Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Хто такі менеджери корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку в Європі?

22.10.19 Happy HR Карьера 4 min reading

Хто такі менеджери корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) та сталого розвитку? Що входить у зону їхньої відповідальності та яку зарплату вони отримують? Марина Гриценко, експертка з КСВ та сталого розвитку, побувала на конференції у Мілані і розповіла нам про результати дослідження цих професій у Європі. 

1-2 жовтня у Мілані відбулась найбільша в Італії конференція, присвячена темі корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) та соціальним інноваціям — «Il salone della CSR e dell’innovazione sociale».

IMG 9303

У рамках конференції були презентовані результати аналізу розвитку професії менеджерів КСВ та сталого розвитку. Аналіз провела Європейська асоціація професіоналів з питань сталого розвитку за підтримки KPMG та GreenFlex. У дослідженні взяли участь 186 респондентів з Італії, Франції, Німеччини, Іспанії, Сербії, Туреччини та Великобританії. 

Дослідження проводилось з квітня по серпень 2019 року і зачепило такі питання: хто такі менеджери КСВ та менеджери сталого розвитку; що входить у зону їхньої відповідальності; у яких департаментах вони працюють;  яку зарплату отримують у різних країнах Європи; чи беруть участь у стратегічному плануванні та як часто звітують генеральному директору. 

Якщо коротко, то… 

  • У Європі підрозділ КСВ у середньому складається менше ніж з двох осіб.
  • 34,2% КСВ-менеджерів підпорядковуються департаменту комунікацій, а 15,3% — HR-департаменту.
  • 47,3% професіоналів займають позицію під назвою «Менеджер з КСВ».
  • 65,5% менеджерів з КСВ взаємодіють з генеральним директором принаймні один раз на квартал.
  • Офіційно 46,8% менеджерів з КСВ залучені до стратегічного планування, а 37,6% — неофіційно.
  • Заробітна плата у різних країнах нерівномірна. Середній рівень коливається в межах від 50 тис. до 100 тис. євро на рік.

Детальніше про професію менеджерів з КСВ та сталого розвитку

1. КСВ менеджер у країнах Європи – це у більшості випадків жінка віком 31-50 років, з досвідом від 2 до 10 років роботи у цій сфері.

xrvFiygClO4KJBhM4dE XnG5 2 7PFMsAIfccDRnGzIykFph n4yhdkPtFWjCRIkcFfl uI YQuve5h8KhZ7fNVsq3696mMRG uGruYgfPjhTsM3OO6 2dJKWFIdHCLs6zH irPc

2. Більшість менеджерів з КСВ та сталого розвитку входять до складу підрозділів, які відповідають за комунікації, HR, якість, стратегічний розвиток та внутрішній аудит і комплаєнс.

MMB09PIYM5ZWbWEv Ptp3N1TLXB7YAvHEM0mDf U4JH09AvsE1bL6geoOav wT8RAtHHb5WMpgfZ4mtOz4oBKn4TcbMRPz RLqg8zoGHVBiNpQGVTWlJDlFWOTMqeUie0QBvNZTv

3. Найбільші відділи КСВ та сталого розвитку складаються із більш ніж 10 працівників і знаходяться у Німеччині та Великобританії. Але з урахуванням даних з інших країн у середньому в таких підрозділах працює до 2 співробітників.

YdYdECueFNWnxs4HfYpcHZ8qI3AJs7HPdOpkDlPQXh3HWvMa4W1ZT3uyJ72I7fY0BtpZaD8AEgBUHUsdh736b82tfKwOQXrAGZ1QSDRMi 2P7PSM5Ww0AehEvGDnqTkh3O5gmt8K

4. Серед респондентів 47,3% обіймають посаду «Менеджер з КСВ», 28% — «Менеджер сталого розвитку», а 13,4% використовують обидва терміни у назві позиції.

s9Ltk5 3YCg7 MQ0hNivlnwdGExWNVUM5WVrKmcxd6aVzhQr pGqQRU1yo7Hedqi9lNEprmNGli0SYQrqIsHmUP b50gmdTyYqN

5. У дослідженні також звернули увагу на частоту зустрічей менеджерів КСВ з генеральними директорами компанії. Частіші зустрічі не означають їхню вищу якість або вищу позицію працівника у межах компанії. Втім, це є показником того, наскільки його функції враховуються у прийнятті важливих ділових рішень або наскільки CEO залучений до питань корпоративної соціальної відповідальності.

Ib e 7iyeFeCDi387WOtIsFvlH8ILRXI8J Huj32XSW3Rdvv0wrLiU3UdcVP1hynHE rMc73MdkcDUPNfoKAKtUwBWCUMnK1DOMfeVnEXif

6. Вплив менеджерів КСВ та менеджерів сталого розвитку на формування стратегії та бюджету компанії.

cOKS4orXx4zG2 JCtf8ln5sYi2 H0O2F0Qn5dh2V61koQRCZJVzJ4FJHLio

7. Більшість респондентів відповіли, що у зону їхньої відповідальності входять: соціальна політика, екологічна стратегія, а також підготовка звітності нефінансових показників для різних стейкхолдерів.

2rXnP6wqq6Co9fogcXF5DxpMrfBPUJbjui9I8d fb0l9dLAzOu0W4 YgPksxoz TF4DnX4pJXDVH UAhURrr5KFgnsC9SgGpsdHluSo2aivzMmTMeiXFpdZfY22FsKR6CS4W9rwE

8. Середня заробітна плата менеджерів сталого розвитку та КСВ-менеджерів коливається від 50 до 100 тис. євро на рік разом із річними бонусами. Країна, у якій такі спеціалісти отримують найбільшу зарплату — це Німеччина. Там 14,3% професіоналів цієї сфери отримують понад 140 тис. євро на рік. А от, наприклад, у Сербії, Туреччині та Іспанії найнижчий рівень заробітної плати.

lH4qQtFsddlPDRsVFppkLPtUdTqx RZnqHz7zLeuw 9kDTFbX5WB7eBvPl1UlaS2hQA5zqY9EjNnnzu5mnh7Fe86IJ2PtAygKHa8AV4r7AfrySQ0zdTsHrWHQJMF5DnehgvLLOhc

А що в Україні?

Нещодавно організація Pro Bono Club Ukraine опублікувала перший в Україні каталог КСВ-ініціатив, в якому поділилася і статистикою ринку, тож маємо трохи цифр, щоб порівняти роботу українських менеджерів КСВ та сталого розвитку з закордонними колегами.

  • 86% опитаних компаній не мають окремого відділу КСВ. Ба більше, у 38% з них спеціаліст із КСВ частково виконує ще й інші функції, що означає відсутність навіть одного фул-тайм спеціаліста з КСВ на компанію. І 59% компаній не планують збільшувати кількість КСВ-спеціалістів наступного фінансового року.
  • У 16% опитаних компаній є лише один КСВ-спеціаліст. У 23% компаній — двоє. У 7% компаній — троє. У 2% компаній — п’ятеро. У решті компаній КСВ-спеціаліст поєднує свої функції з роботою в інших напрямках. 
  • Якщо у компанії відсутній окремий КСВ-відділ, то відповідні спеціалісти підпорядковуються: PR-відділу (62%), маркетинг-відділу (17%), HR-відділу (15%) та іншим.

Більше про роботу КСВ-спеціалістів в Україні читайте у статті Марини Гриценко.

Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Більше
More More for companies
Job seekers
For companies
Войти
Have idea!

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.