Підібрали 8 книг для тих, хто цікавиться чи професійно займається дизайном, – від класичного дизайну до UX/UI та юзабіліті.
Книга буде корисною як новачкам, так і досвідченим спеціалістам. Автор розмірковує про місію дизайнера, цінність його праці та відносно сучасні тренди у дизайні. А також ілюструє свої думки власними роботами, витворами сучасних і класичних художників.
Пол Ренд має цікавий погляд на розвиток дизайну. І хоч не всі сучасні спеціалісти погоджуються з ним, його роботу корисно прочитати, щоб скласти власне бачення. Крім того, вона написана живою мовою і з гумором.
Книга присвячена дослідженням у сферах психології та нейропсихології — авторка радить, як дизайнерам використати ці знання на практиці і створити ефективний дизайн з урахуванням особливостей сприйняття людини.
Це оновлене видання бестселлера «100 головних принципів дизайну» — зі свіжими дослідженнями та фактами, актуальними на 2019 рік.
Шаблонні дизайни сайтів не запам’ятовуються, і через це бізнес втрачає потенційних клієнтів. З іншого боку — занадто креативні веб-сторінки залишаються у пам’яті, але не доносять свій меседж через незрозумілість чи незручність. Аарон Уолтер розповідає, як знайти золоту середину і зробити візуально гарний сайт, який при цьому буде приносити максимум прибутку.
У книзі докладно описано кожний етап створення ефективного дизайну з урахуванням потреб користувачів.
Книга буде особливо корисною для UX/UI-дизайнерів — бо перш за все вчить бачити потреби користувачів та враховувати їх під час розробки дизайну. За допомогою цієї книги ви розвинете одну з головних навичок для дизайнера — здатність спрощувати складне і завдяки цьому доносити свої ідеї.
Радимо також звернути увагу на інші книги Дональда Нормана, такі як «Дизайн звичних речей» або «Емоційний дизайн». Бо цей автор вважається одним із корифеїв галузі.
Це посібник з основ типографіки та графічного дизайну для новачків. Автор розповідає про роботу з кольором, стилі, форми та використання шрифтів. Книга написана у форматі «як треба і як не треба». Тому знайомство зі сферою дизайну зручно починати саме з неї.
Як запевняє сам Робін Уільямс, книга не замінить професійне навчання, але завдяки їй ви почнете бачити найрозповсюдженіші помилки дизайнерів та дізнаєтесь, як їх виправити.
Це детальний посібник, у якому автор стисло розповідає про типографіку та її основні принципи та відповідає на питання: «Який шрифт використовувати в конкретній ситуації?» та «Яке значення взагалі має вигляд літер у дизайні?».
Книга вважається must read для будь-якого дизайнера. Вперше вона була видана ще на початку 90-х років, а у 2014 році посібник оновили, додали інформацію про нові шрифти, тому сьогодні він все ще актуальний.
Цікаво, що Стів Круг не є дизайнером у звичному розумінні цього слова, а втім, він вважається експертом з питань взаємодії людини та інтернету. Його книга «Не змушуйте мене думати», в якій автор закликає максимально спрощувати всі процеси для юзерів, стала бестселлером. Посібник «Як зробити сайт зручним?» поширює ту ж думку, тільки він адаптований саме для дизайнерів.
Стів Круг ділиться дієвими засобами, як перевірити, наскільки зручним для користувачів є ваш сайт, визначити основні проблеми і вирішити їх.
Підійде дизайнерам-початківцям, які хочуть більш ґрунтовно заглибитись у сферу. Автор розповідає про сутність та історію дизайну і доводить, що ця професія має набагато більше значення, ніж здається на перший погляд.
Книга корисна тим, що змушує задуматись над метою та значенням кожного витвору дизайнера і допомагає побачити у роботі не тільки ремесло, а й корисне для суспільства мистецтво.
Читайте також
Що читати, щоб писати: 7 книг для копірайтерів
Що читати маркетологам: 7 книг для професійного розвитку
16 книг для пошуку свого призначення та професійного розвитку