Зібрали для вас 15 міні-лекцій TED Talks на різноманітні теми: від штучного інтелекту до розуміння Всесвіту. Тож обирайте найцікавіше для себе та розширюйте власний кругозір.
Як приборкати блукаючий розум?
Вчена-нейробіолог Аміши Джа пояснює, як працює увага – процес, що дає нашому мозку обрати найважливіші аспекти у безперервному потоці інформації. Зовнішні (стрес) і внутрішні (неуважність) фактори зменшують нашу концентрацію, каже Джа, але деякі прості вправи можуть її зміцнити.
Хочете стати більш творчою особистістю? Йдіть на прогулянку!
Коли ми намагаємося придумати щось нове, у нас виникають певні труднощі. Але, згідно з дослідженнями фахівця з питань поведінки та навчання Марілі Оппеццо, невелика прогулянка може стати саме тим, що необхідно для перезапуску творчого потенціалу.
Таємнича галактика кидає виклик нашому розумінню Всесвіту
Як це – відкрити галактику, що отримає назву на твою честь? Астрофізик і стипендіатка TED Бурчин Мутлу-Пакділ у своєму короткому виступі розповідає, як її команда несподівано виявила таємничу галактику нового типу.
Невеликі ризики заради великої вдачі
Зазвичай удача – це не удар блискавки, що трапляється рідко і справляє великий ефект. Удача – це, скоріше, вітер, який віє безперестанку. Потрапити у потрібну течію досить легко, хоч і не завжди зрозуміло як. Викладачка інженерного факультету Стенфордського університету Тіна Сілинг ділиться трьома несподіваними порадами, як стати більш щасливими, почати бачити і використовувати свої можливості.
Штучний інтелект: як отримати нові можливості, а не бути переможеним
Вчені очікують від штучного інтелекту очевидних переваг над людьми вже у найближчі десятиліття. Макс Тегмарк, фізик з Массачусетського технологічного інституту, відокремлює реальні перспективи і загрози від міфів, описуючи конкретні кроки, які ми повинні зробити, щоб штучний інтелект був найкращим, а не найгіршим явищем в історії людства.
Чому вам не подобається звук власного голосу
Ваш голос не відрізняється від того, як його сприймають інші, але стосункиз ним далеко не очевидні. Ребекка Кляйнбергер вивчає, як ми розуміємо свої і чужі голоси, а також використовуємо їх. Вона пояснює, чому вам може не подобатися власний голос на запису, а також говорить про відмінності між вашим звичайним голосом, тим, який чуєте ви, і внутрішнім голосом.
Ви вільно володієте цією мовою (і навіть не здогадуєтесь про це)
«Не усвідомлюючи, ми всі володіємо мовою картин», – говорить ілюстратор Крістоф Німанн. Під час чарівної бесіди, наповненої дотепними і химерними картинами, Німанн відправляє нас у веселу візуальну подорож, яка демонструє, чому художники впливають на наші емоції і свідомість, не використовуючи при цьому слів.
Чесний погляд на особисту фінансову кризу
За людьми, які вже досягли пенсійного віку, йде молоде покоління, що стикається з аналогічними фінансовими труднощами. У цьому відвертому виступі письменниця Елізабет Уайт відкрито говорить про фінансові проблеми і дає практичні поради, як підтримувати гідний рівень життя, маючи обмежені ресурси.
Що ми дізнаємось про мозок до початку наступного століття
Нейроінженер Сем Родрігес відправляє нас у захоплюючу подорож наступним сторіччям розвитку науки про мозок. Він являє нам дивні (і часом лякаючі) винаходи, які, можливо, стануть ключем до розуміння захворювань мозку та їх лікування. Наприклад, лазери, що свердлять крихітні дірочки в черепі і дозволяють зондам досліджувати електричну активність наших нейронів.
Чому театр необхідний демократії
«Правда народжується у зіткненні різних ідей, і театр відіграє важливу роль у розкритті цієї правди», – говорить легендарний художній керівник Оскар Юстіс. Під час сильної лекції Юстіс описує план, як достукатися до (і вислухати) людей у тих районах США, де театр, як і безліч інших інститутів, відвернувся від суспільства.
Ви дійсно знаєте, чому робите те, що робите?
Експериментальний психолог Петтер Йоханссон досліджує сліпоту вибору – явище, яке дозволяє нам переконувати себе в отриманні того, що хочемо, навіть якщо це не так. У своєму вражаючому виступі він розповідає про експерименти (розроблені у співпраці з ілюзіоністами!), які допомагають відповісти на питання, чому ми робимо те, що робимо.
Проста геніальність інфографіки
У виступі, який частково є уроком історії, а почасти – любовним листом до графічних зображень, інформаційний дизайнер Томмі Макколл простежує вікову еволюцію схем і діаграм. Він показує, як складні дані можуть бути візуалізовані у простій і зрозумілій формі. «Графіка, яка допомагає нам думати швидше або бачити інформацію з цілої книги на одній сторінці, є ключем до нових відкриттів», – каже Макколл.
Найважливіші моральні проблеми нашого часу
Серед усіх проблем, з якими стикається людство, які є першочерговими? У переконливому виступі про те, як змінити світ на краще, етичний філософ Уїлл Макаскілл наводить схему для відповіді на це питання, засновану на філософії «ефективного альтруїзму», і ділиться ідеями вирішення трьох найактуальніші світових проблем.
Як міський простір допомагає зберегти історію та згуртувати суспільство
Чи можуть громадські місця одночасно виправити минуле і допомогти прийняти майбутнє? Інженер з благоустрою території Уолтер Худ вивчив це питання за довгі роки своєї кар’єри. У своєму надихаючому виступі він навів п’ять концепцій, що допомагають йому при впорядкуванні міського простору, який нагадує про загальну пам’ять і змушує нас інакше поглянути один на одного.
Як ми станемо кіборгами і розширимо людський потенціал
Незабаром у людей будуть нові тіла, які назавжди зітруть межу між природним і механічним світом, говорить біонічний розробник Хью Герр. Він показує нам майбутнє, в якому ми розширили можливості власних тіл настільки, що повністю змінили визначення людського потенціалу і, можливо, перетворилися на супергероїв.