки пересвідчитися у професійності людини, а й переконатися, що кандидат за своїм світоглядом підходить у команду. Досвід УБС показує, що з людьми на одній хвилі крутіше серфити робочим океаном.
Україна без сміття 13 Україна без сміття 14
Євгенія Аратовська, голова УБС

До УБС також долучається чимало волонтерів, і їхню підтримку тут дуже цінують. Кажуть, що навіть люди, які поволонтерили на станції буквально кілька разів, змінюють свої звички і підхід до відходів, стають амбасадорами УБС і розділяють цілі та цінності проєкту. 

Ви — той самий небайдужий до екології професіонал? Тоді долучайтеся до команди УБС!

Поскаржитися на компанію
Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: