Пізні світанки та сірість за вікном погано впливають на продуктивність праці. Австралійські вчені радять зменшувати кількість робочих годин у зимовий період.
Чому взимку так важко працюється?
Взимку організм потребує довшого сну, ніж у інші пори року. Холод, похмура погода, ранні заходи сонця та пізні світанки негативно позначаються на самопочутті співробітників. Січень і лютий вчені називають найменш продуктивними місяцями року — а все тому, що робочий графік не дає можливості скорегувати свій день і поспати зранку довше.
Як допоможе скорочення робочого дня
Грег Мюррей, професор психології з університету Свінберна (Австралія), розповідає, що немає нічого дивного в тому, що взимку наш біологічний годинник може вимагати від нас кілька додаткових годин сну. Натомість ми прокидаємось у той самий час, що і завжди, і на робочому місці проводимо час вкрай неефективно.
На думку австралійських вчених, компанії-роботодавці тільки виграють, якщо дозволять працівникам взимку приходити на роботу пізніше. Виспані співробітники демонструватимуть кращі результати в роботі і рідше братимуть лікарняні.
Джерело: Wired
Спасибо!
Теперь редакторы в курсе.