Новости Поиск работы Истории Карьера Развитие Happy HR

Робота під обстрілами: як харківські фахівці волонтерять під час війни

15.04.22 Истории 6 min reading

Сьогодні спеціалісти багатьох українських компаній не лише працюють на відновлення економіки країни, а й активно волонтерять. Про будні та найскладніші виклики волонтерів ми поспілкувалися з фахівцями харківської IT-компанії ZONE3000, які допомагають іншим із першого дня повномасштабної війни.


Артем,

ІТ Architect компанії ZONE3000


Артем займається волонтерством у Харкові: допомагає ЗСУ, Територіальній обороні, медикам та цивільному населенню. Намагається відволікатися на роботу, проте левову частку часу займає саме волонтерство. Розпитали Артема про його діяльність.


Про головні завдання й труднощі

Для ЗСУ ми закупаємо й розвозимо тепловізори, військову амуніцію, одяг, бронеплити, CAT-турнікети, гемостатики, рації, дрони. Для цивільного населення —  медикаменти, одяг, гігієнічні засоби, дитяче харчування, ковдри, крупи, солодощі, консерви, хліб.

Загалом за дні війни наша команда разом з іншими волонтерськими організаціями доставила з семи країн понад 600 тонн гуманітарки, зокрема 30 тонн медикаментів. Для наших захисників ми вже придбали 100 субліматорів, 2 дизельних генератори, 100 РПС, 30 тактичних наборів, 10 тепловізорів та багато іншого (цифри актуальні на момент спілкування з Артемом. — прим. ред.)

Найскладніші завдання — ті, що лишилися невирішеними. Дуже важливо доробляти справи до кінця, але проблеми з’являються майже щоразу, адже залучено багато людей, а людський фактор ніхто не скасовував. Тому перед нами зараз стоїть глобальна ціль з оптимізації процесів. Для цього ми розробляємо пам’ятки з підказками, як діяти в тій чи іншій ситуації (які кроки зробити, кому подзвонити). Це має стати таке собі волонтерство за Kanban (гнучка методологія, популярна в IT-сфері — прим. ред.).

Як харківські фахівці волонтерять під час війни
За дні війни команда волонтерів доставила з семи країн понад 600 тонн гуманітарки


Про команду й підтримку

У нашій команді вже приблизно 30 постійних волонтерів, і кількість залучених продовжує рости в геометричній прогресії. Це круто, але є й проблема: у своєму бажанні допомогти люди часто репостять неперевірену інформацію, тож нам доводиться витрачати дорогоцінний час на перевірку. Люди, які долучаються до волонтерства, мають бути більш відповідальними та перевіряти інформацію самостійно. Інформаційна гігієна — це must have для волонтера (та й не тільки). 

Загалом за весь час волонтерства я контактував щонайменше з двома сотнями людей. Усі допомагають мегаактивно. Наприклад, до нас долучилися хлопці з ком’юніті 3D printing, і зараз вони друкують аптечки та перископи для блокпостів. Ніколи не думав, що можна налагодити виробництво в такі короткі строки. Також до нас приєдналися багато спеціалістів ZONE3000, які допомагають не лише донатами, а й конкретними діями — шукають деталі для авто, складають списки СТО, які працюють, домовляються про ремонт тощо. Долучаються і колишні працівники, і сторонні люди. Кожен прагне бути чимось корисний, адже всі якнайскоріше хочуть миру.


Про виснаження й мотивацію 

Я усвідомлюю, що хлопцям на передовій зараз точно складніше, тож гріх не допомогти, якщо можеш це зробити. Звісно, якби не було такого згуртування людей, віддачі від колег, друзів або просто сторонніх людей — можливо, не було б і мотивації. Коли бачиш, як усі інвестують у спільну справу, то розумієш, що зараз не час скиглити. Є дах над головою, інтернет, доступ до телефону, контакти людей, які відгукуються (а відгукуються всі) — цього насправді вистачає для виконання багатьох завдань.

Головне зараз — зберігати холодний розум і залишатися ефективними. Тому підтримуйте одне одного, не звинувачуйте інших у діяльності чи бездіяльності та залишайтеся згуртованими. 

Якщо ви хочете фінансово підтримати команду волонтерів Артема, ось реквізити:

Card number: 5375414104837181
IBAN: UA423220010000026208301559444
Recipient: Artem Zakharchenko
Email: [email protected]: charity donation to Ukraine
Link to pay:https://send.monobank.ua/qcJ1JYHjM 
For US and EU citizens TransferGo or Wise are the best options


Ганна,

Project Manager компанії ZONE3000

Ганна, Project Manager ZONE3000, та Святослав, Development Team Leader з HOSTiQ (компанія-партнер ZONE3000), долучилися до волонтерської групи, яка наразі є частиною благодійного фонду «Станція Харків». Однією із засновниць цього фонду є Юлія, колишня спеціалістка HOSTiQ, яка дуже допомагає команді. Розпитали Ганну про їхню діяльність.
  

Про головні завдання й труднощі

Я знаходжусь в іншому місті України й звідти відправляю посилки з ліками та продуктами, яких не вистачає в Харкові. Зараз також займаюся зборами коштів від іноземних компаній та громадян. Загалом наша команда допомагає ліками та продуктами дітям та людям похилого віку, медичним закладам, відгукується на запити від спеціалістів нашої компанії та їхніх рідних, які з тих чи інших причин залишилися в місті.

Серед труднощів на першому місці — готівка. Перекази роблять на картку, але безготівковий розрахунок неможливий там, де є продукти. Тож наші хлопці витрачають багато часу на пошуки банкоматів або інших способів отримати готівку. Іноді, щоб зняти гроші, доводилося їхати аж до Дніпра. 

На другому місці — дефіцит необхідних ліків. Наприклад, довгий час на всій території Україні не було L-тироксину та його аналогів. Зараз ситуація трохи стабілізувалась. До того ж я контактую з людьми з інших країн, які зможуть допомогти, якщо буде потрібно. Ще одна пов’язана з цим проблема — безвідповідальність деяких перевізників. Двічі наші посилки з L-тироксином та інсуліном «губилися». Був випадок, коли через перевізника ми не змогли доставити ліки й людина померла. Це дуже боляче морально.

На третьому місці — люди, які, на жаль, розкрадають гуманітарку з-за кордону. Через це до тих, хто її дійсно потребує, не доходить майже нічого. А якщо й доходить, то такого «пайка» вистачає максимум на день. 

Ну й четверта проблема — це, звичайно, фінансування. Адже ми залежимо від грошей, це факт. 

Але приємно визнавати, що деякі труднощі вирішуються. Так, наприклад, якийсь час були проблеми з продуктами в супермаркетах і мені доводилося відправляти з іншого міста олію, крупи тощо. Зараз команда отримує все необхідне на складі, що належить фонду «Станція Харків». Проте й цей склад інколи пустує (знову-таки через проблеми з розкраданням гуманітарки). У такому разі ми купуємо все потрібне за донати, які розлітаються дуже швидко.   

Як харківські фахівці волонтерять під час війни
Святослав (справа) з командою щоденно доставляють допомогу в середньому 250 людям


Про команду й підтримку

Кістяк нашої команди — 8 людей, проте кількість залучених значно більша. Нам допомагають дуже багато людей — не лише фінансово, а й інформаційно.  

Дуже активно підтримують партнери компанії ZONE3000 (Namecheap, HOSTiQ), наші друзі з CreatorIQ, інші IT-компанії та сторонні люди також багато донатять. Колосальну допомогу ми отримуємо від Барбари Кузьменко, дочки Кузьми Скрябіна. Вона має благодійний фонд у Львові, звідки ми постійно отримуємо життєво важливі ліки, яких бракує в Харкові та області. 


Про виснаження й мотивацію

За день потрібно доставити допомогу приблизно 250 людям. Для цього команда працює без вихідних, з 5-6 ранку й до 10-11 вечора, і весь цей час доводиться завантажувати машини та носити пакунки пішки на будь-який поверх у бронежилетах. 

Психологічне навантаження також колосальне. Я ще бодай трохи відволікаюсь на роботу, а от Святослав наразі присвятив себе волонтерству повністю. Після напруженого дня він просто стоїть під душем з надією «змити» всі жахи, які бачив, чув, від яких тікав… У голові постійно крутяться одні й ті самі думки: куди їхати завтра, як усе встигнути, чи вистачить запасів, скільки завантажити, чи будуть обстріли… Проте хлопці поки тримаються та продовжують допомагати.

Найщасливіші моменти — коли ввечері вся команда повертається додому живою та неушкодженою. І коли страшні історії закінчуються хепі-ендом. Наприклад, якось ми натрапили в соцмережах на інформацію про поранену уламками 16-річну дівчину. Повідомлення було п’ятиденної давнини, але ми все одно вирішили зателефонувати. Виявилося, що дівчина й досі була у важкому стані. Хлопці задіяли всі можливі контакти, щоб знайти необхідні ліки, швидко дістали все необхідне та врятували її.

Ми будемо продовжувати волонтерити, поки маємо для цього все, що потрібно. Бо більше ні́кому, це правда! Майже всі волонтери та громадські організації (навіть Червоний Хрест) відмовляються возити ліки та продукти до «гарячих» точок. І що робити людям із районів Харкова, які піддаються обстрілам найчастіше? Наші хлопці їздять і туди. Вони не мають часу зробити фото для звіту чи бодай вислухати подяку: віддали пакунок і «по газах». Щодня вони ризикують своїм життям — на щастя, вже в бронежилетах. 

У планах на майбутнє — вижити, зробити свій максимум за цей час та побачити нашу перемогу. Це й мотивує. Бо разом — переможемо. І все буде Україна! 

Якщо ви хочете фінансово підтримати команду волонтерів, де працюють Ганна та Святослав, ось реквізити:

Картка ПриватБанку: 5168742228532481
Отримувач: Профатило Святослав
Призначення: на гуманітарну допомогу
Прямий лінк на оплату: https://next.privat24.ua/
Картка Monobank: 4441114429439902
Paypal: отримувач — Профатило Святослав, [email protected]

Читайте також

Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів

Як українська IT-індустрія адаптується до умов війни

Як побудувати робочий процес у команді в умовах війни

І не забувайте, що в нас можна знайти роботу в крутій українській чи міжнародній компанії!

Вакансії
Newsletter that develops your career

Subscribe to Happy Monday's weekly newsletter, prepared by our editor-in-chief, with a selection of the most exciting content, news, and career opportunities.

Більше
More More for companies
Job seekers
For companies
Войти
Have idea!
0
Поделиться своими мыслямиx

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.