fbpx

Чому американські компанії наймають іноземних фрилансерів: дослідження

Редакція Пт., 11.09.20 Новини

Дослідження української фриланс платформи Lemon.io виявило, що американські компанії часто покладаються на фриланс розробників при створенні своїх продуктів. Lemon.io дізналися у комппаній про справжні причини найму офшорних девелоперів, а також про побоювання і ризики, що утримують їх від цього.

Попри активний розвиток гіг-економіки, досі не існувало досліджень про роботу з фрилансерами з точки зору роботодавців. Які компанії їх наймають? Які ризики й переваги роботи з фриланс розробниками? Які зарплати їм готові платити? Які країни найпопулярніші для пошуку розробників і чому? Фриланс-платформа Lemon.io, яка є посередником між стартапами й найкращими українськими  розробниками, опитала 310 представників компаній, зареєстрованих у США, про те, чому вони співпрацюють або на певному етапі співпрацювали з фрилансерами. 

Найм фрилансерів був і залишається сірою зоною бізнесу вже дуже довго. Усі це роблять, але ніхто про це не говорить. Стартапи розповідають про створення внутрішньої культури компанії, пошук найкращих перших співробітників і залучення нових клієнтів. Але дуже рідко хто-небудь згадує, що їхні MVP були створені українськими хлопцями з міста, назву якого вони навряд чи зможуть вимовити. Або індійською дівчиною, яка виконала за два робочих дні те, на що в інших пішли б тижні. Тому ми вирішили, що зараз саме час почати говорити про те, як і чому ми співпрацюємо з позаштатними розробниками.

Олександр Володарський, засновник і CEO Lemon.io

Згідно з дослідженням, 41% респондентів вважають за краще наймати фриланс девелоперів зі Східної Європи, а 40% наймають в США або Канаді. Компанії, які віддають перевагу співпраці з розробниками зі Східної Європи, пояснюють свій вибір позитивним попереднім досвідом, кадровим резервом фахівців і кращою ціновою політикою.


Навіщо наймати фрилансерів


Є три основні причини, чому американські компанії наймають фриланс розробників:

  1. фрилансери більш фінансово доступні, ніж штатна команда розробників – так сказали 25% опитаних;
  2. фрилансери більш гнучкі в роботі – 25%;
  3. фрилансери пропонують ширший спектр можливих навичок – 20%.

Крім того, Lemon.io дізналися про упередження, які зупиняють американські компанії від найму позаштатних розробників, про те, які завдання американські компанії зазвичай не довіряють фрилансерам та наскільки ефективні фрилансери у порівнянні зі штатними командами.

Повну версію дослідження можна безкоштовно завантажити на сайті Lemon.io за посиланням.

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: