Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Хто такі менеджери корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку в Європі?

22.10.19 Happy HR Кар'єра 4 хв читання

Хто такі менеджери корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) та сталого розвитку? Що входить у зону їхньої відповідальності та яку зарплату вони отримують? Марина Гриценко, експертка з КСВ та сталого розвитку, побувала на конференції у Мілані і розповіла нам про результати дослідження цих професій у Європі. 

1-2 жовтня у Мілані відбулась найбільша в Італії конференція, присвячена темі корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) та соціальним інноваціям — «Il salone della CSR e dell’innovazione sociale».

У рамках конференції були презентовані результати аналізу розвитку професії менеджерів КСВ та сталого розвитку. Аналіз провела Європейська асоціація професіоналів з питань сталого розвитку за підтримки KPMG та GreenFlex. У дослідженні взяли участь 186 респондентів з Італії, Франції, Німеччини, Іспанії, Сербії, Туреччини та Великобританії. 

Дослідження проводилось з квітня по серпень 2019 року і зачепило такі питання: хто такі менеджери КСВ та менеджери сталого розвитку; що входить у зону їхньої відповідальності; у яких департаментах вони працюють;  яку зарплату отримують у різних країнах Європи; чи беруть участь у стратегічному плануванні та як часто звітують генеральному директору. 

Якщо коротко, то… 

  • У Європі підрозділ КСВ у середньому складається менше ніж з двох осіб.
  • 34,2% КСВ-менеджерів підпорядковуються департаменту комунікацій, а 15,3% — HR-департаменту.
  • 47,3% професіоналів займають позицію під назвою «Менеджер з КСВ».
  • 65,5% менеджерів з КСВ взаємодіють з генеральним директором принаймні один раз на квартал.
  • Офіційно 46,8% менеджерів з КСВ залучені до стратегічного планування, а 37,6% — неофіційно.
  • Заробітна плата у різних країнах нерівномірна. Середній рівень коливається в межах від 50 тис. до 100 тис. євро на рік.

Детальніше про професію менеджерів з КСВ та сталого розвитку

1. КСВ менеджер у країнах Європи – це у більшості випадків жінка віком 31-50 років, з досвідом від 2 до 10 років роботи у цій сфері.

2. Більшість менеджерів з КСВ та сталого розвитку входять до складу підрозділів, які відповідають за комунікації, HR, якість, стратегічний розвиток та внутрішній аудит і комплаєнс.

3. Найбільші відділи КСВ та сталого розвитку складаються із більш ніж 10 працівників і знаходяться у Німеччині та Великобританії. Але з урахуванням даних з інших країн у середньому в таких підрозділах працює до 2 співробітників.

4. Серед респондентів 47,3% обіймають посаду «Менеджер з КСВ», 28% — «Менеджер сталого розвитку», а 13,4% використовують обидва терміни у назві позиції.

5. У дослідженні також звернули увагу на частоту зустрічей менеджерів КСВ з генеральними директорами компанії. Частіші зустрічі не означають їхню вищу якість або вищу позицію працівника у межах компанії. Втім, це є показником того, наскільки його функції враховуються у прийнятті важливих ділових рішень або наскільки CEO залучений до питань корпоративної соціальної відповідальності.

6. Вплив менеджерів КСВ та менеджерів сталого розвитку на формування стратегії та бюджету компанії.

7. Більшість респондентів відповіли, що у зону їхньої відповідальності входять: соціальна політика, екологічна стратегія, а також підготовка звітності нефінансових показників для різних стейкхолдерів.

8. Середня заробітна плата менеджерів сталого розвитку та КСВ-менеджерів коливається від 50 до 100 тис. євро на рік разом із річними бонусами. Країна, у якій такі спеціалісти отримують найбільшу зарплату — це Німеччина. Там 14,3% професіоналів цієї сфери отримують понад 140 тис. євро на рік. А от, наприклад, у Сербії, Туреччині та Іспанії найнижчий рівень заробітної плати.

А що в Україні?

Нещодавно організація Pro Bono Club Ukraine опублікувала перший в Україні каталог КСВ-ініціатив, в якому поділилася і статистикою ринку, тож маємо трохи цифр, щоб порівняти роботу українських менеджерів КСВ та сталого розвитку з закордонними колегами.

  • 86% опитаних компаній не мають окремого відділу КСВ. Ба більше, у 38% з них спеціаліст із КСВ частково виконує ще й інші функції, що означає відсутність навіть одного фул-тайм спеціаліста з КСВ на компанію. І 59% компаній не планують збільшувати кількість КСВ-спеціалістів наступного фінансового року.
  • У 16% опитаних компаній є лише один КСВ-спеціаліст. У 23% компаній — двоє. У 7% компаній — троє. У 2% компаній — п’ятеро. У решті компаній КСВ-спеціаліст поєднує свої функції з роботою в інших напрямках. 
  • Якщо у компанії відсутній окремий КСВ-відділ, то відповідні спеціалісти підпорядковуються: PR-відділу (62%), маркетинг-відділу (17%), HR-відділу (15%) та іншим.

Більше про роботу КСВ-спеціалістів в Україні читайте у статті Марини Гриценко.

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: