fbpx

5 кроків до успіху від автора бестселера «Серійний переможець»

Катерина Гончарова Пт., 20.03.20 Розвиток

Успішні люди здаються улюбленцями долі. Вони крокують від однієї перемоги до іншої, їх оминають проблеми й негатив. Принаймні, так виглядає з боку. Але це омана. Щоб перемагати – потрібно діяти. Про це розповідає у своєму бестселері «Серійний переможець. П’ять дій для створення вашого циклу успіху» від видавництва #книголав успішний бізнесмен і коуч Леррі Вайдел. Законспектували його найцікавіші поради.

Життя Леррі Вайдела не було схожим на казку. Він пройшов через звільнення з добре оплачуваної посади, безробіття, але не впав у відчай, а щоденно докладав зусиль, щоб досягти бажаної мети. Тепер він розповідає іншим про те, як важливо діяти. Всього на шляху до постійних перемог необхідно зробити п’ять складних, але важливих кроків.


Крок 1. Ухвалюємо рішення


Не вагайтесь. Ухвалювати рішення непросто, бо вагання і нерішучість паралізують бажання діяти. Щоб подолати сумніви, якнайшвидше зробіть наступний крок.

Змінюйте деструктивні переконання. Наприклад, що переможці просто такими народилися, їм пощастило тощо. І загартовуйте себе у наполегливій боротьбі з обставинами. 

Потурайте своїм примхам. Приємна новина: щоб дізнатись, чого ми хочемо, потрібно йти за своїми бажанням. Але не все так просто. Абстрактні цілі («чи не відкрити мені бізнес» тощо) потрібно проаналізувати і зрозуміти після досліджень та розмов з менторами, чи це взагалі вам потрібно.

Плануйте. Створюйте достатній план замість ідеального. Ви подумали про мету заздалегідь, визначили необхідні кроки і зрозуміли, що бажане можливе? Тоді let’s do it!


Крок 2. Перевиконуємо


Прагніть більшого. Ми дуже часто недооцінюємо ресурси і зусилля, необхідні для реалізації проектів. Прагніть видатного, щоб досягнути середнього, і робіть те, що інші робити не готові. 

Долайте гравітацію, як космічний шатл: додатковий натиск на початку полегшує подальший рух. 

Не опускайте одразу руки, коли щось не виходить. Леррі Вайдел вивів для себе правило трійки. Він вважає: дві з трьох спроб здійснити щось не дадуть потрібного результату. Будьте готові спробувати хоча б тричі. 

Досягайте недосяжного. Спробуйте виконати на перший погляд нереальні завдання. Саме вони допомагають особистому і професійному зростанню. 

Відновлюйтесь. Таємниця успіху переможців у тому, що вони тренуються до знемоги у певній сфері та регулярно виділяють час на повне відновлення. 


Крок 3. Коригуємо


Змінюйте напрямок. Думка «чи не кинути все» з’являється у багатьох успішних людей. Але не треба марнувати кумулятивний ефект від витраченого часу і зусиль. Звичайно, невдалі проекти можна і треба залишати позаду. Вчіться не просто відкидати їх, а змінювати напрямок, визнавати помилки і розвиватись далі. Щоб подолати опір до змін, почніть з невеликих коректив.

Зосередьтесь на головному. Переможці не витрачають зусилля на проблеми, які їм не підвладні. Найчастіше лише 5% проекту – це дійсно проблемні зони, які є виключно вашою сферою контролю. Зосередьтесь саме на них. 

Аналізуйте. Не забувайте аналізувати ситуацію, бо ви могли усе зробити правильно, але час, середовище чи особисті обставини були несприятливими. Щоб обирати альтернативні варіанти, переможці моніторять необхідну інформацію (книги, соцмережі, форуми, інтерв’ю, розмови з людьми «в темі» тощо).

Не нехтуйте підтримкою. Важлива умова успіху – підтримка рідних, друзів і менторів. Ці люди допомагають пережити складні моменти і не дають спонтанно кинути усе. 

Нагадуємо, що у нас ще є телеграм-канал, де ми оновлюємо вакансії, ділимося новинами та статтями

Нагадуємо, що у нас ще є телеграм-канал, де ми оновлюємо вакансії, ділимося новинами та статтями

Підписатися


Крок 4. Доводимо справи до кінця


Завершуйте почате. Це дає відчуття впевненості у собі, показує межі наших можливостей і, звичайно, приносить гроші. Кожне виконане завдання формує модель поведінки, завдяки якій вибудовується ланцюг успіхів.

Добийте останні 2%. Завдання, яке ви виконали на 98%, створює ілюзію гарантованого успіху. Останні 2% роботи найскладніші, але без них все так і залишиться на рівні «майже готово». Кинути усе на цьому етапі означає наперед відмовитись від результату і демотивувати себе.

Витягуйте завдання із банки. Щоб поповнювати ланцюжок успішних звершень, можна викреслювати в календарі кожен день, коли ви виконали пріоритетне завдання. Якщо справи різні та не потребують послідовного виконання, підготуйте картки із завданнями і покладіть їх в банку. Щодня навмання витягуйте один папірець і виконуйте справу на 100%. 

Створюйте можливості для фортуни. Удача не знайде вас без реальних дій. Продумуйте усі деталі заздалегідь, забудьте про нічну вечірку перед відповідальною співбесідою і зосередьтесь лише на найважливіших речах. Гаруйте і станьте людиною, на яку можна покластися, бо ви не лише говорите, а й виконуєте.

Крок 5. Постійно вдосконалюємось

Якщо ви зупините цикл перемог, вам знову доведеться долати інерцію. Тому принцип «завжди вдосконалюйся» потрібен для систематичних успіхів. Леррі Вайдел пропонує наступні методи розвитку та мотивації:

Оцінюйте та конкуруйте. Аналізуйте результати кожного проекту, щоб потім виконувати роботу швидше і краще. Шукайте переможні та програшні моделі поведінки. Постійно конкуруйте (але робіть це правильно). Можна змагатись з іншими чи з собою в минулому, щоб прогресувати.

Навчайтеся в тих, хто вже переміг. Шукайте можливості у реальному житті побачити, як працюють переможці. Вчіться у найкращих фахівців, але переможні ідеї збирайте як від професіоналів, так і від початківців. 

Трансформуйте. Не копіюйте, а припасуйте ідеї успішних людей до себе.

Працюйте краще. Щоб досягти великої мети, гаруйте і покращуйте результати. Не відключайтесь від життя навіть після великої перемоги. Продовжуйте рухатись вперед. Вчіться відмовлятись від незліченного потоку можливостей, щоб не вигорати і не втрачати зосередженість. 

Живіть у гармонії. Справжня дисципліна полягає у вмінні перемагати і не покласти на це здоров’я і особисте життя. Обов’язково виокремлюйте час для себе, підзаряджайтеся, бережіть психічне та фізичне здоров’я.

Ще більше конспектів книжок, що надихають

9 порад із книги «Магічне мистецтво ігнорування»

Усе замахало? Надія є! Конспект нової книги Марка Менсона

61 книга, яку ми конспектували й радили читати у 2019 році

Почніть крокувати до перемог просто зараз

Знайдіть серед наших вакансій роботу, яка приведе вас до успіху

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: